Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI EL 2010 Štartuje nový ročník EL

Štartuje nový ročník EL

Bratislava 4. júna 2010 (TASR) - Proti Veľkej Británii v Sheffielde vstúpia slovenskí volejbaloví reprezentanti počas tohto víkendu (5.-6. júna) do 7. ročníka Európskej ligy, ktorej sú jej pravidelnými účastníkmi od založenia. Po úspešne zvládnutej kvalifikácii o postup na európsky šampionát 2011, tréner Emanuele Zanini z kádra uvoľnil skúsených hráčov Michala Masného (nahrávač), Martin Nemec (univerzál), Richard Nemec, Tomáš Kmeť (blokári) a Roman Ondrušek (libero).

Do Anglicka odleteli slovenskí volejbalisti v piatok ráno z Viedne cez Zürich do Manchesteru. Oba zápasy majú zhodný začiatok o 16.00 SELČ. V základnej A-skupine budú ďalšími súpermi Slovenska ešte Španielsko a Rumunsko.
      "Sme tradičným účastníkom Európskej ligy a máme v nej vždy vysoké ciele. V tomto ročníku však chceme dať šancu aj mladým hráčom, myslíme si, že táto súťaž je vhodná na zbieranie cenných skúseností z medzinárodných zápasov," povedal prezident Slovenskej volejbalovej federácie Ľubor Halanda. Emanuele Zanini ho doplnil: "Začína sa ďalšia etapa reprezentačnej sezóny. V Európskej lige dáme priestor viacerým mladým hráčom, ale nechceme sa súťaže len zúčastniť. Budeme sa držať našej filozofie a pokúsime sa v každom zápase ísť na maximum a vyhrať," povedal tréner, ktorý sa po návrate z kvalifikačného turnaja v Belgicku pripravoval s tímom v Nitre.

      Nominácia do Sheffieldu:
      nahrávači: Juraj Zaťko (Friedrichshafen/Nem.), Tomáš Hollý (VKP Bratislava)
      smečiari: Martin Sopko st. (Bydgoszcz/Poľ.), Lukáš Diviš st. (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Miroslav Jakubov, Milan Hriňák (obaja Chemes Humenné), Štefan Chrtiansky (Innsbruck/Rak.)
      univerzál: Milan Bencz (Aich Dob/Rak.)
      blokári: Jozef Piovarči (Isernia/Tal.), Tomáš Kriško (VKP Bratislava), Peter Michalovič (Ostrava/ČR)
      libero: Matej Kubš (VKP Bratislava)