Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI EL 2010 Stretnutia Slovákov v EL

Stretnutia Slovákov v EL

Nitra 10. júla 2010(TASR) - Slovenskí volejbalisti zvíťazili v sobotňajšom stretnutí A-skupiny Európskej ligy v Nitre nad Veľkou Britániou 3:0 a v tabuľke obsadili konečné tretie miesto. Zverenci trénera Emanuela Zaniniho v Mestskej športovej hale na Klokočine nadviazali na piatkový hladký triumf nad Britmi.
      Slováci napriek úspešnému finišu budú chýbať na záverečnom turnaji Final Four EL, kde postúpili organizátori Španieli a prvýkrát v histórii Rumuni. Z B-skupiny si miestenku na turnaji najlepších štyroch zabezpečili Portugalci a Turci.

TASR 

Slovensko - Veľká Británia 3:0 (15, 23, 21)
75 minút , rozhodovali: Jacyna (Poľ.), Vilimanovič (Srb.), 300 divákov.
Slovensko:Bencz, Zaťko, L. Diviš st., Piovarči, M. Kubš, Hukel, libero Ondrušek (M. Sopko ml., Michalovič, Hriňák, Hollý). Tréner: E. Zanini.
Veľká Bitánia: P. Bakare, Pipes, Pink, Haldane, Benson, Miller, libero Hunter (French, O. Bakare). Tréner: H. Brokking.
      
      Slováci nastúpili v rovnakej zostave ako v piatok a do duelu vstúpili výborne. Pri servise Piovarčiho si vypracovali vedenie 4:0. Briti po chybe Diviša na príjme znížili na 4:6 z ich pohľadu, ale potom Pink nezvládol servise Hukela a Slováci viedli na prvom technickom timeoute 8:4. Výborným servisom a obranou na sieti nedávali Slováci súperovi šancu. Po ese Hukela bolo už 11:4 a keď uspel na servise aj Kubš, Slováci vyhrávali už 15:6. Domáci hráči o tri triedy prevyšovali svojho súpera, ktorý sa neuveriteľne trápil na prihrávke a po ďalšom ese Hukela bolo už 21:10. Slováci vyhrali prvý set hladko 25:15.
      Úvod druhého setu bol vyrovnaný, Briti sa dostali prvýkrát v zápase do vedenia, keď vyhrávali 5:4. Na prvom technickom timeoute viedli hostia 8:7 a po bloku nahrávača Pipesa mali Briti prvý brejk 12:10. Slováci vyrovnali zásluhou bloku Bencza, ktorého v hľadisku mohutne podporovala rodina, na 13:13. Po ese Millera však Briti viedli 15:13. Onedlho však bolo opäť vyrovnané 16:16 zásluhou kapitána Diviša. Potom dal eso Piovarči a Slováci viedli 17:16. V koncovke setu zaútočil O. Bakare do autu a Slováci viedli 21:19. Briti však vyrovnali na 21:21. Potom neprijali Briti dobre Kubšov plachtiaci servis a po útoku Bencza mali Slováci prvý setbal - 24:22. Druhý set ukončil ulievkou Diviš - 25:23.
      Tretí set mal zo začiatku podobný priebeh ako druhý. Oba tímy sa ťahali bod po bode a Briti viedli na prvom technickom timeoute 8:7. Potom sa Slovákom nepodaril útok stredom a Briti viedli 12:10. Slováci vyrovnali zásluhou Kubšovho bloku - 13:13. Na druhom technickom timeoute viedli slovenskí hráči 16:15. Zásluhou dvojbloku Hukel - Hriňák sa domáci hráči dostali do vedenia 19:17. Slováci viedli 21:18, ale po nevydarenom útoku bolo už len 21:20 a tréner Zanini si zobral timeout. Prvý mečbal mali Slováci po ese nahrávača Hollého, ktorý prišiel na ihrisko až v závere. Slováci vyhrali tretí set 25:21 a celý zápas 3:0.

 


 

9. júla 2010      
1.stretnutie

Slovensko - Veľká Británia  3:0 (15, 19, 21)
80 minút , rozhodovali: Vilimanovič (Srb.), Jacyna (Poľ.), 300 divákov.
Slovensko: Bencz, Zaťko, L. Diviš st., Piovarči, M. Kubš, Hukel, libero Ondrušek (M. Sopko ml., Hollý, Jakubov). Tréner: E. Zanini.
V.Británia: Bennett, O'Malley, Pink, Haldane, Benson, French, libero Hunter (O. Bakare, Pipes, Miller). Tréner: H. Brokking.

Úvod duelu zvládli lepšie Slováci. Briti nespracovali dva výborné servisy Diviša a na strede sa dvakrát presadil Hukel. Aj ďalší bod získali zásluhou Bencza domáci volejbalisti a za stavu 6:2 si hostia zobrali oddychový čas. Po prvom technickom timeoute zablokoval Haldana Kubš a Slováci viedli 9:4. Slováci tlačili súpera servisom a súper mal problémy na prihrávke. Na druhom technickom timeoute viedli naši hráči 16:8 po bloku nahrávača Zaťka. V závere setu predviedol parádnu sériu na servise Martin Sopko ml. a Slováci viedli 24:14. Prvý set ukončil po dlhej výmene kapitán Diviš - 25:15.

Aj nástup do druhého setu Slovákom vyšiel. Dvakrát výborne podal Piovarči, blokom a útokom sa presadil Bencz a bolo 4:1. Potom dali Briti aut a domáci viedli 5:1. Timeout Británia. Po Benczovom ese išli tímy oddychovať za stavu 8:2. Po sérii chýb znížili hostia na 5:8 a tréner Zanini reagoval timeoutom. Diviš sa oprel do lopty a Slováci otočili - 9:5. Briti znížili na 11:9 po ese Frencha a neskôr viedli Slováci už len o bod 13:12. Na druhom technickom oddychovom čase viedli Slováci 16:13 po dobrom útoku Bencza. Domáci volejbalisti kontrolovali hru a udržiavali si náskok. Po ďalšom ese Piovarčiho bolo už 21:17. Prvý setbal vybojoval pre domácich Diviš - 24:18. Slováci vyhrali druhý set 25:19.

Začiatok tretieho setu vyšiel lepšie Britom a po útoku blokára Bennetta viedli 6:3. Nasledoval timeout Slovenska. Slováci sa zobudili a po dobrom servise Zaťka bolo vyrovnané 7:7. Potom dal eso Kubš, v útoku sa presadil Bencz a Slováci viedli 10:8. Po ese Bensona však bolo vyrovnané 11:11 a po dvoch akciách univerzála Haldana dokonca Briti viedli 13:11. Slováci však na druhom technickom oddychovom čase viedli 16:15 po dvoch akciách striedajúceho Jakubova. Potom sa na útoku presadil Piovarči, Briti zaútočili do autu a Slováci viedli 18:15.  Slováci nakoniec vyhrali tretí set 25:21, keď duel ukončil blokár Hukel.

 


 

NItra -  4.7.2010 

2.stretnutie
Slovensko - Rumunsko 3:0 (16, 22, 18)
75 minút, rozhodovali: Raptis (Gréc.). Szmydynski (Poľ.). 200 divákov.
Slovensko: Bencz, M. Kubš, Piovarči, M. Hukel, Zaťko, L. Diviš st., libero Ondrušek (Michalovič). Tréner: E. Zanini.
Rumunsko: Lica, Borota, Spinu, Teotoc, Laza, Dragos, libero Feher. Tréner: S. Moculescu.

Rumuni nastúpili oproti sobote vo výrazne pozmenej zostave. Podpísal sa pod to fakt, že si už zabezpečili postup do Final Four. Tréner Zanini postavil rovnakú základnú zostavu ako v sobotu. Slováci vyhrali prvý set hladko 25:16, keď ho blokom ukončil Piovarči. Druhý set ukončil útokom ponad bloky Bencz - 25:22. Slováci vyhrali aj tretí set 25:19 a pripísali si tretie víťazstvo v tomto ročníku Európskej ligy.

Emanuele Zanini, tréner SR: "V prvom rade treba povedať, že Rumuni nastúpili v inej zostave ako v sobotu. V každom prípade som spokojný, pretože správanie sa a prístup našich hráčov bol absolútne odlišný od sobory. Toto od našich hráčov stále vyžadujem. Na to, aby si mladí hráči zaslúžili vyhrať zápas, potrebujú pochopiť priority. V prvom rade je prístup a až potom technika a taktika. V sobotu som bol veľmi nahnevaný, pretože sme nehrali tak, ako sme schopní. Dnes to bolo iné."
Stelian Moculescu, tréner Rumunska: "Gratulujem Slovákom k víťazstvu. Hrali lepšie ako v sobotu. My sme využili možnosť nastúpiť z druhou šestkou, aby sme videli, ako na tom naši náhradníci sú. Všetci videli, ako to vyzeralo."

 

1.stretnutie 
Slovensko - Rumunsko 1:3 (-21, 24, -21, -18)
105 minút, rozhodovali: Szmydynski (Poľ.), Raptis (Gréc.). 200 divákov.
Slovensko: Bencz, Kubš, Zaťko, L. Diviš st., Piovarči, Hukel, libero Ondrušek (Hriňák, Hollý, M. Sopko ml., Michalovič, Jakubov).
Rumunsko: Begabn, Bartha, Borota, Gontariu, Chitigoi, Laza, libero Feher (Lica).

V úvode zápasu sa oba tímy striedali vo vedení, ale prvý brejk si vypracovali Slováci po ese univerzála Bencza - 7:5. Rumuni však rýchlo vyrovnali, keď plachtiaci servis nahrávača Barthu padol na čiari a bolo 7:7. Do mierneho náskoku sa potom opäť dostali domáci volejbalisti, keď sa blokom blysol Piovarči s Benczom a keď dal eso Kubš, viedli Slováci 13:10. Na druhom technickom timeoute viedli slovenskí volejbalisti 16:13 po presnom zásahu Bencza. Slovákom sa v tejto fáze duelu darilo, fungovala prihrávka, blok aj útok, na ktorom sa presadzovali najmä Bencz s Divišom. Slováci viedli už 18:14 a zdalo sa, že prvý set hladko vyhrajú. Rumuni však dvakrát po sebe zablokovali Kubša, potom Bencza a zrazu bolo vyrovnané 18:18. Rumuni mali dokonca aj ďalší útok, ale ten zastavil blokom Piovarči. Potom odpískal grécky rozhodca Slovákom dotyk siete a Rumuni viedli 22:20. Koncovku setu domáci hráči vôbec nezvládli a po sérii chýb vyhrali prvý set hostia 25:21.
V závere prvého setu spravil tréner Zanini viac zmien v zostave, ale od začiatku druhého nastúpili Slováci tak, ako začali. Na prvom technickom timeoute viedli Rumuni 8:7 po ese Borotu. Potom sa esom blysol Bencz, blokom Diviš a Slováci viedli 12:10. Po výbornom servise Diviša zablokoval ulievku Rumunov Kubš a bolo 15:12. Trojbodový náskok však Slováci dlho neudržali a po esách Begana a neskôr Barthu bolo už len 18:17 pre domácich. Po timeoute však Slováci otočili a následne získali aj ďalší bod po bloku Piovarčiho - 20:17. Lenže ani tento náskok nestačil. Na servis prišiel Laza, dal eso a bolo 21:20. Potom Rumuni dvakrát zablokovali náš útok a dostali sa dokonca do vedenie 22:21. Prvý setbal mali predsa len Slováci, keď nevyšiel útok Chitigoiovi. Nasledoval timeout Rumunska. Dramatický set nakoniec ukončil blokom Piovarči a Slováci ho vyhrali 26:24.
Do tretieho setu nastúpil na smeč Hriňák namiesto Diviša. Prvý brejk si vypracovali Rumuni po útoku Chitigoia. Potom však Slováci vyrovnali na 6:6 po tom, ako spravil technickú chybu nahrávač Bartha. Tomu sa verdikt rozhodcu nepáčil a za protesty videl žltú kartu, čo bol automaticky ďalší bod na konte Slovákov. Silnú pasáž ukončil blokom Kubš a na prvom technickom timeoute viedli domáci 8:6. Rumuni síce vyrovnali, ale po útoku Hriňáka mali naši hráči opäť brejk - 11:9. Hostia však získali tri body po sebe a tréner Zanini reagoval timeoutom. Následne zaútočil do autu Hriňák a hostia viedli 13:11. Slovákom sa v tejto fáze nedarilo, dvakrát po sebe dal aut Hukel a na druhom technickom timeoute vyhrávali Rumuni 16:12. Slováci sa nevzdávali a po dvoch vydarených smečoch Bencza bol náskok Balkáncov už len dvojbodový - 18:20. Dohnať náskok súpera sa však Slovákom nepodarilo. Rumuni vyhrali druhý set 25:21.
Hosťom vyšiel aj nástup do tretieho setu a rýchlo viedli 3:0. Na ihrisko prišiel Diviš za Hriňáka. Po ese Lazu vyhrávali Rumuni už 6:2 a neskôr 11:6. Na ihrisko sa dostal aj Jakubov, ktorý vystriedal Bencza. Slováci sa snažili, ale nedarilo sa im. Naopak Rumuni, ktorí disponujú výrazne skúsenejším kádrom, boli v pohode a mierili za víťazstvom. Na druhom technickom timeoute viedli 16:10 po útoku blokára Begana. Potom zablokoval akciu hostí Piovarči, bloky súpera vytĺkol Kubš a Slováci znížili na 13:16. Viac sa však už domácim volejbalistom nepodarilo a prehrali tretí set 25:18.

 

 


Madrid - 28. júna
2.stretnutie
      
Španielsko - Slovensko 3:2 (-25, -22, 21, 22, 9)
120 minút. Pred 900 divákmi rozhodovali Marenc (Fr.) a Van Gompel (Hol.).
Španielsko: Hernán, Pérez, Sevillano, Subiela, Noda, F. Fernández (libero Llenas, Rodríguez, Rocomora, De Amo).
Slovensko: Zaťko, Piovarči, Hriňák, Bencz, M. Hukel, L. Diviš st. (libero Ondrušek, Hollý, M. Kubš, Jakubov, Michalovič).'

V porovnaní so sobotňajším duelom sa Slováci uviedli výbornými blokmi a viedli 3:0. Na Španielov zatlačili aj dobrým servisom a udržiavali si jeden až dvojbodový náskok až do koncovky. V nej sa už tešili z využitia prvého setbalu pri 25:24, ale hlavný rozhodca nakoniec podľahol čiarovým a opravil sa. To Slovákov nevyviedlo z miery a Piovarči blokom set ukončil. Mimochodom, tento Žilinčan, ktorý nedokončil prvý zápas, dal v prvom sete 6 bodov blokmi a mužstvo malo 9 blokov! 
Druhý set začali koncentrovanejšie a lepšie Španieli, ktorí viedli 4:1 a 8:3. Slovenskí reprezentanti sa však dotiahli na 6:8 a bojovali, aj keď prehrávali 9:13. Vyrovnali na 15:15 a z 15:17 otočili na 18:17. Neskôr ušli pri Kubšovom podaní na 22:18, keď sa znova blokársky blysol Piovarči. Slováci pokračovali vo výbornej hre a od stavu 24:20 využili tretí setbal zásluhou smeču Jakubova. Domáci museli zvýšiť obrátky.
V treťom sete odskočili na 4:0 a aj keď Slováci vyrovnali na 8:8, pri druhom technickom oddychovom čase znova prehrávali 14:16 a neskôr už 14:18. Štvorbodový náskok si Velascovi zverenci udržiavali až do koncovky (24:20) a premenili druhý setbal.
Vo štvrtom sete Slováci odskočili z 2:2 na 5:2 a stále mali navrch (8:6, 16:13). Zasekli sa však pri stave 17:14, keď domáci vyrovnali na 17:17. Od 21:21 Slováci napokon bodovali iba raz a nasledoval tajbrejk. V ňom z 5:4 odskočili na 9:4 a bolo rozhodnuté.

Emanuele Zanini, tréner Slovenska: „Veľká škoda! Mali sme šancu zdolať Španielov na ich pôde. V sobotu však zahrali dobre niektorí hráči a v nedeľu opačne. V odvete bol naším najlepším hráčom Piovarči, naopak nevyšiel Divišovi a chýbal nám univerzál. Pre mužstvo je veľký problém vydržať v koncentrácii.“

1.stretnutie 

Španielsko - Slovensko 3:1 (16, -23, 22, 18)

99 minút. Pred 800 divákmi rozhodovali Van Gompel (Hol.) a Marenc (Fr.). 
Španielsko: Hernán, Pérez, Sevillano, Garcia-Torres, Noda, Fernández (libero Llenas, Palharini, Parres).
Slovensko: Zaťko, Piovarči, Jakubov, Bencz, M. Hukel, L. Diviš st. (libero Ondrušek, Hollý, Michalovič, M. Kubš, Hriňák, Sopko ml.).

V porovnaní s minulotýždňovými zápasmi v Leviciach (2:3, 0:3) nastúpili Slováci na nahrávke so Zaťkom, Španieli zaradili do zostavy blokára Garciu-Torresa. V prvom sete bol vyrovnaný stav iba do 3:3. Potom sa na servis postavil domáci Pérez a vydržal na ňom až do 8:3, keď sa blysol i dvoma esami. Nátlaková hra Španielov pokračovala a hostia naďalej trpeli i na prihrávke. Pérez pridal ďalšie eso na 16:9, Fernández ho napodobnil na 18:12. Do konca setu Slováci už bodovali iba trikrát.

S domácimi držali v druhom sete krok do 9:8. Po fatálnej chybe, keď lopta po súperovom príjme spadla do slovenského ihriska, však španielski reprezentanti odskočili na 13:8 a znova kontrolovali vývoj. Viedli 17:12 i 18:15. Za tohto stavu sa ale Zaniniho hráčom začala dariť hra a otočili štvorbodovou sériou na 19:18. Po dvoch výborných útokoch Bencza viedli 21:20. Španielov donútili chybovať a za stavu 24:22 mali prvý setbal. Bencz i Noda pokazili podanie, čo im však neublížilo – 25:23.

Škoda tretieho setu, v ktorom sme so Španielmi držali krok do 21:21. Domáci následne ušli na 24:21 a premenili druhý setbal. Štvrtý set bol vyrovnaný len do stavu 12:12, potom už dominovali domáci.

 

 Tréner SR Emanuele Zanini: "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas. V kádri máme mladých hráčov, ktorí zbierajú skúsenosti. S ich prístupom v stretnutí som spokojný. Blokára Piovarčiho trápia problémy s trieslami, skúsil hrať, ale nešlo. Na bloku tak musela nastúpiť dvojica Hukel – Michalovič. Zlomom zápasu bol tretí set, v ktorom bolo 21:21, ale nezvládli sme koncovku."

 


Levice - 20. júna

2.stretnutie


Slovensko - Španielsko 0:3 (-24,  -23,  -24)
98 minút. Rozhodovali: Bagde (Tur.), Mezzofy (Maď.), 700 divákov.
Slovensko: Bencz, Piovarči, M. Sopko st., M. Hukel, L. Diviš st., Hollý, libero Ondrušek (Jakubov, Hriňák, M. Kubš, Michalovič, Repák). Tréner: E. Zanini.
Španielsko: Pérez, Sevillano, Noda, Hernán, Fernández, Subiela, libero Llenas (Barcala, De Amo, Fernandez, F. Rodriguez, Salas, Ferrera). Tréner: J. Velasco.

Prvý brejk získali Španieli, keď zablokovali Benczov útok - 3:5. Slováci však rýchlo vyrovnali na 5:5, keď v poli výborne zapracoval Ondrušek a loptu zložil Sopko. Potom výborný servis Diviša narobil hosťom problémy a Slováci sa dostali do vedenia. Na prvom technickom timeoute však viedli Španieli 8:7 a po ese Nodu 10:8. Hostia si držali náskok do stavu 13:11, ale potom spravili technickú chybu, loptu zložil Bencz a bolo 14:13 pre Slovensko. Timeout Španielsko. Hneď po ňom zaútočil úspešne opäť Bencz a Slovensko viedlo 15:13. Španieli sa však otriasli, na podanie prišiel univerzál Perez, Slovákom nevyšli dva útoky a zrazu bolo 17:15 pre hostí. Domácim sa brejk Španielov podarilo zmazať až v koncovke. Dvakrát výborne podal Bencz a Slováci sa dostali do vedenia 22:21. Potom však narobil na servise problémy tak ako v sobotu Rodriguez a Španieli viedli 23:22. Prvý set vyhrali hostia 26:24, keď skončil smeč Jakubova v aute.

Úvod druhého setu patril Slovákom. Bombardér Sopko dal eso a bolo 4:1. Slováci viedli už 6:3, ale na servis prišiel Noda, Španieli výborne zapracovali v poli a otočili na 7:6 vo svoj prospech. Výborný volejbal vo výbornej atmosfére pokračoval. Po ese Hollého mali Slováci opäť brejk a viedli 12:10. Následne dal eso aj blokár Piovarči a domáci volejbalisti sa dostali do vedenia 14:11. Na druhom technickom timeoute viedli Slováci 16:13. Domáci volejbalisti boli v laufe a svojho súpera v týchto momentoch ničili. Dvakrát sa na sieti výborne prezentoval Piovarči a na tabuli svietilo skóre 21:15. Španieli ešte v koncovke dotiahli z 22:16 na 22:19 a tréner Zanini si vyžiadal timeout. Aj ďalšie dva body však získali hostia, keď problémy spôsoboval servisom blokár Salas a Slováci viedli už len o bod 22:21. Ďalši time pre Slovensko. Hneď po ňom zložil dôležitú loptu Bencz a domáci viedli 23:21. Nakoniec však Slováci perfektne rozohratý set nedoviedli do víťazného konca. Španieli zablokovali útok domácich, vyrovnali na 23:23, na servis sa postavil univerzál Pérez a hostia vyhrali druhý set 25:23.

Podobne ako v druhom sete aj v treťom Slováci hneď v úvode viedli. Po delovom ese Sopka bolo 5:1. Španieli však dotiahli skóre na rozdiel jedného bodu, keď plachtiaci servis Sevillana narobil Slovákom problémy - 5:4. Potom dal eso Piovarči a slovenskí volejbalisti vyhrávali 7:4 a na prvom technickom timeoute 8:5. Slováci viedli potom 14:10, ale po sérii chýb na príjme a v útoku znížili Španieli na 14:13. Nasledoval oddychový čas pre Slovensko. Po ese univerzála Péreza bolo vyrovnané 15:15. Potom po nepríjemnom servise Hukela zasmečoval do pásky Noda a bolo 18:16 pre domácich. Náskok však dlho neudržali, z doskoku zaútočil do autu Diviš, zo stredu Piovarči a Španieli viedli 20:18. Slováci sa nevzdávali a po krásnom bloku Hukela bolo vyrovnané 23:23. Prvý mečbal Španielov odvrátili Slováci po peknej kombinácii Repáka so Sopkom z doskoku - 24:24. Druhý mečbal už však Španieli využili, Sopko zaútočil do autu a hostia vyhrali tretí set 26:24.

Emanuele Zanini, tréner SR: "Bol to iný zápas ako včera. Prehrali sme síce 0:3, ale všetko v tesných koncovkách setov. Mrzí ma, že sme v druhom sete viedli 21:15, ale našou vinou sme o vedenie prišli. Prepásli sme veľkú príležitosť na zisk setu. Robili sme veľa chýb v dôležitých momentoch a robili ich aj skúsení hráči. S týmto nie som spokojný."

 


1.stretnutie 

Slovensko - Španielsko 2:3 (22, -19, -22, 20, -12)
130 minút.Rozhodovali: Mezzofy (Maď.), Bagde (Tur.), 1200 divákov
Slovensko: Bencz, Piovarči, M. Sopko st., M. Hukel, L. Diviš st., Hollý, libero Ondrušek (Repák, Hriňák, M. Kubš, Jakubov). Tréner: E. Zanini.
Španielsko: Pérez, Sevillano, Noda, Hernán, Fernández, Subiela, libero Llenas (F. Rodríguez, Salas, Ferrera, Barcala). Tréner: J. Velasco.

Slováci začali dobre a po technickej chybe Španielov sa ujali vedenia 2:0. Potom nespracovali hostia Piovarčiho servis a na sieti zaúradoval Sopko - 6:3. Na prvom technickom timeoute viedli Slováci 8:5. Po šikovnej ulievke kapitána Diviša vyhrávali bolo 11:8 a domáci hráči si držali náskok dvoch brejkov. Španieli síce zmazali jeden brejk, ale potom narobil Sopko servisom problémy a na sieti zablokoval akciu Hukel - 15:12. Slováci sa dostali do tempa, po výbornom servise Bencza zablokoval španielsky útok Diviš a bolo 18:14. Neskôr bolo 20:16 pre Slovákov, ale Španieli znížili na 20:18 a tréner Zanini si zobral timeout. V koncovke hostia zablokovali Diviša a znížili na 21:22, ale následne zaútočil z výšky Bencz a bolo 23:21. Prvý setbal mali Slováci po vydarenom útoku Diviša - 24:22. Prvý set ukončil smečom Hollý, keď Španieli nespracovali tvrdý servis Bencza.

Úvod druhého setu vyšiel lepšie hosťom, ktorí využili slabšiu chíľku Slovákov a dostali sa do vedenia 5:1. Slovákom sa nedarilo a po ese Sevillana prehrávali už 1:7. Na prvom technickom timeoute viedli Španieli 8:3. Potom dal eso Noda a hostia viedli 11:5. Divákov dostala do varu následná dlhá výmena, na konci ktorej bol Diviš, následne sa blokom blysol Hukel a bolo už len 7:11. Lenže prišli dve chyby a náskok súpera bol opäť päťbodový. Nasledoval timeout Slovenska. Na druhom technickom timeoute viedli Španieli 16:10. Veľký náskok súpera nedokázali Slováci napriek snahe znížiť a druhý set prehrali 19:25.

V úvode tretieho setu viedli Španieli 2:0, ale potom predviedli parádne bloky Diviš a Piovarči, loptu zložil Bencz a bolo 3:2 pre domácich. Levická hala bola vo vare. Na prvom technickom timeoute viedli Slováci 8:7. Do brejku sa domáci volejbalisti dostali po nepresnom útoku Španielov - 12:10. Potom dal eso výborne hrajúci Diviš a bolo 14:11. Timeout Španielsko. O náskok však Slováci rýchlo prišli. Eso dal univerzál Pérez, domácim nevyšiel útok a bolo vyrovnané 14:14. Na druhom technickom timeoute viedli Španieli 16:15. Potom dal eso Noda, mimo ihriska zaútočil Sopko a hostia viedli už 18:15. Vyhraté však hostia nemali. Na servis prišiel bombardér Sopko a eso znížil na 18:19. Nakoniec sa podarilo Slovákom vyrovnať, keď dal eso Bencz - 21:21. Potom však prišiel na servis Rodríguez a po jeho šťastnom ese viedli hostia 23:21. Nasledoval nepresný útok a hostia mali tri setbaly. Španieli vyhrali tretí set 25:22.

V úvode štvrtého setu viedli hostia 2:0 a tréner Zanini poslal na ihrisko Jakubova za Bencza. Slováci rýchlo vyrovnali na 2:2 a pokračoval tuhý boj o každú loptu. Na prvom technickom timeoute viedli Španieli 8:7 po ese Fernándeza. Potom však prišiel na servis Sopko, dal eso, následne loptu zložil Diviš a Slováci viedli 10:8. Následne Španieli spravili chybu v útoku a za stavu 12:9 si tréner Velasco zobral timeout. Slováci sa rozbehli, pekné momenty ukázal nový muž Jakubov a bolo 14:11. Neskôr viedli domáci 18:13 a duel smeroval do tajbrejku. Koncovku setu Slováci zvládli a po smeči Jakubova ho vyhrali 25:20. Rozhodnúť musel piaty set.

Prvý brejk v piatok sete získali Španieli, keď rozhodca odpískal nahrávačovi Hollému "dvoják - 3:5. Slováci nevedeli tesný náskok súpera zmazať a strany sa točili za stavu 8:6 pre hostí. Španieli si kontrolovali náskok, bez problémov si prihrali a skladali lopty. Hostia nedovolili Slovákom zvrat a vyhrali piaty set 25:12.

Emanuele Zanini, tréner SR: "Je to škoda. Hrali sme dnes dobre a hráči bojovali. Som spokojný s niektorými vecami, ale na víťazstvo v takomto zápase potrebujeme jednoznačne viac skúseností. V tajbrejku rozhodli detaily a aj sporné rozhodnutie arbitrov, keď zapískali nahrávačovi dvoják. S tým verdiktom nesúhlasím. Španieli mali viac skúsených hráčov ako napríklad Sevillano, Perez, Subiela, či Hernandez. Oproti minulému týždňu zmenili káder a to sa prejavilo. Zajtra je nový zápas. Pre našich mladých hráčov bude náročné sa skoncentrovať a podať opäť takýto výkon. Verím, že to zvládneme."

 

 

 


Konstanca 11.  - 12.júna 

 

2.stretnutie   


Rumunsko - Slovensko 2:3 (25, 18, -22, -15, -13)
125 minút. Rozhodovali: Michelinakis (Gréc.), Altiparmak (Tur.), 250 divákov.
Rumunsko: Began, Voinea, Bartha, Lica, Borota, Laza, liberá Feher a Calin (Stancu, Chitigoi, Dumitrache). Tréner: S. Moculescu.
Slovensko: Bencz, Piovarči, M. Sopko st., Zaťko, L. Diviš st., Kriško, libero Ondrušek (Kubš, Jakubov, Hukel, Hollý, Hriňák).

Slováci začali dobre. Blokom sa blysol Bencz, eso dal Sopko, dobre zaútočil Kriško a bolo 3:0. Tréner Moculescu si zobral timeout. Potom podanie Bencza narobilo Rumunov problémy a akciu dokončil Piovarči. Následne zablokoval Rumunov Diviš a Slováci viedli 7:2. Na prvom technickom timeoute vyhrávali hostia 8:4. Slováci hrali dobre, oproti včerajšku omnoho lepšie podávali i prihrávali, vďaka čomu si držali slušný náskok. Po útoku Diviša viedli slovenskí reprezentanti 14:10. Potom úspešne zablokoval útok domácich Sopko a bolo 15:10. Rumuni však pri podaní Begana znížili na 13:15 a tréner Zanini reagoval oddychovým časom. Po chybe Diviša na príjme znížili rumunskí volejbalisti už len na rozdiel jedného bodu - 15:16. Po ese Borotu bolo vyrovnané 17:17 a začínalo sa odznova. Oba tímy potom zbierali bod po bode, až výborne podal Diviš a akciu zakončil tvrdým útokom Sopko - 22:20 pre Slovensko. V koncovke viedli Slováci 24:21, ale Rumuni znížili na rozdiel jedného bodu a tréner Zanini si zobral time. Po oddychovom čase dal aut Bencz a bolo vyrovnané 24:24. Prvý setbal mali Slováci po útoku Sopka, ale Rumuni otočili a keď Sopko nezvládol príjem, mali setbal oni - 26:25. Na ihrisko prišiel Jakubov za Bencza. Rumuni nakoniec vyhrali set 27:25, keď Zaťko podľa rozhodcu blokoval ako zadný hráč. Slováci tak premrhali štyri setbaly a vedenie 24:21...

Psychickú výhodu z koncovky prvého setu si Rumuni preniesli aj do druhého setu a hneď viedli 3:0.'Slováci sa vzchopili a po útoku Bencza a bloku Zaťka bolo vyrovnané 4:4. Prvýkrát v sete sa Slováci dostali do vedenia po ese Piovarčiho, ale na prvom technickom timeoute mali o bod navrch Rumuni. Domáci sa dostali na koňa a vypracovali si vedenie 12:8, keď dal eso nahrávač Bartha. Na ihrisko prišiel Jakubov za Bencza. Nový hráč na ihrisku však dal hneď aut a domáci viedli 13:8. Na druhom technickom time viedli domáci 16:10. Slováci sa snažili znížiť veľký náskok súpera, ale nedarilo sa im to a Rumuni vyhrali druhý set 25:18.

Aj úvod tretieho setu vyšiel lepšie domácim, ktorí viedli 4:1 a na ihrisko prišiel Hriňák za Diviša. Slováci esom Bencza znížili na 3:4. Potom dal eso Hriňák a bolo vyrovnané 5:5. Na prvom technickom timeoute viedli domáci 8:6. Slováci vyrovnali na 9:9, ale potom dal eso Borota a Rumuni viedli 11:9. Slováci sa nevzdávali a hoci prehrávali už 11:14, dokázali vyrovnať na 15:15, keď Piovarčiho narobil servisom problémy a akciu dokončil Sopko. Nasledoval boj o každú loptu a oba tímy predvádzali výborný volejbal. Po bloku Hriňáka získali Slováci dôležitú loptu a viedli 19:18. Po drzej Hollého ulievke viedli naši hráči 21:20. Prvý setbal získali Slováci, keď výborne takticky podal Hollý a akciu Rumunov zablokoval Hukel - 24:22! Hneď prvý setbal Slováci využili, keď domáci útočník mal prešľap.

V úspešnej zostave Hollý, Bencz, Sopko, Hriňák, Piovarči a Hukel nastúpili Slováci aj do štvrtého setu. Za stavu 4:3 dostal žltú kartu Piovarči a tak získali Rumuni bod zadarmo. Slováci hrali dobre a na prvom technickom timeoute viedli 8:7. Po delovom útoku Sopka z doskoku viedli Slováci 10:8 a keď dal eso výborne hrajúci Bencz, bolo už 11:8. Po bloku Piovarčiho viedli Slováci už 13:9. Potom Rumuni zablokovali Bencza a znížili na 11:13. Na druhom technickom timeoute viedli Slováci 16:12, keď dlhú akciu zakončil Sopko. Duel smeroval do tajbrejku. Slováci boli na koni a keď Bencz vytĺkol rumunské bloky, viedli už 18:13. Hneď na to dal eso Sopko a tréner Rumunov Moculescu si zobral timeout. Po time opäť parádne podal Sopko a Hukel sklepol na sieti - 20:13. Potom sa blokom blysol Hukel, ďalšie eso dal Sopko a bolo 22:13. Koncert Sopka na servise pokračoval - ďalšie eso a 23:13. Slováci vyhrali štvrtý set 25:15, keď dejstvo ukončil jednoblokom Hriňák.

Tajbrejk začali Slováci dobre a pri podaní Piovarčiho sa dostali do vedenia 2:0. Tréner Rumunov si zobral timeout. Ten však Rumunom nepomohol, pretože ich útok zastavil blokom Hollý a bolo 3:0. Hneď na to dal blok Sopko a Slováci viedli 4:0! Rumuni otočili a po tejto výmene prišla slovná prestrelka medzi Piovarčim a Stancum a "kohútov" musel upokojiť hlavný rozhodca. Slováci hrali perfektne v každej činnosti, na sieti dominoval blokár Hukel a po útoku Sopka bolo 5:1. Potom dal eso Sopko a bolo už 7:2. Strany sa točili za stavu 8:3 pre Slovensko. Slováci hrali perfektne, výborne podal Hriňák a akciu zablokoval Hollý - 11:6! Rumuni znížili na 8:11 a tréner Zanini zobral time. V dramatickej koncovke znížili domáci na 11:12 a nasledoval ďalší oddychový čas pre Slovensko. Po time zložil Bencz a bolo 13:11. Rumuni otočili a dráma pokračovala. Po nádhernej výmene sa nakoniec domácim podarilo vyrovnať na 13:13! Prvý mečbal vybojoval Hukel - 14:13. Na servis išiel Sopko, jeho delovka narobila problémy a duel ukončil blokom Hukel.

Emanuele Zanini, tréner SR: "Veľmi si cením, že sa hráči dokázali dostať späť do zápasu a otočiť priebeh skóre. Po včerajšej prehre 0:3 sme dnes prehrávali 0:2 a boli sme v neuveriteľne náročnej situácii. Hráči dnes oproti včerajšku podali koncentrovaný výkon, všetci chceli a bolo to na hre vidieť. Do zápasu sme dobre vstúpili a prvý set sme prehrali len vďaka slabšej koncovke. Počas dnešného zápasu sme sa snažili nájsť ideálnu zostavu, nakoniec sa nám to podarilo. Nezvyknem chváliť za výkon hráčov, ale dnes odohral fantastický zápas Hriňák. Dokázali sme sa dostať z náročnej situácie a takéto víťazstvo má pre nás obrovskú cenu."

1.stretnutie 

Rumunsko - Slovensko 3:0 (21, 23, 18)
80 minút, rozhodcovia: Altiparmak (Tur.), Michelinakis (Gréc.), 250 divákov.
Rumunsko: Began 3, Stancu 7, Voinea 11, Bartha 4, Borota 5, Chitigoi 15, liberá Feher a Calin (Dumitrache 0). Tréner: S. Moculescu.
Slovensko: Bencz 23, Piovarči 6, Jakubov 4, Hukel 1, L. Diviš st. 6, Hollý 3, libero Ondrušek (Hriňák 2, Zaťko 0, Kriško 3, M. Sopko st. 0). Tréner: E. Zanini.

Domáci sa ujali hneď na začiatku vedenia 2:0, ale Slováci rýchlo vyrovnali a pokračovalo sa bod po bode. Na prvom technickom timeoute viedli Rumuni 8:6, pretože Diviš mal pri útoku z doskoku prešľap. Domáci volejbalisti si držali tesný náskok a dokázali ho po chybe Slovákov na prihrávke ešte zvýšiť a za stavu 11:8 si tréner Zanini zobral timeout. Ten Slovákom pomohol a pri podaní Hukela vyrovnali na 11:11. Tesne pred druhým technickým timeoutom získali Rumuni opäť brejk - eso dal Stancu a bolo 14:12. Rumuni viedli 16:14 a 18:16, ale po nepresnej nahrávke domáceho nahrávača Barthu, ktorý hrá v druhej belgickej lige, bolo vyrovnané 18:18. Potom však spravil dve chyby na útoku Diviš a Rumuni viedli 22:19. Na ihrisko prišiel Hriňák a neskôr aj nahrávač Zaťko. Rumuni koncovku prvého setu zvládli a vyhrali ho 25:21.

Do druhého setu nastúpili Slováci na nahrávke s Hollým. Slovenskí volejbalisti sa po dlhej výmene, na konci ktorej bola ulievka Jakubova, ujali vedenia 2:0. Rumuni však po ese Borotu vyrovnali na 2:2 a začínalo sa odznova. Na prvom technickom timeoute viedli Rumuni 8:7. Potom však dal dve esá nahrávač Bartha a Rumunsko vyhrávalo 10:7. Slovákom sa nedarilo, Hukel zaútočil do autu, následne nezložil loptu a za stavu 13:8 pre domácich si tréner Zanini zobral oddychový čas. Na ihrisko prišiel Kriško za Hukela a hneď sa prezentoval dobrým útokom a blokom - 14:11. Rumunom nevyšiel ani ďalší útok a za stavu 14:12 zobral time tréner Moculescu. Zdalo sa, že Slováci sa zdvíhajú, lenže potom dal eso univerzál Chitigoi a Rumuni opäť viedli o štyro body - 16:12. Po bloku Piovarčiho znížili Slováci na 15:17 a držali sa v hre o víťazstvo v druhom sete. Potom úspešne zablokoval akciu domácich Hollý a na tabuli svietilo 19:18 pre Rumunsko. Napriek snahe sa Slovákom už nepodarilo stiahnuť jeden brejk Rumunov a druhý set prehrali 23:25.

Domáci volejbalisti zvládli aj nástup do tretieho setu a hneď viedli 3:0. Slováci po vôbec prvom ese v zápase, ktoré dal Piovarči, znížili na 2:3. Ďalšie dva body však získali Rumuni a tréner Zanini poslal na ihrisko Hriňáka namiesto Jakubova. Potom prišlo nedorozumenie Slovákov pri lopte zadarmo a bolo 6:2. Timeout Slovensko. Slováci znížili na 6:5 a mali dokonca aj útok, ale Bencz dal aut, následne Diviš nezvládol príjem a Rumuni viedli 8:5. Slovákov ničili zbytočné nevynútené chyby. Zásluhou esa Piovarčiho znížili Slováci na 11:13, následne zložil Bencz a domáci viedli už len o bod. Time Rumunsko. Slováci sa doťahovali, ale potom dal eso Stancu, Rumuni zablokovali Bencza a bolo 17:13. Potom výborne podával Hriňák, na útoku sa opäť presadil výborne hrajúci Bencz a bolo 17:16. Opäť však prišli chyby a Rumuni sa dostali do vedenia 20:16. Koncovku setu Slováci absolútne nezvládli a prehrali tretí set 18:25.

Emanuele Zanini, tréner SR: "Robili sme veľké množstvo chýb najmä na servise, ale to nie je až tak dôležité. Horšie je, že nám padali na zem lopty zadarmo a je neuveriteľné takto hrať. Akceptujem, že máme mladý tím, ale zlyhávali sme v základnej abecede volejbalu. Je to údel získavania skúseností z medzinárodných zápasov. Na druhej strane som veľmi nahnevaný na skúsených hráčov, pretože namiesto, aby pomohli, tak robili opak. Je normálne, keď spraví chybu neskúsený hráč, skúsený si to však nemôže dovoliť. To je pre mňa nepochopiteľné a veľmi ma to hnevá."

 

Sheffield 6. júna 2010 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v nedeľu v druhom zápase 1. kola Európskej ligy v Sheffielde s domácou Veľkou Britániou 0:3. O týždeň sa zverenci trénera Zaniniho predstavia v druhom kole súťaže v Constance proti domácemu Rumunsku, ktoré ma na konte dve víťazstvá proti Španielsku.


Sheffield 

2.stretnutie

  

 

Veľká Británia - Slovensko 3:0 (23, 21, 22)
90 minút, rozhodovali: Herneth (Dán.), Di Giacomo (Belg.), 200 divákov.
V.Británia: Plotyczer, McGivern, Pink, Haldane, O'Malley, Benson, libero Hunter (D. Bakare, Miller). Tréner: H. Brokking.
Slovensko:    SR: Bencz, Piovarči, M. Sopko st. Zaťko, L. Diviš st., Kriško, libero Kubš (Jakubov, Hollý, Michalovič). Tréner: E. Zanini.

Lepšie začali Briti, ktorí po ese Plotyczera viedli 3:1 a keď získali aj ďalší bod, tréner Zanini si vyžiadal timeout. Slováci robili neuveriteľne veľa chýb a britskí volejbalisti sa poľahky dostali do vedenia 11:6 a na druhom technickom timeoute už 16:11. Slovákom sa nedarilo, vôbec sa nevedeli presadiť v útoku a za stavu 11:18 vystriedal Zanini nahrávačov a na ihrisko prišiel Hollý. Na ihrisku sa objavil aj Michalovič a zažil tak premiéru v národnom výbere. Slováci sa nahnevali a znížili po útoku Jakubova na 18:21. Náskok sa zmenšil na rozdiel jedného bodu 22:23. Slováci mali šancu vyrovnať, ale Bencz zaútočil do autu a Briti nakoniec vyhrali prvý set 25:23.

Prvý brejk v druhom sete si vybojovali Briti - po útoku Haldaneho viedli 7:5. Slováci však rýchlo vyrovnali a pokračovalo sa bod po bode. Po útoku Diviša z doskoku bolo 9:9. Lenže ďalšie tri body získali domáci a tréner Zanini si zobral timeout. Slovákom sa vôbec nedarilo, naopak Briti hrali v pohode a na druhom technickom timeoute viedli 16:12. V koncovke slovenskí volejbalisti kazili servis, potom prišiel britský blok a bolo 23:19 pre domácich. Briti vyhrali druhý set 25:21.

Ani v treťom sete sa Slovákom v úvode nedarilo a Briti viedli 5:2. Po Sopkovom útoku z doskoku znížili slovenskí volejbalisti na 4:5, ale stále to nebolo ono. Slováci kazili servis a nevedeli tak zmazať tesný náskok súpera, hoci sa v útoku zlepšili. Konečne sa podarilo vyrovnať po zlom útoku Plotyczera - 15:15. Lenže prišli chyby a Briti viedli už 19:16. Slováci potom vyrovnali na 22:22, no nezvládli koncovku a tretí set prehrali 22:25.


1.stretnutie 

Veľká Británia - Slovensko 1:3 (-23, 19, -23, -23)
120 minút, rozhodovali: Di Giacomo (Belg.), Herneth (Dán.), 200 divákov.
Slovensko: Bencz, Piovarči, Jakubov, Zaťko, L. Diviš st., Kriško, libero Kubš (Chrtiansky, M. Sopko st., Hollý). Tréner: E. Zanini.
V.Británia: Plotyczer, McGivern, Pink, Haldane, O'Malley, Benson, libero Hunter (D. Bakare, Pipes, French, Miller). Tréner: H. Brooking.

Prvý bod získali Slováci zásluhou Bencza, ale ďalšie tri išli na konto domácich. Eso dal Plotyczer a následne Diviša zablokoval najskúsenejší britský hráč Haldane - 3:1. Slováci však skóre rýchlo vyrovnali, keď sa Haldane nestretol s nahrávačom O'Malleym. Lenže prišli chyby Slovákov, Benson dal vďaka nedorozumeniu súperových hráčov na prihrávke eso a Briti viedli 6:3. Tréner Zanini si zobral timeout. Hneď po ňom však domáci zablokovali Bencza, rozhodca úzkostlivo zapískal Zaťkovi "dvoják" a na prvom technickom timoute viedli domáci už 8:3.
Slovákom sa nedarilo, nevedeli zložiť loptu a prehrávali už 3:9. Potom sa však otriasli, Zaťko predviedol úspešný blok, domáci spravili v útoku chybu, Piovarči dal eso a slovenskí volejbalisti znížili na 8:10. Tréner domácich Brooking reagoval timeoutom. Briti viedli 13:10, ale spravili v útoku tri chyby po sebe a Slováci pri podaní Kriška vyrovnali na 13:13. Kvalita sa začala prejavovať, Bencz narobil súperovi servisom problémy a Diviš dostal po dlhom čase Slovákov do vedenia - 15:14. Lenže Briti si opäť vytvorili dvojbodový náskok, keď zablokovali Diviša. Na ihrisko prišiel miesto Diviša Chrtiansky. Slováci vyrovnali na 17:17, lenže Jakubov pokazil ľahkú loptu, následne domáci vytĺkli Zaťkove bloky a viedli 19:17.
Tréner Zanini si vyžiadal time. Na ihrisko prišli Sopko a Hollý. Sopko hneď loptu zložil, Piovarči dal eso a opäť bolo vyrovnané 19:19. Za stavu 21:21 dali Briti aut, reklamovali však teč a slabučký hlavný rozhodca zmenil po dohovore s čiarovým svoje rozhodnutie a priznal im bod. Za stavu 23:23 si pri dopade zranil členok Chrtiansky a musel ísť dole. Na ihrisko prišiel Diviš. Slováci získali setbal a využili ho, pri Hollého zapískal druhý rozhodca domácim prešľap hráča na strednej čiare a Slováci tak vyhrali prvý set 25:23.

V druhom sete nastúpili Slováci s Hollým na nahrávke, Piovarčim a Kriškom na bloku, Jakubovom a Divišom na smeči a Sopkom na "účku". Slováci sa rýchlo ujali vedenia 4:2 a po Divišovom ese viedli 6:3. Domáci si zobrali timeout. Na prvom technickom timeoute viedli Slováci 8:6, ale začali robiť chyby a domáci otočili na 11:8. Pri Sopkovom servise znížili slovenskí volejbalisti na rozdiel jedného bodu - 12:13. Lenže potom dal eso Haldane, Briti zablokovali Sopka a na druhom technickom timeoute viedli domáci 16:12. Pokračovalo sa bod po bode, 17:13, 18:14, 19:15... Slováci znížili na rozdiel dvoch bodov po ulievka Diviša - 19:17. Potom sa opäť "vyfarbil" belgický rozhodca DiGiacomo, keď zapískal Sopkovi smeč do antény, hoci lopta išla jasne od blokov - 21:17. Prvý setbal získali Briti po dobrom servise Haldana - 24:19. Následne smečoval do autu Bencz a Briti vyrovnali na 1:1.

V treťom dejstve prišiel na nahrávku Zaťko, Sopko s Divišom na smeč a Bencz na účko. Slováci po Sopkovom tvrdom útoku viedli 3:1. Náskok na tri body získal esom Bencz - 7:4. Po bloku Piovarčiho bolo už 9:5. Briti znížili na 7:10 po ese nahrávača O'Malleyho. Onedlho však bol náskok Slovákov opäť päťbodový, keď Zaťkov servis narobil súperovi problémy a ich útok zablokoval Kriško - 13:8. Na druhom technickom timeoute viedli Slováci po ďalšej ulievke Diviša 16:11. Zdalo sa, že kráčajú za hladkým víťazstvom v tomto sete, lenže Briti znížili na rozdiel dvoch bodov, keď dal eso McGivern, ktorý sa pred servisom netradične rozbieha - 15:17. Tréner Zanini zobral timeout, ale Briti získali ďalšie dva body a vyrovnali na 17:17. Na ihrisko prišiel Hollý namiesto Zaťka. Lenže domáci boli v laufe a po dlhom čase sa dostali do vedenia - 18:17. Pokračovalo sa bod po bode, lenže potom Briti zablokovali Bencza a viedli 22:20. Slováci však vyrovnali na 22:22 a prvý setbal získali po bloku Zaťka - 24:23. Potom výborne zaservoval Bencz a druhý set ukončil Piovarči - 25:23.

Prvý brejk v štvrtom sete získali Slováci vďaka prešľapu domácich - 6:4. Pri servise Sopka sa dostali do vedenia 12:7 a chceli ukončiť duel v štyroch setoch. Briti znížili na rozdiel dvoch bodov - 13:15 a snažili sa zvrátiť skóre, čo sa im aj podarilo. Po dvoch úspešných blokoch bolo vyrovnané 18:18 a začínalo sa odznova. Briti sa dokonca dostali do jednobodového vedenia, Slováci však zareagovali a otočili na 23:21 po výbornom servise Jakubova. Prvý mečbal vybojoval Diviš - 24:22. Duel nakoniec ukončil Jakubov.