Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI EL 2011 Víťazné semifinále s Rumunskom

Víťazné semifinále s Rumunskom

Košice 16.8.2011 (TASR)
Slovensko - Rumunsko 3:0 (14, 26, 19)
Rozhodovali: F. Saltalippi (Tal.), Z. Bjelič (Srb.), 2000 divákov.
Slovensko: Bencz, Masný, Kohút, M. Sopko st., Kmeť, L. Diviš st., libero Ondrušek (Hupka, Chrtiansky, Zaťko). Tréner: E. Zanini.
Rumunsko:  Stancu, Olteanu, Voinea, Bartha, Birau, Gontariu, libero Feher (Maries, Began, Roman, ). Tréner: S. Moculescu.

      Slováci vstúpili do zápasu správne nabudení a do prvého technického oddychového času viedli 8:4. Súpera zatlačili dobrým podaním, na sieti zapracovali blokári a smečiari takmer bez chyby zakončovali útočné akcie slovenského tímu. Po ese Bencza vyhrávali domáci už 19:11 a napokon získali i prvý set v pomere 25:14. Úvod druhého setu patril opäť Slovákom (8:4), no húževnatý súper dokázal otočiť vývoj vo svoj prospech, keď sa mu podarilo získať šesť bodov v rade. Domáci však vyrovnali a až do záveru druhého dejstva sa obe družstvá striedali vo vedení. V dramatickej koncovke mal viac šťastia slovenský výber, ktorý ho získal v pomere 28:26. Rumuni znervózneli a v treťom sete sa vytratila pohoda i presnosť z ich rúk. Slováci si už víťazstvo nenechali ujsť a po víťazstve 3:0 postúpili do finále Final Round EL, v ktorom narazia na španielsky tím.

Michal Masný, kapitán SR: "Víťazstvo nás teší a aj z toho pohľadu, že sme ušetrili sily. Myslím si, že zajtra to bude pre nás trošku výhodnejšie a dúfam, že nám to vyjde tak ako dnes. Chceme vyhrať EL, hráme doma, takže chceme ukázať dobrý volejbal, aby sa ľudia bavili ako dnes."
Juraj Zaťko, hráč SR: "Do zápasu sme vstúpili koncentrovane, plnili sme to, čo sme si povedali pred zápasom. Chalani hrali výborne, prvý set bol jednoznačne v našej réžii. V druhom sete nás pribrzdila šesťbodová séria súpera, keď bol na podaní Stancu. Do konca druhého setu sme sa vytrápili, no našťastie koncovka zvrtla na našu stranu. Tretí set bol pomerne jednoduchý i keď sa Rumuni nevzdali. Bolo to jednoznačné víťazstvo."

Druhé semifinále
Slovinsko - Španielsko 2:3 (-24, 23, 19, -17, -12)