Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI OH 2012 Kvalifikáciu II. sme začali prehrou

Kvalifikáciu II. sme začali prehrou

Sofia 8. mája 2012 (TASR) - Prehrou s Nemeckom vstúpili v utorok slovenskí volejbaloví reprezentanti v Sofii do európskej olympijskej volejbalovej kvalifikácie. V základnej B-skupine v hale Armejec mu podľahli hladko 0:3, keď v celom priebehu zápasu viedli len na začiatku prvého setu 2:1 a 3:2. Hneď na úvod si tak skomplikovali cestu do semifinále, kde postúpia len prvé dva tímy zo skupiny.
      Vo štvrtok 10. mája sa zverenci trénera Štefana Chrtianskeho stretnú o 13.30 v druhom zápase s Fínskom a v piatok 11. mája boje v skupine zakončia proti vicemajstrovi Európy Taliansku. V bulharskej metropole v dvoch skupinách o jednu olympijskú miestenku bojuje osem tímov, v A-skupine sú to domáci Bulhari, majstri Európy Srbi, Španielsko a Slovinsko. Z oboch skupín prvé dva tímy postúpia do semifinále (12.mája) a ich víťazi odohrajú 13. mája rozhodujúci súboj o postup na tohtoročný športový vrchol - OH v Londýne.

Nemecko - Slovensko 3:0 (19, 22, 20)
75 minút, rozhodovali Yener (Tur.), Dudek (Poľ.)
Nemecko: Popp, Tischer, Kaliberda, Böhme,Grozer, Günthör libero: Steuerwald (Schwarz, Kampa, Schöps) 
Slovensko: Bencz, Kohút, Skladaný, Kmeť, Ogurčák, Diviš, libero. Hupka (Michalovič, Masný, Chrtiansky ml., Piovarči)

      Po vyrovnanom úvode (3:3) získali Nemci vedenie 7:3, keď slovenskí volejbalisti zakončovali svoje útoky mimo. V ďalšom priebehu sa im podarilo vedenie súpera stiahnuť na dva body (9:7), ale ten si ho postrážil a ešte aj zvýšil (19:12), keď na slovenskej strane nefungovala dobre obrana na sieti a Nemci s ňou nemali problémy. V závere mali hráči Nemecka prvý setbal za stavu 24:17, vedenie 1:0 však znamenal až ich tretí. Aj v druhom sete vydržala slovenská nádej len do stavu 4:4. Potom si Nemci vypracovali troj-štvorbodové vedenie, ktoré si postrážili až do konca setu. Slovenským hráčom sa nedarilo v útoku, naopak ich súper sa ľahko presadzoval cez ich nedôraznú obranu. V treťom sete trvala šanca slovenských hráčov do stavu 11:10. Vtedy im súper odskočil na rozdiel štyroch bodov (14:10) a neskôr svoje vedenie navýšil na 7 bodov (20:13). V závere setu ešte Slováci odvrátili tri súperove mečbaly, ale po štvrtom sa už Nemci tešili z hladkého víťazstva.