Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI EL 2011 Slováci pred odvetou s Rumunmi

Slováci pred odvetou s Rumunmi

 Bratislava 22. júna 2011 (TASR) - Vo víkendových súbojoch s Rumunskom v Európskej volejbalovej lige v Leviciach (25.-26. júna) je otázny štart blokára Tibora Fila. Slovenský reprezentant si totiž na utorňajšom podvečernom tréningu natiahol brušný sval.
"Potvrdilo sa, že Filo má natiahnutý brušný sval a teraz potrebuje 48 hodín pokoj. Až potom sa uvidí ako ďalej," uviedol po stredajšom vyšetrení v Bratislave lekár Ján Berec. Ten mal v stredu v "paráde" aj smečiara Martina Sopka st. "Má preťažené zápästie, ale zranenie nie je natoľko vážne, aby mu to znemožnilo štart počas najbližšieho víkendu," dodal. Druhý zápas 4. kola C-skupiny v Minsku proti domácim Bielorusom neodohral pre zranenie kolena Roman Ondrušek. "Podľa vlastných slov sa už Roman cíti lepšie, no jeho štart cez víkend proti Rumunom je otázny. Mal trochu iný tréningový režim," povedal manažér reprezentácie Slavomír Huba.
     Slovenskí volejbalisti sa v pondelok večer vrátili z Bieloruska, kde počas víkendu odohrali zápasy 4. kola základnej fázy 8. ročníka Európskej ligy. Už v utorok absolvovali v Nitre prvé tréningy. V zápasoch s Rumunskom im len dve výhry zabezpečia prvé miesto v skupine.      K dvanástke hráčov, ktorí boli v Bielorusku, sa pridali Tomáš Hollý, Matej Kubš, Marek Mikula. Z nich tréner Emanuele Zanini vyberie dvanástku, ktorá sa dostane na súpisku súbojov proti Rumunsku. Slovenská výprava sa z Nitry do Levíc presunie v piatok.