Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Kardoš k reprezentácii, Boco k policajtom

Bratislava 4. decembra 2013 (TASR) - Novým asistentom hlavného trénera slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie Flavia Gulinelliho sa v stredu stal bývalý reprezentačný nahrávač a tréner poľského klubu AZS Czestochowa Marek Kardoš. Nahradil tak Andreja Kravárika, ktorý pôsobil na tomto poste od roku 2011.

Čítať celý článok
   

Slováci aj Česi do Svetovej ligy

Lausanne 1. decembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbalisti budú hrať v roku 2014 v prestížnej Svetovej lige! Rozhodlo sa o tom v nedeľu na mítingu v sídle Svetovej volejbalovej federácie (FIVB) vo švajčiarskom Lausanne.

Čítať celý článok
   

Nový tréner mužov Gulinelli

gulinelliBratislava 7. novembra 2013 (TASR) - Talian Flavio Gulinelli sa stal vo štvrtok novým trénerom slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie. Na tomto poste nahradil Štefana Chrtianskeho, ktorý pri nej skončil po tohtoročných ME v Poľsku a Dánsku, na ktorých skončilo Slovensko na 11. mieste.
      Po Emanuele Zaninim (2008-2011) je 55-ročný Gulinelli druhým talianskym kormidelníkom Slovenska v jeho ére samostatnosti a tretím cudzincom na jeho lavičke, keď reprezentáciu viedol aj Čech Pavel Třešňák (2001-2004).

Čítať celý článok
   

Česi už trénera mužov majú - Šmejkal

18.10. - 2013 - Tréner mužov bude v Čechách Zdeněk Šmejkal. Čítajte na Idnes.cz

   

Máme šancu?

Lausanne 9. októbra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa v 3. kole kvalifikácie v rámci M-skupiny o postup na MS 2014 v Poľsku stretnú s Fínskom, Gréckom a Ukrajinou. V termíne 3.-5. januára svojich súperov privítajú na domácej palubovke, predbežne by to mal byť Poprad.
      Ženy budú hrať takisto v M-skupine a ich súperkami vo Varne v boji o MS 2014 v Taliansku budú domáce volejbalistky, Česko a Bielorusko. Na záverečný turnaj mužov aj žien sa priamo prebojujú víťazi skupín a najlepší z druhého miesta. O zložení kvalifikačných skupín rozhodol stredajší žreb priamo v sídle FIVB.

Čítať celý článok
   

Čadu nahradil Rojko

rojkoBratislava 7. októbra (TASR) - Novým trénerom slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie sa stal Marek Rojko. Na poste nahradil českého kormidelníka Miroslava Čadu, ktorý bol vo funkcii dlhých dvanásť rokov. Pod jeho vedením sa ženy trikrát prebojovali na majstrovstvá Európy, ale po štvrtý raz mu to už nevyšlo. Čadovi navyše vypršala platnosť zmluvy a Slovenská volejbalová federácia sa ju rozhodla nepredĺžiť.    
      Tridsaťšesťročný Rojko bol najvážnejším kandidátom na uvoľnený post. Pred začiatkom tejto sezóny sa dohodol na prvom zahraničnom angažmáne s nemeckým bundesligovým klubom Allemania Aachen. S vedením SVF podpísal v pondelok dvojročnú zmluvu s následnou opciou, pričom zároveň bude pôsobiť aj v Aachene. Na reprezentačnej úrovni viedol doteraz juniorky, na ME 2010 v Srbsku s nimi skončil na 6. mieste. O rok neskôr v Peru boli mladé Slovenky na svetovom šampionáte siedme. Na klubovej úrovni Rojko pôsobil najdlhšie v Doprastave Bratislava, s ktorým sa stal raz majstrom Slovenska. Získal s ním aj Česko-Slovenský pohár a dvakrát i slovenskú pohárovú trofej.

Čítať celý článok
   

Čada už nie je trénerom žien Slovenska

cadaBratislava 2. októbra 2013 (TASR) - Po dvanástich rokoch skončil pri slovenskej volejbalovej reprezentácii žien tréner Miroslav Čada. Ako uvádza stredajšie vydanie denníka Šport, českému kormidelníkovi, ktorému sa nepodarilo s tímom prebojovať na ME, vypršala platnosť zmluvy a Slovenská volejbalové federácia mu ju na zasadnutí reprezentačnej rady nepredĺžila.
      "Reprezentačná rada žien pod vedením športového riaditeľa SVF Mareka Prokeša vyhodnotila činnosť družstva a rozhodla, že trénerovi Miroslavovi Čadovi nepredĺži zmluvu," cituje Šport prezidenta SVF Ľubora Halandu. "Čadovi sme sa poďakovali za dvanásťročnú prácu. Pod jeho vedením sa ženy trikrát prebojovali na záverečný turnaj ME. Posledný šampionát nám ušiel o jednu loptu, keď sme v rozhodujúcom zápase kvalifikácie proti Španielkam mali mečbal, ale náskok sme nezužitkovali. Podobný priebeh mala aj baráž proti Bielorusku," povedal ďalej Halanda.

Čítať celý článok
   

Obe previerky s Rusmi 0:3

Bratislava 17. septembra 2013 (TASR) - Druhou prehrou 0:3 s olympijskými víťazmi z Ruska vyvrcholila v utorok v bratislavskej Aegon aréne NTC príprava slovenskej volejbalovej reprezentácie na ME v Dánsku a Poľsku (20.-29. septembra). Už v stredu sa zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky, Andrej Kravárik zo Schwechatu letecky cez Berlín presunú do poľského Gdanska, kde ich čaká úvodná časť šampionátu.
Slovensko - Rusko 0:3 (-20, -17, -20)
70 minút, rozhodovali: Hodoň, Mokrý, 3500 divákov

Slovensko: Masný, Kohút, Nemec, Paták, Chrtiansky, Kmeť, libero: Ondrušek (Bencz, Hupka, Zaťko)
Rusko: Apalikov, Grankin, Pavlov, Spiridonov, Sivoželez, Muserskij, liberovia: Verbov, Jermakov (Makarov, Michajlov, Žilin)

Čítať celý článok
   

Nový tréner ženskej reprezentácie

15.9.2013 - Sedembolestná Panna Mária.

Novým reprezentačným trénerom žien sa zrejme stane bývalý tréner VKP Bratislava, Doprastavu Bratislava a v súčasnosti tréner nemeckého klubu v Aachene (Nemecko). Tlstovičová nie. Sirvoň nie. Čada už nie.

Zdroj: nebesá

   

Dve prehry s Talianmi v príprave na ME

Schio 8. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali aj v druhom prípravnom zápase pred majstrovstvami Európy s Talianskom. V Schiu pred 2600 divákmi síce získali prvý set 25:22, ale v ďalších troch už dominovali bronzoví olympijskí medailisti z Londýna a po sobotňajšom víťazstve 3:0 sa tentokrát tešili z triumfu 3:1.
      Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho sa z Talianska vracajú späť do Nitry, kde absolvujú záverečnú časť tréningovej prípravy na európsky šampionát. Na budúcu nedeľu sa už presunú do Bratislavy, kde sa v generálke na ME stretnú dvakrát s Ruskom. Prvý duel v HANT Aréne (pondelok 16. septembra) bude bez divákov a potom sa v oficiálnom zápase predstavia proti úradujúcim olympijským víťazom v utorok v AEGON Aréne NTC v Bratislave (18.00 h)
Taliansko - Slovensko 3:1 (-22, 20, 20, 20)
Zápas trval: 100 minút, rozhodovali: Zanussi, Sessolo, 2600 divákov
Taliansko: Travica 4, Zaytsev 20, Beretta 10, Kovář 6, Savani 14, Bireralli 11, libero Rossini (Lanza 0, Giovi 0, Saitta 0)
Slovensko: Masný 0, M. Nemec 8, Kohút 9, Chrtiansky ml. 10, Kmeť 4, Ogurčák 4, liberovia Ondrušek a Hupka (Bencz 10, Paták 2, Zaťko 5)

Čítať celý článok
   

Stránka 5 z 9

<<ZačiatokDozadu123456789DopreduKoniec>>