Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Kravárik pokračuje, Rojko koniec

22.11.2017 - postrehli sme

 

Zmluvy s trénermi reprezentácii mužov a žien boli platné do konca októbra 2017.
Reprezentačné rady mužov a žien si sadli a povedali. S Kravárikom pokračujeme, Rojko koniec. Správna rada SVF kroky RR schválila. Verejnosť sa opäť raz nedozvedela v čítanom texte analýzy trénerov. Licenčné semináre túto tému nemali. Ticho po pěšinke.

Reprezentčná rada mužov: Marek Prokeš - predseda RR - športový riaditeľ SVF - diletant,Tomáš Singer - člen - diletant, Vladimír Přidal - člen, Ľuboslav Šalata - člen, Martin Pipa - člen - asistent Kravárika

Reprezentčná rad žien: Marek Prokeš - predseda RR - športový riaditeľ SVF - diletant, Tomáš Singer - člen - diletnat na druhú, Vladimír Hančík - člen, Vladimír Přidal - člen, Ľuboš Červeň - člen, Tomáš Varga - člen

 

   

ME 2019 budú v štyroch štátoch

Krakov 1. septembra 2017 (TASR) - Majstrovstvá Európy vo volejbale mužov a žien sa v roku 2019 prvýkrát v histórii uskutočnia v štyroch krajinách a na záverečnom turnaji bude štartovať rekordný počet 24 tímov. V piatok to oficiálne potvrdil XXXVIII. Kongres Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) v dejisku práve prebiehajúcich ME mužov v poľskom Krakove.
Mužské majstrovstvá Európy 2019 zorganizujú od 13. do 29. septembra Francúzsko, Slovinsko, Belgicko a Holandsko s tým, že finálová časť sa uskutoční vo Francúzsku. Na turnaj sa kvalifikuje 12 najlepších tímov (vrátane štyroch organizátorov) z práve prebiehajúcich ME v Poľsku. Keďže Holandsko zo skupiny nepostúpilo a skončí horšie ako dvanáste, kvalifikáciu na budúci šampionát si zaistí elitná jedenástka plus Holandsko. Slováci skončili v Poľsku na 15. mieste a na ME 2019 musia hrať kvalifikáciu, ktorá sa začne už v januári 2018 v novom formáte. Čítať celý článok

   

Slováci 26. v rebríčku FIVB

Bratislava 1. augusta 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti figurujú v najnovšom rebríčku Svetovej volejbalovej federácie (FIVB) na 26. priečke, čo je vôbec najlepšie umiestnenie v histórii. Doteraz najvyššie boli v roku 2011, keď im patrilo 27. miesto.
Slováci majú na konte 30 bodov a oproti predchádzajúcemu rebríčku sa posunuli o tri miesta vyššie. V ňom sa zarátavali umiestnenia zo Svetovej ligy 2017, olympijských hier 2016, Svetového pohára 2015 a majstrovstiev sveta 2014.
Presne polovicu z tridsiatich bodov získali slovenskí volejbalisti za umiestnenie v tohtoročnej Svetovej lige. Zverenci Andreja Kravárika obsadili v 2. divízii 7. miesto a celkovo 19.
Na záverečnom turnaji ME budú Slováci štartovať šiestykrát za sebou a deviaty celkovo. Najlepší výsledok dosiahli v roku 2011, keď na šampionáte v Rakúsku a Česku obsadili 5. miesto.

Aktuálny rebríček FIVB: 1. (1.) Brazília 315, 2. (2.) USA 270, 3. (2.) Poľsko 262, 4. (4.) Taliansko 240, 4. (5.) Rusko 240, 6. (8.) Kanada 172, 7. (6.) Argentína 168, 8. (7.) Irán 157, 9. (9.) Francúzsko 150, 10. (11.) Nemecko 90, .... 26. (29.) SLOVENSKO 30.

   

Halanda opakovane ignoruje ním vytvorené orgány.

 • 30.5.2017 - Halanda si opakovane robí, čo chce. Motívy môže mať rôzne.
  Drahos s GejzomJe to vladár a nikto mu do ničoho kecať nebude (ani Monky na obr.).
  Je napálený na trénera Palguta, lebo mu nevzal do reprezentácie syna. (pozn. www - ak ho vzal vtedy, mal aj dnes. Tomáš sa zlepšil).
 • Je úplne opantaný mocou a vôbec ho nezaujímajú jeho vlastné nastavenia, jeho vlastné organizačné štruktúry.
  Je to jávista. Já já já jenom já. Najradšej by to trénoval sám, ale popri funkciách na SVF, SOV, CEV, FIVB si zatiaľ nevie nájsť na takú hovadinu, akou je jeho volejbal, čas.
  Je ovplyvňovaný najväčším diletantom vo svojom okolí - viceprezidentom pre marketing Singerom.
 • SVF má Halandom, Singerom a Veleckým vytvorený orgán. Ten orgán sa volá odborná komisia. Tá odborná skupina štyroch pánov (v ženskej rade sú šiesti) sa volá Reprezentačná rada SVF a je odborným poradným orgánom športového riaditeľa SVF - Mareka Prokeša. Táto "zbytočná" komisia má o.i. aj toto poslanie:
 • - vypracováva a navrhuje systém získavania, zberu, analýzy a rozpracovania poznatkov z moderného volejbalového tréningu a hernej činnosti volejbalových družstiev, ako aj spôsoby a formy ich prenosu do činnosti reprezentačných družstiev a popredných volejbalových klubov v spolupráci s Radou pre vzdelávanie trénerov a metodiku (RVTM)
 • - hodnotí a analyzuje činnosť a výsledky jednotlivých reprezentačných družstiev a navrhuje závery pre činnosť v ďalšom období
 • - navrhuje kandidátov na funkcie reprezentačných trénerov, na ich vymenovanie do funkcie ako aj k návrhu na odvolanie trénerov z funcie zodpovedných trénerov reprezentačných družstiev, resp. zabezpečuje výberové konanie.
 • SR SVF by mala podľa tohto tragikomického systému počkať na vyjadrenia, návrhy odborného úseku a konať.
 • Ing. Halanda sa rozhodol odpáliť hlavného trénera mužov M.Palguta, ale RR mužskej zložky k tomuto pálčivému bodu nezasadla. Rovnako ako v mnohých iných situáciách. Napríklad vtedy - kliknite napríklad sem.

Ivan Husár, VKP Bratislava

   

Halanda odpálil Palguta

kravarik430.5.2017 - PKO. Čo sa dalo čakať, stalo sa. Muži z kvalifikácie nepostúpili priamo na MS 2018 a pôjdu "iba" do baráže. Postup z baráže je však veľmi obtiažny a tak nekompetentná Správna rada SVF (nezvolení zástupcovia) odpálila zodpovedného trénera mužov Miroslava Palguta. Nahradí ho doterajší asistent Andrej Kravárik.

Boco ako hralo družstvo v Holandsku, zle?

Nie.

Aká bola klíma?

Medzi hráčmi a realizačným tímom, či navzájom? Super.

Asistenta si vyberieš, alebo ti ho určia?

Zvolím.

Čo ešte dodáš?

Je to osud. Normálna pohoda. Nemám momentálne žiadne vízie, treba sa koncentrovať na Svetovú ligu a potom na baráž o postup na MS. Nič viac. Dvakrát som túto pozíciu  odmietol, do tretice som to vzal.

Boco díky.

Ivan Husár, VKP Bratislava

informácia z agentúry: Bratislava 30. mája 2017 (TASR) -  "Nebolo to jednoduché rozhodnutie. Zvažovali sme všetky pozitívne aj negatívne stránky a napokon sme dospeli k záveru, že pre ďalšie napredovanie tímu je zmena kľúčová a družstvo potrebuje nový impulz. Dôvodom zmeny boli nepresvedčivé výkony nášho tímu v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta v Holandsku. Športová verejnosť pravdepodobne vníma postup do baráže ako úspech, ale treba si uvedomiť, že z 3. kola kvalifikácie je cesta na šampionát oveľa náročnejšia. V Holandsku sme bohužiaľ po slabšom vstupe do turnaja nevyužili núkajúcu sa príležitosť na priamy postup. Hneď po kvalifikácii nás čaká Svetová liga, potom v júli baráž o postup na majstrovstvá sveta a v auguste majstrovstvá Európy. Je to veľmi náročný program a pri súčasnom vedení sme nevideli možnosť ďalšieho progresu tímu. Družstvo preberie Andrej Kravárik, ktorý bude mať ťažkú úlohu, ale veríme, že ju zvládne. Má bohaté hráčske skúsenosti, v reprezentácii pôsobil pri troch tréneroch ako asistent a myslíme si, že je pripravený prebrať úlohu hlavného kouča. S Andrejom sa sústredíme na dva najbližšie ciele a to je uspieť vo Svetovej lige a pokúsiť sa o postup z veľmi ťažkej skupiny 3. kola kvalifikácie majstrovstiev sveta. Potom nám vznikne priestor na prehodnotenie pôsobenia tímu a rozhodneme sa ako ďalej. Chystáme aj ďalšie zmeny v realizačnom tíme a jeho posilnenie o ďalších členov. Trénerovi Miroslavovi Palgutovi ďakujeme za prácu, ktorú odviedol pri reprezentácii a želáme mu veľa úspechov," povedal prezident SVF Ľubor Halanda.

Pripomeňme si, čo povedal Halanda pred rokom.

   

Priame postupy na MS 2018

28.5.2017

Priame postupy na MS 2018 si vybojovali družstvá, ktoré vyhrali skupiny. V zátvorke je druhý, ktorý ide do baráže.
muži: Francúzsko (Nemecko), Holandsko (Slovensko), Slovinsko (Belgicko), Rusko (Estónsko), Srbsko (Bielorusko), Fínsko (Španielsko)

ženy: Srbsko (Ceská rep.), ostatné skupiny sa hrajú nasledujúci týždeň

 

 

   

Ženy začali prípravu

Bratislava 15. mája 2017 (TASR) - Slovenskú volejbalovú reprezentáciu žien čaká počas nasledujúcich týždňov bohatý program. V máji sa zverenkyne trénera Mareka Rojka predstavia na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá sveta 2018 v Poľsku. V júni majú Slovenky na programe dva turnaje Európskej ligy, v ktorej budú obhajovať striebro z minulého premiérového ročníka tejto súťaže.

Čítať celý článok
   

Prvá nominácia mužov

Bratislava 25. apríla 2017 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Miroslav Palgut oznámil širšiu nomináciu na úvodnú časť sezóny, v ktorej Slovákov čaká kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta 2018 (23.-28. mája v Holandsku) a následne Svetová liga s úvodným turnajom v Poprade (2.-4. júna).
      Prípravu na novú sezónu odštartujú slovenskí volejbalisti 2. mája v Púchove, kam Palgut pozve 16 hráčov. "S niektorými hráčmi absolvujeme minikemp už od tohto utorka do štvrtka v Myjave. Ide o hráčov, ktorým sa skončila sezóna skôr, aby sa dostali trochu do tempa. Do Myjavy prídu Bencz, Ondrovič, Gavenda, Ogurčák a Palgut," povedal kormidelník slovenskej reprezentácie, ktorý musel už do 21. apríla oznámiť 21-člennú nomináciu na Svetovú ligu a do 3. mája musí tento zoznam zúžiť na 18 mien. "Skladáme tím na dve akcie. Prvou je kvalifikácia o postup na majstrovstvá sveta a potom Svetová liga. V zozname je preto viac mien," dodal Palgut. Čítať celý článok

   

Rojko predĺžil kontrakt

Bratislava 1. decembra 2016 (TASR) - Trénerom slovenskej volejbalovej reprezentácie žien zostáva Marek Rojko. Slovenská volejbalová federácia (SVF) predĺžila s 39-ročným kormidelníkom zmluvu o ďalšie dva roky.
      "Reprezentačná rada sa podrobne zaoberala vystúpením ženskej reprezentácie za posledné obdobie. Analyzovala sa účasť v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2017, na ktoré sme nepostúpili až po barážovej prehre s Českom a vystúpenie v Európskej lige, kde sme pri premiére získali striebro. Na základe tejto analýzy reprezentačná rada odporučila správnej rade predĺženie kontraktu s trénerom Rojkom o ďalšie dva roky. Myslím si, že to bol dobrý návrh, ktorý bol následne aj v správnej rade schválený. Tréner Rojko má plnú dôveru a veríme, že pod jeho taktovkou náš tím na majstrovstvách Európy v roku 2019 nebude chýbať," povedal prezident SVF Ľubor Halanda. Čítať celý článok

   

Poliaci menia trénera

16.10.2016 - Polský volejbalový zväz bude meniť reprezentačného trénera. Po Francúzovi Stephanovi Antigovi prevezme bielo-červených tréner jeden z kandidátov Ferdinando De Giorgi (ITA - 1961), Radostin Stojčev (BUL - 1969), alebo Daniel Castellani (ARG - 1961). 

   

Stránka 3 z 9

<<ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec>>