Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI EL 2010 Muži odcestovali do Rumunska na druhé kolo EL

Muži odcestovali do Rumunska na druhé kolo EL

Bratislava 10. júna 2010 (TASR) - S bilanciou jedno víťazstvo (3:1), jedna prehra (0:3) s Veľkou Britániou odcestovali vo štvrtok ráno z Viedne do Bukurešti slovenskí volejbaloví reprezentanti. Z rumunskej metropoly sa následne autobusom presunuli do 250 km vzdialenej Constance, kde v piatok a sobotu (11.-12. júna) o 17.00 h odohrajú dva zápasy 7. ročníka Európskej ligy s domácou reprezentáciou. Tá si priviezla z prvého dvojzápasu z Valladolidu dve výhry so Španielskom 3:1, 3:2), ktoré bude organizovať Final Four a tak tréner Julio Velasco nechal viaceré opory oddychovať.

"Prehra nás mrzí, pretože do každého zápasu nastupujeme s cieľom vyhrať. Moje očakávania boli vyššie a pokúsime sa prehru z druhého zápasu odčiniť v Rumunsku," povedal tréner Emanuele Zanini. V dvanásťčlennom tíme nastali oproti minulému týždňu dve zmeny. Na post libera sa po zranení chrbta vrátil Roman Ondrušek, ktorý úspešne odohral kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy a zraneného smečiara Štefana Chrtianskeho, ktorý si v prvom stretnutí v Sheffielde spravil výron, nahradil blokár Matej Hukel. Na post smečiara sa posunul Matej Kubš a do Rumunska neodcestoval ani Peter Michalovič.
      "Rumuni hrajú v takmer najsilnejšom zložení a bude to náročný dvojzápas," myslí si o víkendovom súperovi Zanini a dodal: "Medzi ich opory patria skúsení hráči ako Lica, Olteanu, či Began a uvidíme koho proti nám postavia. Pre náš mladý tím to bude náročná skúška, ale verím, že sa oproti minulému týždňu zlepšíme a uspejeme. Celý týždeň sme v Nitre poctivo trénovali a pripravovali sa na zápasy v Rumunsku." Ďalšia prípadná prehra by slovenským volejbalistom mohla skomplikovať ich cestu na záverečný finálový turnaj, v ktorom trikrát po sebe nechýbali. "Je ešte veľmi skoro takto uvažovať, veď sme odohrali len jedno kolo. Prehra v Británii nás mrzí, ale ešte nemusí nič znamenať. Stále máme šancu na nápravu. Chceme mať na ihrisku bojovníkov, len tak môžeme uspieť," pridal kouč Slovákov.

nominácia Slovenska na 2. kolo EL do Rumunska:
nahrávači: Juraj Zaťko (Friedrichshafen/Nem.), Tomáš Hollý (VKP Bratislava) 
smečiari: Lukáš Diviš st. (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Miroslav Jakubov, Milan Hriňák (obaja Chemes Humenné), Matej Kubš (VKP Bratislava) 
univerzál: Milan Bencz (Aich Dob/Rak.), Martin Sopko st. (Bydgoszcz/Poľ.) 
blokári: Jozef Piovarči (Isernia/Tal.), Tomáš Kriško (VKP Bratislava), Matej Hukel (SPU Nitra) 
libero: Roman Ondrušek (Nantes-Rezé, Fr.)