Matchpoint Postrehy - píšete nám Žrebovanie - streľba od pásu

Žrebovanie - streľba od pásu

10.5.2013 - Pištoľník Stražay.
My, mierne starší, sme odchovanci westernov a Stražay zrejme chodil na Plitvické jazerá aj do komparzov. Streľba od pásu mu je zrejme odvtedy vlastná.
Vizitkou koncepčnej práce vedenia SVF je, že sa po mnohých rokoch nehrala v sezóne 2012/2013 dlhodobá súťaž juniorov. Mnohé kluby to umne vyriešili a je to určite vhodné a odborne správne riešenie - dali prednosť hrať juniorom druhú najvyššiu súťaž mužov. Je lacnejšia a kvalitnejšia. Vedenie SVF organizuje jednorazové M SR juniorov (vo Vranove nad Topľou), na ktoré sa mohol prihlásiť do konca marca ktokoľvek, aj 15 - 20 klubov. Realita je desať.

Mám dojem, že všetci juniori sa tešia, rovnako šéfovia klubov, bude to určite zaujímavá konfrontácia. Vedenie SVF sa mohlo odprezentovať výborne zorganizovanou a zmysluplnou akciou.
Pýtalo si to neutrálnu pôdu, bolo na to treba nájsť zdroje, vedenie SVF malo túto akciu celú odfinancovať a konečne reálne urobiť niečo pre mládež v kategórii juniorov. Marketingový vodca Singer mal presadiť, že všetky stretnutia pôjdu live cez TV.com. Ideálne bolo dať to do stredu Slovenska. Martin, Žilina, Prievidza, Zvolen, B.Bystrica, možno Detva. Všade by sa potešili, keby im Halanda nasypal nejaké chechtáky. Dobre, toto ich nenapadlo, no čo už s ich mozgami. Možno majú zanesené závity peľom.

Táto akcia si evidentne pýtala korektné žrebovanie a nasadenie do skupín v predvečer turnaja - VEREJNE a po vypočutí si názorov klubov. Stražay to žreboval s najváčšou pravdepodobnosťou spolu s tisíckou duchov mŕtvych vojakov na Dukle, kde sa na koniec víťazného týždňa nad fašizmom ocitol na M SR žiakov.
Ak si opäť mocipán Stražay kompetentne berie veci do svojich rúk a Halanda mu všetko toleruje, tak škoda hovoriť a písať.
Ale aspoň by mohol Lubeno povedať volejbalovému ľudu, podľa čoho postupoval.
Podľa M SR kadetov spred dvoch rokov? Nie.
Podľa finále M SR juniorov 2012? Nie.
Podľa zdravého rozumu? Určite nie.
Poda extaligových súpisiek mužov 2012-2013? Nie.
Podľa rozmiestnenia CTM? To vlastne nie, lebo jeho šéf juniorov zo systému CTM v roku 2007 vydrbal.
Lubeno, to že Miro Blanár je pri nalievaní fernetu štedrý, ťa neospravedlňuje - hlavne večer už nešoféruj.

 

Diskutujte.

Skupina A: Svidník, Vranov, Stará Ľubovňa. Komárno, Nové Mesto n.Váhom

Skupina B: Trenčín, Nitra, VKP, Humenné, Prešov