Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI MS 2010 Na záver víťazstvo so Slovinskom 3:2

Na záver víťazstvo so Slovinskom 3:2

Gdyňa 16. augusta 2009 (TASR) - Až v treťom zápase rozhodujúcej III. fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné MS v Taliansku sa slovenskí volejbalisti v poľskej Gdyni dočkali víťazstva. Výhra so Slovinskom v záverečnom súboji K-skupiny v pomere 3:2 je pre nich už len slabou náplasťou za predchádzajúce prehry 1:3 s favorizovanými tímami Francúzska a Poľska. Tie už po sobote rozhodli o tom, že na Apeninskom polostrove si v roku 2010 na svetovom šampionáte zahrajú ich premožitelia a zápas so Slovinskom bol pre oboch už len povinným naplnením programu skupiny.

Slovinsko - Slovensko 2:3 (-23, 23, -21, 21 - 12)
120 minút, rozhodovali: Marenc (Fr.), Dudek (Poľ.), 2200 divákov.      
Slovinsko: Flajs, Pajenk, Šket, Urnaut, Vinčič, Radovič, libero Škorc (Čuturič, Pleško)
Slovensko: Masný, Kohút, M. Sopko st., Ogurčák, M. Nemec, Kmeť, libero Pipa (Kubš, Bencz, Zaťko, Joščák, L. Diviš st.)

      Po vyrovnanom úvode (4:4) boli na tom v ďalšom priebehu lepšie Slovinci. Neustále viedli, najvyšší rozdiel bol 4-bodový (10:6). Slovenskí volejbalisti sa viackrát dotiahli a dva razy stav aj vyrovnali (18:18, 19:19). V závere setu sa dostali k výhode prvého setbalu a hneď ho aj využili vo vedenie 1:0.
V druhom sete museli slovenskí hráči hneď na jeho začiatku doháňať 3-bodové vedenie Slovincov (3:0, 4:1), no potom dostal vývoj setu podobný priebeh, aký sa odvíjal v prvom. Slováci neustále viedli, ale k setbalu sa v dramatickom závere dostali Slovinci a okamžite ho aj využili na vyrovnanie stavu na 1:1.
Vyrovnaný priebeh pokračoval aj v ďalších dvoch setoch, po ktorých najskôr Slovensko viedlo 2:1, ale Slovinci v ďalšom dotiahli zápas do tajbrejku. Ten zvládli lepšie slovenskí volejbalisti. Viedli v ňom už 8:1 a 10:4, no záver si skomplikovali. So Slovinskom tak v 16 vzájomnom súboji získali 13 víťazstvo, Slovinci zostali na troch.