Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI EL 2011 Slováci pred posledným kolom EL s Tureckom

Slováci pred posledným kolom EL s Tureckom

     Košice 6. júla 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa v stredu podvečer stretli pred víkendovým záverečným 6. kolom C-skupiny Európskej ligy (EL) v Košiciach, kde zotrvajú až do Final Round (16.-17. júla), ktoré sa rovnako ako dvojzápas proti Turecku uskutoční v Steel aréne. Trénerovi Emanuele Zaninimu sa v hoteli Double Tree by Hilton hlásilo všetkých štrnásť nominovaných hráčov.

      "Každý šiel po vlastnej linke, pretože hráči v utorok dostali voľno. Tréner Zanini nominoval na zápasy s Tureckom a následne i zápasy Final Round štrnásť hráčov. Žiadny hráč by nemal byť zranený. Vo štvrtok absolvujú prvý tréning v Steel aréne a poobede je pri Dóme sv. Alžbety na programe exhibičný zápas v plážovom volejbale. Približne o 14.30 príde kompletný tím slovenskej reprezentácie, absolvuje autogramiádu a chalani si s deťmi zahrajú volejbal. Táto akcia by mala podporiť záujem o Final Round v Košiciach. Boli by sme radi, ak by na zápasy prišlo okolo 4-5 tisíc ľudí, každé číslo navyše bude pre nás veľkým plusom. Veríme, že sa tak stane," uviedol tlačový manažér SVF Filip Hudec.
      V Košiciach sa podľa predpokladov neobjavil pre zranenie kolena kapitán Michal Masný, ktorý do metropoly východu pricestuje až v pondelok 11. júla. "Všetci pevne veríme, že sa do budúceho víkendu dá do poriadku," zaželal si Hudec. Prekvapením bola prítomnosť Martina Nemca, no situácia okolo jeho osoby je komplikovaná. "Existuje iskierka nádeje, že by sa vo Final Round predstavil i Nemec, ktorý si vo svojom talianskom klube počas play off zlomil malíček. Podľa pôvodných plánov sa zdalo, že absolvuje druhú časť EL, ale výsledky vyšetrení boli tak závažné, že Martin to napokon asi nestihne. Je jedno percento nádeje, že sa predstaví budúci víkend. Ak sa za týždeň dá do poriadku, tak ešte veríme v zázrak, že nastúpi. Zvyšní hráči sú v poriadku," prezradil Hudec.
      Vo Final Round sa okrem slovenského tímu predstaví Slovinsko, s najväčšou pravdepodobnosťou Rumunsko a posledným do partie bude víťaz vzájomného merania síl medzi Španielskom a Holandskom. Ešte predtým však čaká na Slovákov víkendová previerka (9.-10. júla) menom Turecko. "V súboji proti Turkom sa chceme pripraviť na Final Round. Sú to posledné dva zápasy, v ktorých by sme radi potvrdili formu, teda zvíťaziť a pritiahnuť i diváka. Vo Final Round potom chceme jednoznačne zvíťaziť, preto to i organizujeme a zabojovať tak o Svetovú ligu," skonštatoval dlhoročný reprezentant Martin Sopko a pokračoval: "Pre mňa ako východniara je veľké plus, že volejbal bude práve na východe a v Košiciach. Pokiaľ pamätám, tak sa tu ešte takýto volejbal na reprezentačnej úrovni nehral. Som rád, že to bude v takom veľkom meste a krásnej hale. Už iba tí diváci..., uvidím či nás prekvapia milo alebo naopak."