Vzdelávanie Školenia a semináre

Školenia a semináre

Licenčný seminár I. - 2017

27.4.2017 - RVTM organizuje aj v tomto roku, pri príležitosti Svetovej ligy mužov, prvý licenčný seminár určený pre trénerov extraligy, reprezentačných družstiev a trénerov COP. Seminár odporúčame aj pre trénerov v CTM.

Seminár sa uskutoční v športovej hale Aréna v Poprade, dňa 3.6. 2017 (sobota)

Program:

10,00 – 10,30  Prezentácia

10,30 – 11,45 Štatistická analýza herného výkonu družstiev na ME U19 mužov – kde hľadať príčiny úspešnosti družstiev v zápasoch.

Lektor: doc. PaedDr. Vladimír Přidal, PhD.

12,00 – 13,15 Praktické využitie softvéru Data Professional a Data Video v príprave na zápas

Lektor: Mgr. Michal Matušov, PhD.

Termíny ďalších licenčných seminárov oznámime v priebehu mesiaca máj.

 

Školenie trénerov I.stupňa 2017

Všeobecná časť školenia sa uskutoční 17. – 19. marca 2017 na FTVŠ. Účastníkmi školenia sú tréneri rôznych špecializácií.

Špecializovanú časť – volejbal zabezpečuje RVTM SVF. Zatiaľ máme len orientačný termín – druhá polovica septembra 2017, s najväčšou pravdepodobnosťou v Nitre. V tomto prípade je žiaduca účasť minimálne 12 uchádzačov.

Záujemcovia, ktorí by absolvovali všeobecnú časť a z dôvodov nízkeho počtu záujemcov by sme neotvorili špecializovanú časť, absolvovanie všeobecnej časti školenia sa bude uznávať aj pri otvorení špecializovanej časti až v nasledujúcom roku. Podobne aj v opačnom prípade, tí čo by najskôr absolvovali špecializovanú časť, by im bola táto časť školenia uznaná.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť  do 12. marca na mailovú adresu: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Všeobecná časť školenia stojí 50 EUR. Peniaze posielajte na účet SVF, kde uveďte: meno a priezvisko, typ školenia (všeobecná časť školenia trénerov 1. stupňa).

   

Seminár - prihrávka

17.12.2014 - Brno
V decembri sa uskutočnil v Brne seminár – „Prihrávka“, pre nespokojnosť s úrovňou prihrávky vo všetkých vekových kategóriách a nájsť odpovede na niektoré otázky.

TMK ČVS (Ivan Pelikán, Vojtěch Zach, Jaroslav Šamšula, Jiří Petru a Slávek Matěj) prestavili závery takmer ročného sledovania tejto individuálnej hernej činnosti.

Údaje boli vyhodnotené z 31 sledovaných stretnutí MS, ME, WL a KME mužov a juniorov.

Čítať celý článok
   

Licenčný seminár - príprava mužov na ME 2013

16.september 2013 - Bratislava - Licenčný seminár trénerov.

Prednášajúci: Andrej Kravárik - asistent trénera reprezentácie mužov
Téma: príprava reprezentačného družstva mužov na ME

- na Slovensku je málo hráčov, z ktorých vyberáme do záverečného tímu. K tomu ešte chýbajú z rôznych príčin Skladaný a Diviš Lukáš.

Čítať celý článok
   

Pozitívny Kravárik

16.9.2013 - Povinný licenčný seminár - Prednášajúci Andrej Kravárik rozprával zhruba hodinu o skladbe družstva, príprave v  celom reprezentačnom bloku po odohratí Európskej ligy až do ME 2013. ... "bol by som zlý tréner, keby som tomuto družstvu neveril." Tento optimistický a pozitívne ladený výrok bol leitmotívom celej prednášky.

Viac tu

   

Licenčný seminár trénerov - prihrávka

3.2.2013 - Bratislava

Téma: Zmena v pravidlách pri prihrávke podania.
Michalco, Prokeš neprítomní, Halanda privítať nebol.

Bajči Peter - medzinárodný rozhodca.
Zámer FIVB je zrejme sťažiť prihrávku podania, pomôcť obrannej fáze hry, tým pádom prispieť predĺženiu rozohry a zatraktívniť hru.

Zmena: prvé odbitie (po podaní súpera) musí byť čisté. Doposiaľ bol povolený dvojdotyk. Zmena platí iba po podaní, v medzihre, obrane ostáva možnosť dvojdotyku naďalej.

Čítať celý článok
   

Skaut a štatistik Petr Sezemský zo seminára v Taliansku

Júl 2011 - Seminár štatistikov a skautov s trénerom Giudettim.

Štatistik a skaut českej mužskej reprezentácie, dvorný spolupracovník brnenských mužov a verím, že opäť štatistik záveru sezóny VKP Bratislava, Petr Sezemský, sa zúčastnil medzinárodného seminára v Taliansku. Vzhľadom k tomu, že som už dávno nečítal tak kvalitne spracovaný materiál zo seminára, poprosil som ho, aby svoje postrehy venoval na web volejbal.sk. Stalo sa. Čítajte.
Čítať celý článok
   

Dr. Prieložný: licenčný seminár trénerov

30.1.2010 - Spišská Nová Ves - licenčný seminár trénerov

Dr.Igor Prieložný - momentálne tréner mužov Hotvolleys Viedeň

Niektoré aspekty vrcholového volejbalu

Pohľad na centralizovanú prípravu mládeže

Zaznamenali sme

Čítať celý článok
   

Emanuel Zanini: Obrana v poli a blok - 2008

Čítať celý článok