Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI OH 2012 Do Londýna sa nepocestuje

Do Londýna sa nepocestuje

Sofia 11. mája 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti nebudú hrať na blížiacej sa olympiáde v Londýne. Rozhodla o tom ich piatková prehra v záverečnom zápase B-skupiny olympijskej kvalifikácie v Sofii s Talianskom 0:3. Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho po nej skončili v tabuľke na treťom mieste, Taliani ako víťazi skupiny idú do sobotňajšieho semifinále z prvého miesta, z druhého si semifinále zahrá Nemecko.

Slovensko - Taliansko 0:3 (-23, -13, -22)
69 minút, rozhodovali: Groenewegen (Hol.), Labašta (ČR)
Slovensko: Masný, Kmeť, Diviš, Michalovič, Kohút, Ogurčák, libero: Hupka (Bencz, Skladaný, Chrtiansky, Paták, Piovarči)
Taliansko: Mastrangelo, Parodi, Zajcev, Lasko, Fei, Travica, libero: Bari (Kovar, Birarelli, Papi, Savani, Bininfante)

       Slováci vedeli, že do semifinále ich posunie len výhra 3:0 alebo 3:1. Proti Talianom nastúpila v úvode rovnaká základná zostava ako proti Fínom a proti favoritovi sa držala až do záveru prvého setu. Taliani boli síce stále v tesnom vedení, ktoré viackrát navýšili na rozdiel troch bodov, ale slovenskí hráči sa na nich vždy dotiahli. Podarilo sa im to aj v koncovke setu na 23:23, ale práve za tohto stavu Kohút svoje ďalšie podanie dal do autu a Taliani využili hneď svoj prvý setbal na vedenie 1:0. V druhom sete žila slovenská šanca len do stavu 8:9. Potom sa na slovenskej strane začali množiť chyby a Taliani získali ľahko vedenie 20:8 a set bez problémov a už aj istého postupu do semifinále doviedli do víťaznej koncovky. Taliani nepoľavili ani v treťom dejstve. Z 2:2 odskočili na 6:2 a pohodlné vedenie si kontrolovali až do stavu 23:19. Slovákom sa ale podarilo koncovku ešte zdramatizovať, keď sa dotiahli na rozdiel bodu, záver si už vicemajstri Európy postrážili.

Štefan Chrtiansky, tréner SR: "Mrzí ma to, pretože prvý set sme hrali na slušnej úrovni, aj keď si myslím, že chýbalo presvedčenie v očiach hráčov, že na nich máme. V koncovke rozhodli detaily, urobili sme o pár chýb na viac. Pre ďalší vývoj zápasu to bol dôležitý moment. V druhom sete sme sa ešte pokúsili reagovať, ale neotočili sme jedno postavenie ani z dobrej prihrávky, Taliani nás veľmi dobre prečítali na bloku a tam sa to zlomilo. Družstvo prestalo veriť, že ich dokážeme zlomiť a bolo to už jednoduché pre Talianov. V treťom sete som už nechal na ihrisku mladých hráčov, ktorí budú hrať aj v Európskej lige."