Matchpoint Listy Luborovi Drahý Lubor

Drahý Lubor

12.12.2013 - Šamorín

       Drahý Lubor,

       blížia sa studené večery, tak premýšľam, či by nebolo dobré, keby som Ti písal listy. Iba Tebe. Lubor, keď som bol na vojne, odbornosť 107, ako Ty, každý deň som písal svojej drahej listy a ona mi na každý aj odpovedala. To je taká bazálna slušnosť.
       Ty si si na svojej teplej, pohodlnej, štátom a transfermi platenej stoličke zvykol hovieť a na listy nikomu z Tvojich ovečiek neodpovedať. Ani Tvojmu vzoru Hančíkovi. Ak napíšem otvorený list ministrovi, Ferkovi Chmelárovi, alebo LAckovi Čambalovi a kópiu samozrejme aj Tebe a médiám, utekáš na všetky inštitúcie sa obhajovať. Samozreme Ťa to vyčerpá a unaví. Lepšie povedané unavuje. To by som už nechcel. Máš svoje roky.

       Dnes sa však už klasické listy nepíšu, možno že aj lep na známke, ktorý treba oliznúť, by už bol na naše bunky na jazyku prudkým alergénom. Za prášok v liste by ma zavreli. Dnes je svet mailov, sms, sociálnych sieti. To je naprikald facebook Lubor.
       Je doba webu, tak som sa rozhodol, dúfam Lubor, že som sa mohol, písať Ti, drahý Lubor, raz za mesiac list. Drahý Lubor nemusíš mi odpovedať. Všetko je drahé. Aj čas, strávený písaním listov aj Ty, Lubor. Aj Ty si veľmi drahý. Všetci šetria, všetci škrtajú, len Tvoj vzor CEV, Ty a Tvoj ansábel nie. Preto Ťa prosím, čítaj Lubor, ale neodpovedaj. Lubor nemá to zmysel. Ja som si zvykol, neruš moje kruhy.
       Uff, takmer by som v úvodnom liste zabudol zablahoželať Ti. K funkcii. Určite si pamätáš, že v Poprade 2009 som Ti osobne, ako jeden z prvých gratuloval po druhom zvolení do funkcie prezidenta SVF. Zároveň som Ti drahý Lubor vtedy povedal, že na Tvoje nedemokratické zrazy už nikdy neprídem. Vraj never say never, aj som mal tohto roku veľkú chuť prísť, kúpiť si nové baganče, zohnať nejakú kaky košeľu, ale keď som si každé ráno pred konferenciou opakoval ráno múdrejšie večera, vravím si, veď moji rodáci, moji priatelia Tatranci, Igor, Zoro, Blanka,alebo Jozef, druhý Igor z Raja, aj podtatranská rodáčka Táňa, žijúca tu so mnou a s Tebou pri Dunaji, oni pozrú, popočúvajú, utrú sa servítkou a aspoň pred hlasovaním pôjdu do termálnej vody.
Drahý Lubor, Ty to prosto robíš dobre. Si rodený politik Lubor. Tvoj domáci, Tebou pálený alkohol z rožkov, ktorý nosievaš, litrík - dva, na oblastné konferencie, vždy zaberie. Je to obdivuhodné, ako to zaberie, len si prosím Ťa dávaj pozor, aby po tom Tvojom vypálenom oldomáši vždy všetci dobre videli.

       Drahý Lubor, aby sa Ti v tom Tvojom pracovnom celoročnom zhone ľahko pamätalo, kedy Ti zase napíšem, tak mám takýto plán. Vždy keď sa stretne číslo dňa s číslom mesiaca, tak Ti na pravé poludnie napíšem.
       Drahý Lubor prajem Ti príjemné prežitie Vianoc, oslavovanie Božieho narodenia, keď chceš posedieť vedľa mňa pri chóroch kolied, kľudne dôjdi na Ostrov do kostola.
       Prajem Ti drahý Lubor, aby Ti hneď zkraja nového roku 2014 vyšli Tvoje zámery s opätovnou Talianskou cestou, aby chalani postúpili konečne aj na MS. Škoda, preškoda, že MS nebudú v Bolívii a Peru, lebo je to tam Lubor vraj pekné a tam Ťa ešte možno služobne nezavialo. Či?

Tvoj Ivan

P.S. Drahý Lubor, ja som pomerne konzervatívny človek, ale zároveň aj inovatívny a veľmi kreatívny. Napriek tomu môjmu cteniu starých, dobre nastavených vecí, museli sme zmeniť jednu rubriku v kategórii MATCHPOINT. Tak si to prosím Ťa váž.  Je to pre Teba. Nezabudni 1.1. Ti opäť píšem. Drahý Lubor - úplne mimoriadne urobím klik aj na diskusiu k Listom a mám taký zámer, že ak sa nejaký funkcionár, fanúšik, hráč bude chcieť listom vyjadriť, umožním mu to. Ale len keď budú písať slušné listy.

Diskutuje k listom, hlavne mi opravujte čiarky, prosím.