Slováci v skupine C

 Košice 10. júla 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili v druhom zápase záverečného 6. kola C-skupiny Európskej ligy (EL) v Košiciach nad Tureckom 3:2, hoci už prehrávali 0:2. Zverenci trénera Emanuele Zaniniho tak obsadili druhú priečku za Rumunskom, no ako usporiadateľská krajina mali istú účasť vo Final Round. Počas neho sa v košickej Steel aréne okrem slovenského tímu predstavia aj družstvá Slovinska, Rumunska, Španielska (16. - 17. júla).

Slovensko - Turecko 3:2 (-22, -19, 13, 23, 7) - odveta
Rozhodovali: J. Krtička (ČR), B. Muha (Chor.), 1543 divákov.
Slovensko: Bencz, Hupka, Filo, Chrtiansky, Kmeť, Hollý, libero Ondrušek (M. Sopko st., Zaťko, Michalovič, L. Diviš st., Kohút). Tréner: E. Zanini.
Turecko: Tanik, Eksi, Yücel, Batur, Akdeniz, Koç, libero Kilic (Keskin, Minici). Tréner: V. Bašič. 

Ostatné výsledky 

     Slováci nastúpili na druhý zápas 6. kola proti Turecku v značne pozmenenej zostave a prejavilo sa to aj na výsledku. Hostia sa ujali vedenia 3:1, ktoré postupne zvyšovali až na rozdiel piatich bodov (14:9). Až potom sa prebrali i slovenskí reprezentanti a postupne začali ukrajovať z náskoku súpera. Vychádzali im bloky na sieti a častejšie sa presadzovali i v útoku, čoho výsledkom bolo zníženie na rozdiel jediného bodu (16:17). Turci však za stavu 20:19 v ich prospech získali aj po chybe domácich dva body v rade (22:19) a napriek húževnatému odporu súpera získali úvodný set v pomere 25:22. Aj začiatok druhého setu patril tureckému tímu, ktorý si vytvoril vedenie 4:1, neskôr opäť zvýšil podobne ako v prvom sete na 14:9 a zdalo sa, že o osude druhého dejstva je rozhodnuté. Séria piatich slovenských bodov znamenala zrovnanie (14:14), ale nie obrat. Po viacerých chybách Slovákov ako i presnejšom zakončení tureckých hráčov svietil na ukazovateli skóre stav 19:25 a 0:2 na sety. V treťom sete nastúpila identická zostava domácich hráčov zo sobotňajšieho duelu a hra dostala úplne iný rozmer. Turci nevedeli kam skôr skočiť a hneď v úvode prehrávali po prvý raz v zápase - 1:2. Hráči so slovenskou vlajkou na hrudi výborne servovali, k tomu pridali úspešné bloky na sieti a v útoku im vychádzalo takmer všetko, najmä cez stred siete. Svoju silu deklarovali i ziskom tretieho setu v pomere 25:13 a znížením 1:2 na sety. Počas štvrtého dejstva si Slováci takmer po celý čas udržiavali 2-4 bodové vedenie, až na jednu výnimku (5:5) a po úspešnej koncovke (25:23) vyrovnali na 2:2. Tajbrejk sa stal jednoznačnou záležitosťou slovenských reprezentantov, ktorí bezmocne prizerajúceho sa súpera "vyprášili" v pomere 15:7.
      Tomáš Kmeť, zastupujúci kapitán SR: "Každý víťazný zápas je dobrý. Na začiatku sa rozhodol dať tréner príležitosť aj ostatným hráčom, aby si vyskúšali prostredie Steel arény, ak by sme ich náhodou potrebovali. Nejako nám to spolu nefungovalo, neboli sme na seba zvyknutí. Potom tam tréner vrátil zostavu zo soboty a myslím si, že pre divákov to lepší a krajší volejbal. Určite odišli z hľadiska spokojní, keďže sme otočili nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2."
      Martin Sopko st., hráč SR: "Turci nás vo včerajšom zápase vôbec nepreverili. Dnes sa asi lepšie vyspali, hrali oveľa agresívnejšie, hlavne ich prihrávajúci smečiar Batur, s ktorým sme si nevedeli poradiť počas celého zápasu. Tréner nám povedal, že oproti sobote vyjdeme na zápas s inými hráčmi. Trošku im to nevyšlo. Tréner však povedal aj to, že začne druhá šestka, ale jednoznačne chceme pred Final Round víťazstvo a preto prestriedal. Vyrovnali sme a v tajbrejku jednoznačne dominovali."

Slovensko  - Turecko 3:0 (18, 15, 22)
 Rozhodovali: B. Muha (Chor.), J. Krtička (ČR), 1200 divákov.
Slovensko:  Bencz, Kohút, M. Sopko st., Kmeť, Zaťko, L. Diviš st., libero Ondrušek (Hollý, Hupka). Tréner: E. Zanini.
Turecko: Tanik, Eksi, Batur, Akdeniz, Koç, Minici, libero Feher (Yücel). Tréner: V. Bašič.

      Slováci vstúpili do zápasu dobre a po ese Sopka vyhrávali 2:0. Po prvom technickom oddychovom čase zvýšili vedenie na rozdiel štyroch bodov (8:4) a po druhom už svietil na ukazovateli skóre stav 16:10. Turci vzápätí zaznamenali tri body v rade, ale slovenský tím drámu nedopustil a úvodný set získal jednoznačne v pomere 25:18. Úvod druhého dejstva patril Slovákom, ktorí svojmu súperovi ušli na 8:1 a po pár výmenách už bolo 11:3. Domácim hráčom vychádzal servis, súpera dobre blokovali na sieti a dobrou prácou v poli si pripravovali postupný prechod k zakončeniu. Napokon uspeli aj v druhom sete s prehľadom 25:15. Až prílišná spokojnosť s priebehom prvých dvoch dejstiev sa preniesla na ruky slovenských hráčov a po hosťujúci tím si dokázal vypracovať dvojbodové vedenie (4:6), ktoré zvýšili po technickom čase na 9:6. Slováci napriek viacerým zmätkom dokázali vyrovnať (12:12) a ďalším dvoma bodmi naklonili misky váh na svoju stranu. Napokon zvíťazili 3:0 na sety a definitívne si zabezpečili druhú priečku v C-skupine za Rumunskom.

      Emanuele Zanini, tréner SR: "Som spokojný s hrou v prvých dvoch setoch. Mrzí ma poľavenie koncentrácie v treťom sete, čo sa na nám môže nabudúce vypomstiť. Musíme na tom popracovať. Páčila sa mi atmosféra a potešil i počet divákov."
      Tomáš Kmeť, zastupujúci kapitán SR: "Myslím si, že sme hrali dobre. Na začiatku tretieho setu nám však odišla trošku koncentrácia, začali sme robiť chyby, ale napokon sme začali hrať svoju hru a dotiahli sme ho do víťazného konca. Steel aréna nám vyhovuje, na tento zápas prišlo i dosť divákov, no verím, že to bude ešte lepšie."
      Milan Bencz, hráč SR: "Som spokojný, konečne som sa trošku rozhýbal a podal som i lepší výkon ako predtým. Som rád, že to takto skončilo a že sme vyhrali 3:0. Súpera sme zatlačili servisom a celkovo sme boli lepší. Atmosféra bola dobrá, ale mohlo by prísť ešte o polovicu viac ľudí ako ich bolo na dnešnom zápase."


      Levice 26. júna 2011 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v druhom zápase predposledného 5. kola C-skupiny Európskej ligy v Leviciach s Rumunskom 1:3 a ostali na druhom mieste. Na čele tabuľky sú s 21 bodmi práve Rumuni, Slováci majú o tri menej. V Európskej lige je teraz na programe pauza, v poslednom kole nastúpia Slováci 9. a 10. júla v košickej Steel Aréne proti Turecku a o ďalší týždeň sa v tej istej hale uskutoční Final Round Európskej ligy aj za účasti Slovákov.

 


Slovensko - Rumunsko 1:3 (-23, 22, -17, -18) - odveta
Zápas trval: 110 minút. Rozhodovali: H. Sodja (Rak.), B. Doggen (Hol.), 750 divákov.
Slovensko: Bencz, Masný, Kohút, M. Sopko st., Kmeť, L. Diviš st., libero Kubš (Chrtiansky, Michalovič, Zaťko, Hupka, Mikula). Tréner: E. Zanini.
Rumunsko: Stancu, Olteanu, Voinea, Bartha, Birau, Gontariu, libero Feher (Mihalcea, Moisa). Tréner: S. Moculescu.

      Zápas začali lepšie Rumuni, ktorí sa pri podaní blokára Stancua dostali do vedenia 6:3. Tréner Zanini si zobral time. Na prvom technickom timeoute viedli hostia 8:5 a Diviša nahradil na smeči Chrtiansky. Rumuni si udržiavali trojbodový náskok, na kolíku sa presadzoval najmä univerzál Gontariu. Po Sopkom aute viedli hostia už 11:7 a nasledoval druhý timeout Slovenska. Domácim to pomohlo a po Sopkovom ese a Chrtianskeho bloku bolo už len 10:11! Lenže Gontariu bol vo forme a po jeho ulievke viedli hostia 14:11. Rumuni si udržiavali náskok a po bloku Voineu ho dokonca navýšili na 15:19. V koncovke viedli hostia už 21:16, ale po dvoch krásnych blokoch Kmeťa znížili Slováci pri servise Kohúta na 19:21. Time Rumunsko. Hostia zásluhou Olteana otočili a viedli 22:19. Šanca na zvrat ožila po úspešnom nového muža Michaloviča - 21:22! Prvý set nakoniec ukončil šikovnou ulievkou nahrávač Bartha a Rumuni vyhrali 25:23.
      Rumuni vstúpili lepšie aj do druhého setu a po ese Gontaria viedli 6:4. Chrtianskeho nahradil Hupka. Slováci reagovali a po bloku Kohúta bolo 6:6. Na prvom technickom timeoute viedli hostia 8:7. Rumuni získali ďalší brejk po nepresnom útoku Hupku a vyhrávali 11:9. Slováci však opäť rýchlo vyrovnali po bloku Kohúta - 12:12. Následne uspeli domáci volejbalisti v dlhej výmene a po dlhšom čase viedli - 13:12. Na podaní stále Kmeť. Na druhom technickom timeoute vyhrávali Slováci 16:14 po nádhernom bloku Kohúta. Následne sa blokom prezentoval Bencz a za stavu 17:14 si tréner hostí Moculescu zobral timeout. Slováci konečne chytili správny rytmus a po nepresnom útoku Rumunov viedli už 20:16. Následne výborne podal Bencz, na sieti zaúradoval Kmeť a bolo 21:16! Time Rumunsko. Hostia znížili na 21:18 a oddychový čas si zobral tréner Zanini. V koncovke setu Slováci úradovali a po ďalšom bloku Kohúta mali prvý setbal - 24:19. Rumuni po dobrom servise Gontaria znížili na 24:21 a nasledoval time. Gontariu narobil na servise opäť problém a bolo už len 24:22. Do tretice rumunský univerzál servis pokazil a Slováci vyhrali druhý set 25:22.
      Hostia viedli v úvode tretieho setu 2:0 a po smeči Gontaria 5:3. Potom sa na kolíku presadil Olteanu a bolo už 7:4 pre Rumunsko. Na prvom technickom timeoute vyhrávali hostia 8:5. Na ihrisko sa vrátil Chrtiansky, ktorý nahradil Hupku. Rumuni pritvrdili na servise a po dvoch esách Olteana bolo 5:10. Time Slovensko. Hostia boli v pohode a nedávali domácim šancu na zvrat, Olteanu zvýšil na 13:7. Sopko potom esom o pásku znížil na 10:14, ale Rumuni nechceli o náskok prísť. Och hlavné útočné zbrane Gontariu - Olteanu fungovali dobre a na druhom technickom timeoute viedli 16:11. Slovákom sa v tejto fáze duelu nedarilo a Rumuni sa dostali po nepresnostiach domácich do vedenia 19:13. Time Slovensko. Veľký náskok súpera sa už Slovákom zmazať nepodarilo a Rumuni vyhrali tretí set 25:19.
      V štvrtom sete prišiel na ihrisko na smeč Mikula. Rumuni začali opäť lepšie a viedli 3:1. Bencza nahradil Michalovič. Hostia boli v laufe a po ese výborne hrajúceho Gontaria viedli už 6:3. Time Slovensko. Slováci potom pri podaní Mikulu znížili zo 4:8 na 7:8 a boli späť v hre. Rumuni však po ese nahrávača Barthu opäť utiekli na 11:8. Slováci sa však nevzdávali a pri podaní Sopka vyrovnali na 12:12. Lenže potom dal eso Stancu, blokom sa blysol Olteanu a Rumuni viedli 15:12. Hostia výrazne tlačili servisom a po ese Olteana viedli 18:14. Slováci už nenašli dostatok síl na zvrat a prehrali tretí set 25:18. Najlepšími hráčmi zápasu sa stali Gontariu a Kmeť.

      Emanuele Zanini, tréner SR: "Dnešný zápas bol zrkadlom včerajška. Rumuni hrali veľmi dobre, naopak my sme nehrali tak koncentrovane ako včera. Zmien v zostave bolo veľa a ukázalo sa, že keď sa spraví zásah do základnej zostavy, tak to nie je jednoduché. Zapracovali sme nové libero, ale teraz bolo tých zmien príliš veľa. Diviš odstúpil v prvom sete pre zranenie kolena, ale nemalo by ísť o nič vážne. Teraz máme tri dno voľno a stretneme sa v stredu večer opäť v Nitre."
      Stelian Moculescu, tréner Rumunska: "Bol to podobný zápas ako včera, akurát, že si oba tímy vymenili úlohy. My sme dnes hrali dobre najmä na servise a v obrane a som naozaj veľmi spokojný. Splnili sme cieľ, ktorým bolo vyhrať aspoň jeden zápas na Slovensku a máme tak šancu vyhrať C-skupinu. Musíme však dvakrát zdolať Bielorusko a to nebude jednoduché."

SLOVENSKO - Rumunsko 3:1 (15, 19, -22, 16) - 1.stretnutie
Rozhodovali: B. Doggen (Hol.), H. Sodja (Rak.), 700 divákov.
Slovensko: Bencz, Masný, Kohút, M. Sopko st., Kmeť, L. Diviš st., libero Kubš (Mikula, Zaťko, Michalovič). Tréner: E. Zanini.
Rumunsko: Stancu, Olteanu, Voinea, Bartha, Birau, Gontariu, libero Feher (Moisa, Mihalcea, Tutea). Tréner: S. Moculescu.

      Slováci vstúpili do zápasu dobre a po ese Kohúta a bloku Kmeťa viedli 4:2. Hostia však po technickej chybe Slovákov vyrovnali na 6:6 a začínalo sa odznova. Potom narobil súperovi plachtiacim servisom problémy Kmeť a po útoku Bencza viedli domáci na prvom technickom oddychovom čase 8:6. Hneď po oddychu nevyšiel Rumunom útok a bolo 9:6. Rumuni síce znížili na 10:9, ale potom dal eso Sopko a bolo 12:9. Hostia však zásluhou esa Gontaria znížili na 12:11. Domáci reprezentanti však pokračovali v dobrom vstupe do zápasu a na druhom technickom timeoute vyhrávali po bloku nahrávača Masného 16:13. Séria slovenských bodov pri servise Diviša pokračovala a po smeči Bencza bolo už 18:13. Time Rumunsko. Slováci hrali veľmi dobre v obrane na sieti i v poli, pomáhali si servisom a keď sa opäť presadil Bencz, bolo už 22:14. Prvý setbal mali Slováci po útoku Sopka - 24:15 a ten hneď využili. Eso dal kapitán Masný a domáci vyhrali úvodné dejstvo za 20 minút 25:15.
      Vo veľkom štýle začali Slováci aj druhý set a vypracovali si pri podaní Masného vedenie 3:0. Rumuni však otočili skóre na 5:4 vo svoj prospech po aute Bencza. Slovenský univerzál však svoju chybu napravil a po jeho ese viedli Slováci 7:6. Do brejku sa domáci opäť dostali po krásnom bloku Kohúta - 10:8. Slováci si náskok udržiavali a ešte ho aj navýšili. Výborný servis Sopka narobil Rumunom problémy a ich útoku "zavrel" blokom Diviš - 14:10 a rumunský timeout. Na druhom technickom oddychovom čase viedli naši 16:12. Obrana Slovákov bola ukážková a po parádnom bloku Kmeťa bolo už 18:13. Následne Kmeť ukončil dlhú výmenu a za stavu 19:13 si tréner hostí Moculescu vzal time. Dominancia Slovákov bola obrovská a keď výborne v poli zapracovali Bencz a Rumuni nezvládli následný útok, bolo už 21:15. Potom pobavil divákov v hale ďalším skvelým blokom Kohút - 23:16. Slováci vyhrali druhý set hladko 25:19.
      V treťom sete viedli Slováci po ese Diviša už 7:4, ale Rumuni bojovali a otočili na 8:7 vo svoj prospech. Hostia sa dostali dokonca do vedenia 9:7, ale Slováci rýchlo vyrovnali - 9:9. Hostia sa snažili s výsledkom ešte niečo urobiť a dostali sa dokonca do vedenia 13:11. Ich rozlet však rázne zastavil blokom Kmeť a bolo 14:14. Na druhom technickom timeoute vyhrávali hostia 16:15. Slováci si bojovnosťou získavali sympatie levického publiku, ktoré ocenilo každú vydarenú akciu. V druhej polovici setu však Rumuni mali navrch a dostali sa do vedenia 19:16. Time Slovensko. Oddych domácim pomohol a keď dlhú výmenu ukončil Sopko, bolo už len o bod - 18:19. Potom dal aut Olteanu a bolo vyrovnané 20:20! V koncovke však uspeli v dlhej výmene hostia a dostali sa do vedenia 23:21. Hostia nakoniec vyhrali tretí set 25:22.
      Slováci mali výborný nástup do štvrtého setu a pri podaní Sopka viedli 5:1. Na prvom technickom timeoute bolo po bloku Kmeťa už 8:3. Slováci boli v pohode a po šikovnom útoku Sopka a jeho následnom bloku viedli už 12:6. Time Rumunsko. Náskok Slovákov neustále narastal a bolo jasné, kto dnes v Leviciach vyhrá. Po útoku výborne hrajúceho Bencza bolo už 20:12. Prvý mečbal mali Slováci po parádnom ese Sopka - 24:15. Zápas nakoniec ukončil pokazeným servisom Gontariu, Slováci vyhrali štvrtý set 25:16 a celý duel 3:1. Za najlepšieho hráča Rumunska vyhlásili univerzála Adrian Gontariu, najlepším hráčom Slovenska sa stal smečiar Lukáš Diviš st.

      Emanuele Zanini, tréner SR: „Sme veľmi spokojní, pretože sme v troch setoch hrali veľmi koncentrovane a hráči plnili taktické pokyny. V koncovke tretieho setu sme poľavili v koncentrácii a hneď sa nám to vypomstilo. O tom som radšej, že vo štvrtom sme sa vrátili k našej hre a zaslúžene sme zvíťazili.“
      Stelian Moculescu, tréner Rumunska: „Gratulujem Slovákom k víťazstvu, hrali dnes naozaj vynikajúco, omnoho lepšie ako u nás v Konstanci. My sme mali zlý deň, špeciálne nahrávač a niektorí smečiari.“
      Michal Masný, kapitán SR: „S výnimkou tretieho setu sme hrali naozaj vynikajúco, Rumunom sme nedali žiadnu šancu. Ťažko povedať, čo sa stalo v tom jednom sete, urobili sme osem či deväť nevynútených chýb, to je veľa, s tým sa nedá vyhrať. Možno chvíľková strata koncentrácie, možno sa súper zdvihol. Ukazuje sa, že sme na dobrej ceste, kvalita našich výkonov ide jednoznačne hore.“ 


 

Minsk 19.júna 2011
Bielorusko – Slovensko 3:1 (22, 19,-23,20) - odveta

104 minút, rozhodovali: Timermanis (Lot.), Hojka (Poľ.), 600 divákov.
Bielorusko: Goremikin, Okulič, Antonovič, Busel, Radzjuk, Udrys (libero Lichorad, Zabarovskij, Avdočenko, Drapčinskij, Mikanovič). Tréner: V. Sideľnikov.
Slovensko: Masný, Bencz, Kohút, Sopko st., Kmeť, L. Diviš st. (libero Hupka, Michalovič, Zaťko, Chrtiansky ml., T. Filo). Tréner: E. Zanini.

      V základnej zostave Slovákov došlo tesne pred zápasom k jednej zmene. Na poste libera nahradil Ondrušeka, ktorý mal problémy s ľavým kolenom, smečiar Hupka. Lepší začiatok mali znova Bielorusi, ktorí viedli 6:4, 11:8 a dokonca 16:11. Tentokrát si však náskok ustrážili, keď premenili od stavu 24:21 druhý setbal. Slováci však v prvom sete pokazili až šesť podaní.
      V druhom sete Slováci na začiatku viedli 2:0, ale domáci rýchlo otočili na 6:3 a donútili trénera Zaniniho zobrať oddychový čas. Na chvíľku hostia tlak domácich zastavili, keď viedli 9:8 a 11:10, ale pri druhom technickom oddychovom čase bolo znova 16:14 pre v porovnaní s prvým zápase podstatne lepšieho a uvoľnenejšieho súpera. Bielorusi odskočili na 19:15, v koncovke mal pre nich slabosť i hlavný rozhodca zo susedného Lotyšska a napriek snahe už Slováci vývoj setu neotočili. Ukončil ho esom hneď pri prvom setbale Antonovič.
      V treťom sete Bielorusi ušli na 4:1 a 7:5, po dvoch esách Diviša za sebou na 8:7 ich hostia pribrzdili. Dôslednejšou hrou Zaniniovci odskočili na 15:11, ale za chvíľku už bolo 15:14 a taliansky tréner reagoval oddychovým časom. Slovensko viedlo aj 19:16, no chyby v útoku ponúkli domácim vyrovnanie (19:19). V dramatickom závere Slováci viedli 23:21 a za stavu 24:23 využil prvý setbal Diviš. Vo štvrtom sete však prešustrovali náskok 9:7, z ktorého bolo zrazu 9:10. Mužstvá sa striedali vo vedení, v koncovke sa však od 20:20 pri výbornom podaní Antonoviča presadili domáci.

      Emanuele Zanini, tréner SR: "Blahoželám Bielorusom k víťazstvu, v porovnaní s prvým zápasom lepšie podávali a robili menej chýb. My sme po prihrávke útočili dobre, ale slabšie z protiútoku. Po zmene v zostave po zranení Ondrušeka sme sa na prihrávke na ihrisku spočiatku hľadali. Vo štvrtom sete sme urobili dve vážne chyby a v koncovke domáci ťažili aj z dobrého podania Antonoviča."
 

 

Bielorusko – Slovensko 0:3 (-18, -23, -20)
79 minút, 500 divákov, rozhodovali Hojka (Poľ.) a Timermakis (Lot.).
Bielorusko: Goremikin, Avdočenko, Antonovič, Busel, Radzjuk, Udrys (libero Lichorad, Okulič, Drapčinskij, Zabarovskij, Mikanovič). Tréner: V. Sideľnikov.
Slovensko: Masný, Bencz, Kohút, Sopko st., Kmeť, L. Diviš st. (libero Ondrušek, T. Filo, Michalovič, Hupka, Zaťko). Tréner: E. Zanini.
      
      Po vyrovnanom úvode sa Bielorusi prvý raz vzdialili z 3:3 na 5:3, ale ich náskok esom na 7:7 zlikvidoval Masný. Rovnako skončili aj ďalší pokus domácich (10:8), naopak pri 12:11 prvý raz viedli Slováci. Naši volejbalisti mali navrch aj pri druhom technickom oddychovom čase (16:14). Pri 17:14 si bieloruský tréner Sideľnikov vybral oddychový čas a pri 19:14 ďalší. Koncovka už bola v našich rukách a set ukončil esom Bencz.
      V druhom sete sme rýchlo viedli 8:5, ale domáci tím s podporou prebudeného publika začal hrýzť. Znížil na 7:8 a z 8:10 vyrovnal na 10:10. Pri Udrysovom podaní podporenom dobrými blokmi domáci otočili na 12:10 a na ihrisko šiel Michalovič. Po Sopkovom zakrútenom ese bolo 12:12, ale Bielorusi znova odskočili na 16:14 a udržiavali si dvoj až trojbodový náskok. Z 18:21 sme vyrovnali na 21:21 a pri 24:22 sme mali prvý setbal. Využili sme až druhý, aj keď po chybe na prihrávke nám pomohol smečom v tutovej pozícii do autu domáci Udrys.
      Tretí set taktiež réžirovali Slováci, viedli 3:0, 8:4, 16:9 a 18:10. Dva domáce body donútili trénera Zaniniho za stavu 18:12 prerušiť posledný a zúfalý tlak Bielorusov. Tí ešte znížili na 16:20 a zo 17:22 na 19:22, ale v závere mali Slováci výhodu prvého mečbalu za stavu 24:19. Zásluhou Kohúta využili druhý!

      Emanuele Zanini, tréner SR: "Dnes sme sa znova posunuli o krôčik dopredu a v príprave na Final Four sme pokročili ďalej. To je dôležitejšie ako výsledok, aj keď ten ma teší. Kľúčovým momentom zápasu bolo, že sme zvládli v druhom sete koncovku za nepriaznivého stavu. Na druhej strane sme v pre nás jasnom treťom sete poľavili v koncentrácii, čo sa proti silným súperom môže vypomstiť."
      Emanuel Kohút, blokár SR: "Final Four sa blíži, dostávame sa do optimálnej formy. Na našej hre už vidieť a cítiť stále väčšiu zohratosť. Aj keď výsledok 0:3 nie je populárny pre domácich divákov, zaslúžili sme si ho. V druhom sete sme sa síce dostali do kŕču, ale koncovku sme zvládli bravúrne. V treťom sme na chvíľu stratili koncentráciu, ale rýchlo sme vrátili ku svojej hre. Myslím si, že sme odviedli dobrý výkon."  

 


 

Ankara 11.júna 2011
Turecko - Slovensko 0:3 (-17, -23, -21)
78 minút. Rozhodovali: D. Franc (Č. Hora), V. Ristovski (Mac.), 300 divákov.
Turecko: Tanik, Gok, Pezuk, Peksen, Batur, Coskun, libero Kilic (Cin, Bozan, Akdeniz). Tréner: V. Bašič.
Slovensko: Zaťko, Bencz, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., Kmeť, libero Ondrušek (Masný, Michalovič). Tréner: E. Zanini. 

        Emanuele Zanini, tréner SR: Samozrejme, že som dnes spokojnejší ako po piatkovom zápase. Potešili ma dnes výkony Zaťka a Bencza, ktorí hrali veľmi dobre. Takisto som spokojný, že hráči chceli odplatiť Turkom včerajšiu prehru a ukázali charakter. Opakujem však, že musíme stále pracovať, pretože ešte máme v hre viacero zlých momentov. Viackrát sa stalo, že sme si vybojovali ľahkú loptu, ale nedokázali sme to využiť a sami sme sa pripravili o šancu na bod. Toto musíme odstrániť a musíme zlepšiť aj disciplínu pri organizácii defenzívy. To je základ úspechu. Hráči teraz dostanú deň voľno a opäť začneme sústredením v Nitre a koncom budúceho týždňa hráme v Bielorusku. Potom máme posledné dve kolá doma, čo je výhoda, pretože teraz sme naozaj veľa cestovali."
 
Turecko - Slovensko 3:2 (17, -17, -23, 23, 9)
122 minút. Rozhodovali: V. Ristovski (Mac.), D. Franc (Č. Hora), 300 divákov.
Turecko: Tanik , Gok, Pezuk, Peksen, Batur, Coskun, libero Kilic (Cin, Bozan). Tréner: V. Bašič.
Slovensko: Masný, Bencz, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., Kmeť, libero Ondrušek (Chrtiansky, Michalovič, Mikula). Tréner: E. Zanini.

      Úvod zápasu bol vyrovnaný, Slováci viedli prvýkrát po útoku Sopka z doskoku - 3:4. Hostia však na začiatku pôsobili trochu neisto a po útoku univerzála Coskuna viedli domáci 7:5 a na prvom technickom timeoute 8:6. Slovákom sa nedarilo, následne dal eso Gok, Sopka zablokoval nahrávač Peksen a bolo už o päť bodov - 11:6. Slováci sa trápili v útoku i na prihrávke a domáci zbierali body aj naďalej, Tanik zvýšil na 12:6. Diviša nahradil Chrtiansky, ktorý nastúpil prvýkrát v tomto ročníku EL. Gok však dal ďalšie eso a za stavu 13:6 si tréner Zanini zobral už druhý timeout v tomto sete. Po time konečne blokár Gok pokazil servis. Náskok domácich mierne stiahol eso Sopko - 14:9. Na druhom technickom timeoute vyhrávali Turci 16:11. Za stavu 18:13 sa vrátil na ihrisko Diviš. V koncovke dal dve esá po sebe Batur a bolo už hrozivých 21:13. Prvý set v komornej atmosfére haly Baskent vyhrali Turci 25:17. Úvodný set mali Slováci veľmi slabú prihrávku a tým pádom trpel aj útok.
      Na začiatku druhého setu to vyzeralo lepšie, Slováci po blokoch Kohúta a Bencza viedli 3:1. Domáci tréner to nevydržal a zobral si timeout. Masného servis narobil Turkom problémy, prišiel blok Sopka a následne turecký aut - 5:1 pre Slovensko! Servis kapitána Slovákov robil domácim problémy a po šikovnom útoku Sopka bolo už 6:1! Druhý time Turecko. Na prvom technickom timeoute vyhrávali Slováci v bielych dresoch 8:3. Slovenskí volejbalisti sa dostali do tempa, výrazne zlepšili príjem, nahrávač Masný parádne rozdeľoval lopty a tak Slováci bez problémov udržiavali náskok. Ten navyše ešte zvýšil blokom Kohút - 6:12. Po dvoch parádnych podaniach Sopka bolo už 16:8 pre našich. Slováci viedli už 21:12, ale po sérii chýb v útoku znížili domáci na 21:15. Našťastie potom nekompromisne zaútočil Sopko a bolo 22:15. Bencza za tohto stavu vystriedal na "účku" Michalovič. Druhý set ukončil šikovnou ulievkou práve Michalovič - 25:17. Slováci boli späť a vyrovnali na 1:1.
      V treťom sete vrátil tréner Zanini na ihrisko základnú zostavu. Po bloku Diviša viedli naši 3:1. Slováci si držali náskok jedného brejku a na prvom technickom timeoute viedli 8:6. Potom však dal aut Bencz a Turci vyrovnali na 9:9. Bencza nahradil Michalovič. Turci ožili a zásluhou blokára Pezuka viedli 12:10. Sopkovi následne nevyšiel útok z "pipu" a za stavu 13:10 pre domácich si tréner Zanini zobral timeuot. Domáci sa dostali do vedenia 15:11, keď využili slabšiu chvíľku Slovákov. Po dvoch autoch smečiara Batura znížili naši na 15:17 a tréner domácich reagoval timeoutom. Hneď po oddychu sa blokom blysol Masný a bolo už len 16:17. Slováci ožili a po bloku Kohúta bolo vyrovnané 18:18! Potom ukončil dlhú výmenu Sopko a po jeho block-aute Slováci po dlhom čase viedli! Potom sa domáci ujali vedenie, navyše druhý rozhodca zapísal našim zlé postavenie a bolo 21:19 pre Turecko. Slováci opäť vyrovnali po bloku Michaloviča - 21:21, ale domáci opäť odskočili o dva body a viedli 23:21. Lenže prišiel ďalší blok Michaloviča a na tabuli svietil stav 23:23! Slováci zastavili útoku Turkov a Diviš vybojoval prvý setbal! Univerzál Coskun dal aut a Slováci vyhrali tretí set 25:23!
      Vo štvrtom sete ostal na ihrisku na poste univerzála Michalovič. V úvode sa išlo bod po bode - 5:5. Po bloku nahrávača Masného viedli Slováci 7:6. Ani jeden tím sa nevedel dostať do trháku a išlo sa bod po bode - 9:9, 10:10, 11:11. Za stavu 13:12 pre Turkov nahradil Sopka Chrtiansky. na druhom technickom timeoute vyhrávali domáci 16:14. Potom uspel útokom stredom Kohút, Turci dvakrát zle zaútočili, blokom sa blysol Diviš a Slováci zrazu viedli 18:16. Na servise stále Chrtiansky. Lenže Turci potom zablokovali útok Diviša a za stavu 18:18 si tréner Zanini zobral timeout. V koncovke sa po bloku Kmeťa dostali naši do vedenia 21:19! Po Masného ulievke viedli Slováci prvý mečbal - 22:20. Turci sa nevzdávali a záluhou svojho najlepšieho hráča univerzála Coskuna vyrovnali na 22:22. Time Slovensko. Potom po dlhej výmene mali viac šťastia domáci a ožili aj diváci - 23:22. Na ihrisko prišiel prvýkrát v zápase Mikula, keď nahradil Diviša. Prvý setbal mali Turci - 24:23. Domáci zablokovali útok Chrtianskeho a zápas musel rozhodnúť tajbrejk.
      Domáci začali piaty set lepšie a viedli 2:0 a po úspešnom bloku Pezuka už 5:2. Tréner Zanini si zobral timeout. Slovákom sa prestalo dariť, naopak Turci minimalizovali chyby a viedli už 7:3. Navyše mali aj útok, ale Tanik dal aut. Strany sa točili za stavu 8:4 pre Turecko. Slováci potom nevyužili kontraútoky na zníženie na 8:6, čo sa ukázalo ako kľúčové v tajbrejku. Prišlo eso nového muža Bozana a bolo už 11:6. Timeout Slovensko. Záver piateho setu patril domácim, ktorí ho vyhrali 15:9 a celý zápas 3:2.

 


 

Nitra: Slovensko - Bielorusko 3:1 (-29, 23, 22, 20) - druhé stretnutie
118 minút, rozhodcovia: Charizanov (Bul.), Herbots (Bel.), 450 divákov.
Slovensko: Zaťko, L. Diviš st., Sopko, Bencz, Kohút, Filo - libero M. Kubš (Hupka, Hollý, Michalovič, Kmeť)
Bielorusko: Audočanka, Antanovič, Busel, Charamykin, Udrys, Mikanovič - libero Zabarouski (Radziuk, Akulič, Klyšeuski, Vertelko)

      Po skvelom sobotňajšom obrate sa dlho zdalo, že Slováci zostanú na vlne aj v odvete a to aj bez kapitána Kmeťa, ktorého odstavili problémy s chrbtom. Až do druhého technického tajmu sa vyvíjalo všetko podľa domáceho scenára (16:12), no Bielorusi sa vrátili späť do hry a aj napriek dvom oddychovým časom Zaniniho sa dotiahli na 20:20 a začala sa dramatická koncovka. Až päťkrát mali bližšie k zisku úvodného dejstva domáci, no ani raz nedokázali zložiť a nakoniec sa ujal druhý bieloruský setbal.
Druhé dejstvo hostia odštartovali impozantne na blokoch a po dvoch ukážkových exemplároch, na ktoré doplatili najskôr Bencz a potom Diviš, viedli 4:2 a réžiu tejto časti mali vo svojich rukách až do stavu 13:13. Duel napredoval s vyrovnaným priebehom až do koncovky, v ktorej za stavu 22:23 prežili Slováci niekoľko nepríjemných situácii počas jednej výmeny a nakoniec dôležitý bod získali. Následne rozhodca odpískal Bielorusovi nečisté hranie a výborný finiš zavŕšil vydareným blokom Bencz (25:23).
Vstup do tretieho setu Slováci prespali (0:4). V snahe o dohnanie manka síce potešilo Sopkove eso, no súper unikal míľovými krokmi (5:10 a 8:13). Domáci to ale nezabalili a nenápadne deficit sťahovali. Chuť zabojovať priniesla ovocie v koncovke, v ktorej v útoku vynikol najmä Sopko a po druhom setbale sa jeho tím už mohol v predstihu tešiť z ďalšieho bodového zisku.
Vidina rýchlejšieho konca pri stave (4:1) sa rýchlo začala rozplývať (12:16). Za stavu 16:18 nasadil Zanini do boja aj uboleného Kmeťa a Slováci otočili. Záver patril exhibícii Sopka na podaní, ktorá znamenala nakoniec aj druhý triumf.
      Tréner SR Emanuele Zanini: "Musím povedať, že Bielorusi ma dosť v týchto zápasoch prekvapili. Nehrali vôbec zle, nastúpili vo veľkom štýle, predvádzali inteligentnú hru a nerobili toľko chýb ako v našich predchádzajúcich dueloch. Som ale rád, že my sme uhrali a teší ma, že sa postupne zvyšuje konkurencieschopnosť nášho družstva. Dnes nezatiahli tí, ktorí včera, ale tak to má byť."
      Blokár SR Emanuel Kohút: "Sme radi, že sme získali v tomto druhom zápase plný počet bodov a posúvame sa smerom hore. Ešte vidno, že sme spolu iba krátko, vŕzga nám to vo viacerých činnostiach a ešte sa iba dávame dokopy. Zo dňa na deň sa však zohrávame a je to lepšie."
      Univerzál SR Peter Michalovič: "Ťažko povedať, čím to je, že nám v úvode oboch zápasov chýbala koncentrácia, ale našťastie sme to v oboch prípadoch zažehnali. Bielorusi nám robili problémy najmä tým, že keď sa im podarilo dobre prihrať, už to vedeli dostať na druhú stranu."
      Tréner Bieloruska Viktor Sideľnikov: "Veľký rozdiel v porovnaní so včerajškom som tam nevidel. Mali sme šancu vyhrať každý set, ale nakoniec sme v koncovkách zlyhali. Je to o skúsenostiach a tých mali Slováci viac."

Slovensko - Bielorusko 3:2 (-21, -22, 20, 18, 13) - prvé stretnutie
123 minút, rozhodcovia: Herbots (Bel.), Charizanov (Bul.), 400 divákov
Slovensko: Zaťko 1, L. Diviš st. 17, Hupka 2, Kohút 22, Kmeť 10, Michalovič 6 - libero M. Kubš (Hollý, M. Sopko st. 10, Bencz 15, Filo)
Bielorusko: Radziuk 17, Antanovič 9, Busel 9, Akulič 18, Charamykin 2, Udrys 12 - libero Zabarouski (Mikanovič 2, Audočanka 3, Klyšeuski, Drapčynski 1, Veretelko 1)

      Slováci prvé domáce vystúpenie v novej sezóne nezačali zle a ujali sa vedenia 3:1, no ešte pred prvý technickým oddychovým časom Bielorusi otočili a dokonca išli do päťbodového vedenia (5:10). Pri Kmeťovom podaní sa domáci dotiahli na rozdiel jedinej lopty, no celé prvé dejstvo sa trápili v ofenzíve a ich súper z toho výdatne profitoval. Po stíhacej jazde zakončenej Kmeťovým blokom sa síce Zaniniho tím dostal na vyrovnané skóre a následne aj viedol 20:19. Koncovka ale patrila Bielorusom, ktorí využili hneď prvý mečbal.
    Druhú časť začali Slováci presvedčivejšie a s výnimkou úvodu takmer celý čas viedli. Pri 20:17 zobral bieloruský tréner Viktor Sideľnikov tajm a slovenský herný rytmus rýchlo vyprchal. Domáci ešte predviedli v sete jeden agonický záchvev - 22:20, no potom už bodovali len ich súperi.
     Až v treťom sete prišlo v útoku zo slovenskej strany viac invencie a kreativity - domáci tím si po celý čas udržiaval viacbodový náskok a hoci Bielorusi zdramatizovali záver, Slovákom už v zisku prvého setu nezabránili.
    Taktovka duelu zostala modrému tímu v rukách aj po ďalšej obrátke, Slováci rýchlo vymazali dvojbodové manko z úvodu, kvalitne podávali a účinne nachádzali cestu cez bieloruské bloky. Odpor súpera pravdepodobne definitívne zlomila výmena za stavu 21:16, keď z "prehadzovanej" nakoniec vyťažili bod domáci a premenením prvého setbalu rozhodli, že bez bodu zo stretnutia neodídu.
     Tajbrejk raketovo odštartovali hostia (3:0), ale slovenská odpoveď bola rovnako rýchla (3:3). Ďalší trhák prišiel so Sopkovou kanonádou z podania (8:5), ale tiež nebol rozhodujúci (10:10). Slováci ale zostali bližšie k triumfu a nakoniec po druhom mečbale triumfovali.

      Tréner SR Emanuele Zanini: "Možno to nebol pekný volejbal, ale aspoň sme mali možnosť vyskúšať si ako si udržať koncentráciu, alebo ako ju nájsť pokiaľ nám zo začiatku chýba. Bol to naozaj test našich duševných schopností a som rád, že sme obstáli. Duel mal ďalší rozmer v tom, že sme ho skončili na rovnakej úrovni fyzických síl ako sme doňho vstúpili a to aj napriek piatim setom. Myslím, že Bielorusku sa to nepodarilo a postupne odchádzali."

      Blokár SR Tomáš Kmeť: "Na záver sú to pozitívne pocity. Prehrávali sme 0:2 a veľmi nám to nešlo. Stále sme ale verili, že môžeme vyhrať, ak prestaneme robiť také chyby ako v prvých dvoch setoch. A potvrdilo sa to. Navyše prišli z lavičky dvaja noví hráči, ktorí nám veľmi pomohli, či už Sopko, alebo Bencz. Potom sme sa už dostali do našej pohody a nakoniec sme to s prehľadom vyhrali."

      Smečiar SR Martin Sopko st.: "V globále to bol obojstranný antivolejbal. Robili sme veľa chýb my, ale rovnako ich robili aj oni a tak to aj vyzeralo. Možnože miestami tam boli bojovné momenty, ale celkovo sa asi zápas divákom nepáčil. My sme však otočili z 0:2 na 3:2, víťazstvo je doma a počíta sa bez ohľadu na to, že bolo škaredé."

      Tréner Bieloruska Viktor Sideľnikov: "Bolo to ako minulý týždeň v Turecku. Odohrali sme dva dobré sety, no potom prišiel zlom, robili sme priveľa chýb a nakoniec prehrali."  

Konstanca 28. mája 2011 (TASR) - Slovenská mužská volejbalová reprezentácia zvíťazila v sobotňajšom zápase 8. ročníka Európskej ligy v Konstanci nad domácim Rumunskom 3:1 a do tabuľky si pripísali prvé tri body. Deň predtým zverenci talianskeho trénera Emmanuele Zaniniho prehrali v úvodnom dueli C-skupiny s balkánskym súperom hladko 0:3.
      V porovnaní s prvým piatkovým duelom zlepšili príjem, skvalitnili obranu a darilo sa im aj v útoku. Ich triumf bol plne zaslúžený, boli jednozančne lepším tímom.


 

Konstanca: Rumunsko - SLOVENSKO 1:3 (-23, 18, -21, -23)
116 min, rozhodovali: Michelinakis (Gr.), Skudnik (Slovin.), 200 divákov.
Rumunsko: Voinea, Stancu, Gontariu, Olteanu, Birau, Bartha, libero Feher (Maries, Roman, Borota). Tréner: S. Moculescu.
Slovensko: Hupka, Kohút, Michalovič, Lukáš Diviš st., Kmeť, Zaťko, libero Ondrušek Chrtiansky, Mikula, Hollý). Tréner: E. Zanini.

     Slováci síce získali prvý bod zápasu, ale o chvíľu už prehrávali 3:5. Zásluhou výborných podaní Lukáša Diviša sa však opäť dostali do najtesnejšieho vedenia (6:5) a udržali si ho až do polovice setu (13:12). Potom prišli chyby vyplývajúce najmä z nezohratosti a Rumuni sa dostali do dvojbodového vedenia. Opäť zaúradoval Lukáš Diviš. Najskôr predviedol jedno zo svojich skvelých podaní, vzápätí sa blysol reflexívnym obranným zákrokom a tentoraz viedli hostia o dva body. V koncovke si ho už udržali, set na dvakrát zakončil Róbert Hupka, keď jeho prvý smeč ešte stihli domáci zablokovať, ale druhý pokus už bol úspešný. Za 26 minút vyhrali slovenskí volejbalisti 25:23 a ujali sa vedenia 1:0.
Druhé dejstvo bolo do stavu 10:10 akoby kópiou prvého. Potom sa Rumunom podarilo odskočiť a na druhý technický oddychový čas už išli s trojbodovým náskokom (16:13). Za stavu 20:15 z pohľadu domácich stiahol tréner Emanuele Zanini nahrávača Juraja Zaťka, ktorý si so spoluhráčmi evidentne nerozumel, ale ani príchod Tomáša Hollého nepriniesol obrat. Slováci prehrali tento set 18:25 a bolo vyrovnané 1:1.
Slováci mali raketový nástup do tretej hry. Už za stavu 5:2 sa ich rozlet snažil zachrániť rumunský kormidelník Stelian Moculescu oddychovým časom, ale nepodarilo sa mu to. Vďaka pestrej hre a vynikajúcim útočným i obranným zákrokom náskok „zaniniovcov“ narastal. Krátko po druhom technickom time oute už viedli 18:10 a zdalo sa, že jasne idú za ďalším víťazstvom v sete. Domáci sa však nepoložili a začali z tohto náskoku ukrajovať. Podarilo sa im dostať sa až na rozdiel troch bodov (22:19), ale bližšie ich už hostia nepustili. Po víťazstve 25:21 sa ujali vedenia 2:1 a už bolo jasné, že sa od Čierneho mora nebudú vracať bez bodového zisku. Nakoniec z toho boli tri body.
Aj na začiatku štvrtého setu totiž ostali Slováci na víťaznej vlne. Podarilo sa im niekoľko krásnych akcií a po Hupkovom bode priamo z podania sa dostali už na rozdiel štyroch bodov (10:6). Prišli však dva veľmi sporné verdikty rozhodcov, keď smeče Lukáša Diviša podľa nich smerovali autu, hostia znervózneli a domáci obrátili na 11:10 vo svoj prospech. Stačilo však, aby sa slovenskí volejbalisti opäť skoncentrovali, spresnili hru a znovu boli v „laufe“. Na druhý technický oddychový čas už išli so štvorbodovým vedením. Rovnako ako v treťom sete vstali Rumuni z popola a podarilo sa im vyrovnať (22:22). Vďaka nádhernému smeču Lukáša Diviša sa k prvému mečbalu dostali. Slováci a ten istý hráč nakoniec dal aj víťaznú bodku, keď lopta po jeho smeči narazila na rumunské bloky a odtiaľ do autu.

      Stelian Moculescu (tréner Rumunska): „Slovenský tím hral podstatne lepšie na prihrávke, preto sa mu ľahšie bodovalo. Skvalitnili aj obranu na sieti aj v poli, my sme sa v týchto činnostiach naopak zhoršili. V tom vidím príčinu našej prehry."
      Emanuele Zanini (tréner SR): „Včera sme hrali prvý zápas po dlhej dobe a bolo vidno, že máme problémy s koncentráciou. Dnes na technickom mítingu sme sa rozprávali najmä o zlepšení príjmu, lebo od toho sa odvíja všetko ostatné. Chlapci to dodržali a ukázalo sa to ako správna cesta. Rozdiel bol aj v efektivite. Na to, aby sme sa dostali do našej top formy, potrebujeme ešte čas a veľa tvrdej práce."
       Tomáš Kmeť (kapitán SR): „Odveta bola určite lepšia ako prvý zápas. Dodržiavali sme to, čo sme si na taktickej porade povedali a slávilo to úspech. Ešte sa na nás stále prejavuje únava, nie sme v ideálnej fyzickej pohode, ale bojovali sme. Sme radi, že sa nevraciame domov naprázdno, myslím si, že sme spravili pekný krok dopredu."
       Lukáš Diviš st.: „Zjednodušili a skvalitnili sme našu hru a výsledok prišiel nejako sám. Ukázalo sa, že naozaj potrebujeme ešte nejaký čas na lepšie zohranie sa a víťazstvá sa dostavia.“

 

 

 

Rumunsko - Slovensko 3:0 (23, 20, 16) - prvé stretnutie
86 min, rozhodovali: Skudnik (Slovin.), Micha - prvé stretnutieelinakis (Gréc.), 250 divákov.
Rumunsko: Voinea 8, Stancu 9, Gontariu 11, Olteanu 10, Birau 9, Bartha 5, libero Feher. Tréner: S. Moculescu.
Slovensko: Hupka 4, Kohút 4, Michalovič 19, Lukáš Diviš st. 4, Kmeť 9, Zaťko 4, libero Ondrušek (Chrtiansky 0, Mikula 2, Hollý 1). Tréner: E. Zanini.

      Prvý bod zápasu získali domáci volejbalisti, ale prvý skutočný brejk prišiel v podaní Slovákov a vďaka nemu odskočili na rozdiel dvoch bodov (6:4). Po prvom technickom oddychovom čase dal Zaťko eso a slovenskí reprezentanti už viedli 9:6. Dominovali na ihrisku vo všetkých činnostiach a zdalo sa, že to budú oni, kto bude držať réžiu vo svojich rukách. Od stavu 11:8 v ich prospech však prišiel neskutočný výpadok. Všetko to spustil Kohút svojím pokazeným podaním, vzápätí to boli nedôrazné a deravé bloky a zlý príjem Lukáša Diviša a bolo po náskoku. Tréner Emanuele Zanini si zobral oddychový čas, ale ani ten nezastavil rozbehnutých Rumunov. Plachtiaci servis Stanca nevedeli hostia spracovať a šnúru bodov zastavil až ďalší slovenský time out za stavu 11:14. Po druhom technickom oddychovom čase prišli dva body Kmeťa priamo z podania a začínalo sa od začiatku (17:17). Rumuni opäť predviedli niekoľko skvelých zákrokov v poli a po šnúre štyroch bodov viedli už 23:19. Zástavu hostí zdvihol Michalovič, ale stačilo to iba na priblíženie sa na rozdiel jediného bodu. Prvý setbal ešte „zaniniovci“ odvrátili, druhý však už nie, keď Michalovič dal servis do autu. Prehrali set 23:25 a domáci viedli 1:0.

Aj začiatok druhého setu mali lepší Rumuni. Už na prvý technický oddychový čas išli s dvojbodovým náskokom. Aj keď potom najmä zásluhou Michaloviča Slováci otočili na 9:8, bolo to z ich strany v tomto dejstve všetko. Najväčšie problémy im robil príjem, Rumuni mali skvelé obranné zákroky na sieti aj v poli a ich náskok narastal. Hosťom sa ešte podarilo po ese Hupku vyrovnať na 19:19, ale záver už totálne patril domácim, ktorí vyhrali 25:20 a už viedli 2:0.

Ani tretí set nepriniesol obrat v hre zverencov trénera Emanuele Zaniniho. Rumuni dominovali vo všetkých činnostiach. V slovenskom tíme viazla súhra, nedarilo sa im najmä na príjme, z čoho vyplývali ďalšie chyby. Celý set vyznel ako veľká exhibícia rumunského tímu, Slováci v istých momentoch pôsobili na ihrisku doslova bezradne.

       Emanuele Zanini: „Najnegatívnejšou vecou bol náš slabý príjem a veľa nevynútených chýb. Viem, že Rumuni začali prípravu omnoho skôr ako my. Pre nás to bol prvý zápas v sezóne, súper už má za sebou prípravné duely. Michalovič je až tretí náš univerzál po Martinovi Nemcovi a Milanovi Benczovi, ale hral veľmi dobre najmä v útoku.“
      Stelian Moculescu (tréner Rumunska): „Prvé dva sety boli z našej strany dobré, v treťom sme už dominovali. Ľahko sme bodovali. Išiel nám najmä servis, ktorým sme súpera dostali pod tlak a z toho vyplývali jeho ďalšie chyby. Som rád, že nám takto vyšiel vstup do Európskej ligy.“
      Tomáš Kmeť: „V prvých dvoch setoch to z našej strany nebolo najhoršie, v treťom sme sa zosypali. Škoda, všetkých nás to mrzí. Možno sme už nestačili ani fyzicky, predsa len my sme iba na začiatku prípravy.“
       Roman Ondrušek - libero: „Čakal som náš lepší výkon. Jednoducho sa to na nás zosypalo. Určite to nebol obraz našej reálnej výkonnosti. Na tréningu to vyzeralo oveľa lepšie.“