Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2011 3:1 s Nemeckom a postup zo skupiny

3:1 s Nemeckom a postup zo skupiny

     Praha 11. septembra 2011 (TASR) - Po senzačnom sobotňajšom víťazstve 3:2 nad bronzovým tímom ME 2009 Bulharskom nezaváhali slovenskí volejbalisti ani v nedeľu v druhom zápase D-skupiny proti Nemecku. Po výhre 3:1 si na svoje konto pripísali plný trojbodový zisk a už majú istotu postupu zo skupiny. Ak v druhom dnešnom súboji Poľsko zdolá Bulharsko, budú v pondelok v záverečnom zápase D-skupiny s obhajcami titulu z roku 2009 hrať o prvé miesto a aj o priamy postup do štvrťfinále.

Slovensko - Nemecko 3:1 (23,-24,24,25) - druhé stretnutie v skupine
125 min, rozhodovali: Godoy Alonso (Šp.), Rychlík (ČR), 4000 divákov
Slovensko: Skladaný, M. Nemec, Kohút, M. Sopko st., L. Diviš st., Kmeť, libero Ondrušek (R. Nemec, Bencz, Zaťko). Tréner: E. Zanini.
Nemecko: P. Steuerwald, Schöps, Andrae, Böhme, Hübner, Kromm, libero Tille (Grozer, Günthör, Kampa, Popp). Tréner: R. Lozano.

Vo vyrovnanom úvode až do prvého technického oddychového času viedli vždy o bod Nemci. Hneď po ňom sa slovenským hráčom podarilo vyrovnať (8:8) a následene získať dvojbodové vedenie (12:10, 13:11, 14:12). Pri druhom technickom oddychovom čase viedli znova o bod nemeckí hráči (16:15) a potom prišlo až 4-bodové slovenské vedenie (20:16). Záver setu bol však dramatický, Nemci stiahli až na 23:24, ale záver setu Slováci napokon zvládli. Aj druhý set bol vyrovnaný a najvyšším rozdielom v prospech jedného a druhého bolo len dvojbodové vedenie. Bližšie k zisku setu boli v závere slovenskí volejbalisti, keď viedli 23:21 a za stavu 24:23 mali k dobru výhodu setbalu, žiaľ ho nevyužili. Lepšie ho zvládli za stavu 25:24 Nemci a vyrovnali tak na 1:1. Aj tretí set bol mimoriadne vyrovnaný a v závere dospel do rovnakej koncovky ako bola v druhom. Slovenskí volejbalisti za stavu 24:23 nevyužili setbal, tentoraz našťastie Nemcov k obratu nepustili a svoj druhý setbal premenili vo vedenie 2:1. To im už minimálne zaručilo aspoň jeden bod. Zrejme eufória z jeho zisku spôsobila v ich radoch menšiu koncentráciu a tak Nemci postupne získali vedenie 8:4, 9:5 a 12:8. Až potom začali Slováci nemecké vedenie postupne zmazávať a s blížiacim sa koncom viedli už oni (18:15, 19:16, 22:19, 23:21). Záver ale vyústil v drámu a napokon vydreté víťazstvo slovenského tímu po 126 minútach.

Emanuele Zanini, tréner SR: "Je to fantastický výsledok a sme radi. Bol to iný zápas ako včera a museli sma hrať iným štýlom. Dnes nám veľmi pomohli hráči z lavičky Bencz a Zaťko, čo bolo veľmi dôležité. Teší ma to o to viac, že obaja sú u mňa v tíme štyri roky a veľa zápasov strávili na lavičke. Dnes však veľmi pomohli, pretože po včerajšom náročnom zápase už toho mali niektorí hráči plné zuby, to je normálne. Postúpili sme z tejto ťažkej skupiny do ďalších bojov a myslím, že sme prekvapili veľa ľudí. Zajtra hráme s Poliakmi a máme šancu skončiť prví v skupine. Pobijeme sa o ňu."

      Raul Lozano, tréner Nemecka: "Opäť sme neukázali úroveň, akú som očakával. Naše výkony jednoducho nie sú stabilné."
      Martin Nemec begin_of_the_skype_highlighting     end_of_the_skype_highlighting, univerzál SR: "Vyšlo nám to proti Bulharom i Nemcom. Chalani hrali super, Emo Kohút sa dostal do 'blokárskej' pohody, striedajúci Milan Bencz hral fantasticky. Sme výborný kolektív."

      Tomáš Kmeť, kapitán SR: "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, najmä blokári a striedajúci hrači, ale tak to má byť v kolektíve - v každom súboji potiahne niekto iný. Výkonmi sa blížime k hranici našich možností. Nemci hrali proti nám lepšie ako proti Poliakom,no bolo vidieť, že si proti nim veríme."

      Emanuel Kohút, blokár SR: "O našom úspechu rozhodla bojovnosť. Urobili sme menej chýb ako súper, v dôležitých momentoch sme súpera zatlačili."

      Branislav Skladaný, nahrávač SR: "Nečakali sme ďalšie víťazstvo, 'päťseťák' proti Bulharom sme cítili v nohách. Skvele zahrali striedajúci Zaťko a Bencz, zvládli sme koncovku tretieho setu. Hráme dobre, nemáme čo stratiť."

      Milan Bencz, univerzál SR: "Sme tam, kde sme chceli byť. Zabojovali sme všetci, zvládli sme záver tretieho setu, čo bol kľúčový moment stretnutia. Každý z nás pomohol k víťazstvu."