Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2009 Reprezentanti odleteli do Turecka

Reprezentanti odleteli do Turecka

Nitra 1. septembra 2009 (TASR) - Aj nahrávač Michal Masný napriek zdravotným problémom je v 12-člennom kádri slovenskej volejbalovej reprezentácie, ktorá v utorok cestovala do dejiska ME.
Tréner Emanuele Zanini okresal nomináciu o dvoch mužov po dvojzápasovej generálke s Českom v Nitre (1:3 a 3:1).
Na šampionáte v Turecku (3.-13. septembra) čakajú Slovákov v základnej C-skupine v Izmire postupne od piatka do nedele Slovinsko, Grécko a Španielsko. Jediným zástupcom najvyššej domácej súťaže hosťujúcej krajiny je Matej Kubš, ktorý dostal priestor v tíme v silnej konkurencii smečiarov. Doma zostali Peter Janušek a blokár Jakub Joščák.

Kapitán a ústredný nahrávač Michal Masný mal problémy s chrbtom, vynechal aj piatkový prvý (neoficiálny) zápas s Čechmi, ale v druhom podal veľmi dobrý výkon a v Izmire by mal byť oporou. V sobotňajšej generálke tréneri okolo neho s liebrom Pipom zoskupili päticu Kohút, Kmeť, Ogurčák, Sopko a Nemec. Táto zostava prakticky odohrala od stavu 0:1 tri víťazné sety s veľmi nádejnými fázami, hernou pohodou a majstrovstvom pripomínajúce najväčšie záblesky tejto volejbalovej generácie.

"Určite budeme vychádzať z tejto šestky, plus Tomáš Kmeť, ktorý zahral tiež veľmi dobre, svoj najlepší zápas v príprave. V dejisku šampionátu nastanú možno vývojom nejaké korekcie, ale je to kostra mužstva a na lavičke sú ďalší hráči pripravení pomôcť. Druhý zápas s Čechmi nám určite dodal sebavedomie, bolo tam cítiť uvoľnenie. A naopak sme sa zbavili kŕča. Na majstrovstvách bude práve dôležité, ako uvoľnene dokážeme hrať," zdôraznil pre TASR asistent trénera Štefan Chrtiansky.

Káder SR na ME:
nahrávači: Michal Masný (Bydgoszcz), Juraj Zaťko (Ostrava)
blokári: Emanuel Kohút (Treviso), Tomáš Kmeť (Castellana Grotte), Jozef Piovarči (Isernia)
smečiari: Lukáš Diviš (Fenerbachce), František Ogurčák (Perugia), Martin Sopko st. (Bydgoszcz), Matej Kubš (VPK Bratislava)
univerzáli: Martin Nemec (VKP / Perugia), Milan Bencz (Aich Dob)
libero: Martin Pipa (Aich Dob)