Matchpoint Listy Luborovi Drahý Lubor - apríl

Drahý Lubor - apríl

       Drahý Lubor,

       máme tu apríl. 4.apríla našu malebnú Bratislavu na konci vojny oslobodili Rusi. Aké symbolické pre dnešné dni. Mocná Rus nám zlákala do svojich služieb najjagavejšiu hviezdu mužského volejbalu. Pred pár rokmi nám Azerbajdžan uchmatol 196 cm Janku Matiašovskú. V tej kauze si bol silno namočený. Ak by ste sa neboli s trénerom Čadom správali ako bezcitní nadľudia, ostala by tu. Nemala vtedy žiaden motív opustiť Slovensko. 10 000 USD za definitívny transfer, ktorý ste obdržali, síce obohatili kasu s.r.o. - smer Tvoja mzda, ale trénerov na Slovensku by mohlo aj poraziť. Jej materský klub nevidel za výchovu ani cent. V duši hráčky ostali aj drobné rany. Lubor, pretože Ti nejde v princípe o volejbal, už sa na ňu možno ani nepamätáš.

       Drahý Lubor, pred pár dňami som sedel na káve s jedným z Tvojich bývalých spoluhráčov a vraví: Ivan dávaš im v listoch rozumy. Skoro som sa oblial. Po zrelej úvahe musím priateľu konštatovať, že ja si s Tebou neviem dať inak rady. Pôsobiť môžem iba korešpondečne. Ak moje listy budú zracionálňovať Tvoje kroky a zvážiš, že si to a to urobil vďaka mojim radám, prosím ťa pošli mi nejaké chechtáky na účet: SK0702000000002257166056. Všetky prostriedky použijeme na rozvoj volejbalu v tradičnom letnom kempe a deti po ceste na Bradlo budú kričať Vivat Lubor.
       V tomto liste by som chcel trošku otečovať vízie. Každý politik ich musí mať, zrejme aj každý šéf. Samozrejme aj športoví stratégovia. V Tvojom prípade mám silné obavy, že časový horizont, za ktorý dovidíš, má hodnotu od dvoch mesiacov do pol roka. Maximálne.

       Reprezentácia.
       Viedli sme svojho času prvé reprezentačné družstvá Slovenska. Ja mužov, Ty ženy. Na poradách komisií som presadzoval pomer delenia prostriedkov 60:40. Medzi zložky mužov a žien. Nielen reprezentácie, ale v celom systéme. Ty si súhlasil s dovetkom, kedy sa to vyhodnotí a kedy sa to prípadne vymení. Navrhoval som päť rokov, Ty si súhlasil. Dodnes sa to nevymenilo, pomery sú možno iné. Neviem. Lubor, minimálne pred pár rokmi na zmeny dôvod bol. Kadetky a juniorky Ti urobili veľmi solídne výsledky, hráčky vyzerali perspektívne, chlapci medzitým paberkujú. Slepým preferovaním mužov ženskú - veľmi zaujímavú generáciu - zahubíš. Lubor, mnoho európskych šéfov vie, že úspech so ženami dosiahneš skôr, ľahšie a lacnejšie. Odpálil si úspešného trénera Čadu a nového trénera reprezentácie žien si podľa mňa nainštaloval do funkcie iba s výhľadom na vyšší príjem z transferov, keďže jeho pôsobiskom sa stalo zahraničie a určite bude mať nejakú silu naše hráčky do európskych klubov pritiahnuť.
     Lubor, keby si mal v tejto téme nejakú víziu, tak nemôže reprezentantom veliť v pozícii športového riaditeľa Marek Prokeš. Zdrhnú Ti ďalší. Najväčšiu komédiu stvárate s tými napomádovanými realizačnými tímami. Príde sem Talian a dotiahne sem so sebou kilo apeninskej hávede. Taká je móda. Na licenčnom seminári pred ME prezentoval asistent mužov Boco Kravárik cvičenia kondičného trénera z Talianska. Toto u nás na Slovensku ovládajú aj priemerné trénerky folklórnych súborov. Ambiciózni tréneri na Slovensku sa ti v krátkom čase na to vyserú. Nevidíš za obzor Lubor. Mám pocit, ale naozaj iba pocit, že s Flaviom si prestrelil tmu. No uvidíme.

       MEVZA
      Drahý Lubor v tejto téme nevidíš dopredu ani deň. Extraliga na Slovensku sa dva tri roky  mierne dvíha. V rozpočtoch pribúdajú eurá, vracajú sa domov starší hráči, na tradičnej mape sú nové haly. Pred dvomi rokmi si spolu s tým Tvojim marketingvoým maskotom verejne prehlásili, že mužská liga musí byť celistvá, zaujímavejšia a nastal čas ju hrať od začiatku v plnej sile. Po dvoch týždňoch ste sa z rôznych lobistických vplyvov priposrali a zbabrali ste, čo sa dalo. Dodávam, že ak už musí hrať Humenné zároveň ligu aj Mevzu, musíte mu umožniť vybrať si priority a dominanciu. To sú ich peniaze Lubor. ICH. Dobrou logistikou sa to pre Humenné dá vhodne nastaviť, ale to by si musel vyhodiť z funkcie Stražaya. Lubor, dnes tejto persóne dáme pokoj. Rieši tresty rozhodcov. Nechajme ho rezať krky. Dnes píšeme o víziách a tie on má v poriadku.
    Vás tam na Junáckej zrejme ovplyvnila mimoriadne teplá zima, vaša hibernácia sa radikáne skrátila, predčasne ste sa v polovici februára zobudili a zase havkáte o silnej extralige. Lenže predrbali ste čas. Opäť je tu téma spoločnej súťaže pre všetkých od začiatku. Humenné rezignovalo. Uvidíme, čo na východe vymyslia. Čo ale stvárate so ženskou súťažou, je hodné ocenenia Diletanti storočia. Ak v predchádzajúcej téme píšem, že ženy by mali dostať o odrobinku dotácii viac, tak tým myslím hlavne na klubovú pomoc. Muži reprezentačnú a ženy klubovú!!! Dominantné kluby Doprastav a Slávia musia mať totálne zelenú v Tvojich rozhodnutiach. Šteky provinčných klubov, ktoré kričia, my tu chceme mať Sláviu sú smiešne. Nech začnú normálne trénovať a potom uvidíme. Na semifinále DPS - Pezinok, na derby bolo v hale 51 divákov. Na TV.com 67 ľudí. Ohavné. Samozrejme medzi 51 (slovom päťdesiatjeden)  pozerajúcimi ani Ty , ani maskot, ani športový riaditeľ, ani šéf mládeže. Iba Lubeno. Lenže ráno si k Tebe, ako každé ráno, príde do kancelárie prisadnúť ku káve Singhi a celé je to od úvodu dňa v prdeli. Valia sa na Teba jedny idiotské argumenty za druhými argumentačnými idiotinami. Čudujem sa Hančíkovi a Leškovi, že nezdvihnú kotvy a každú sobotu tu budeme mať kvalitný Prostějov, Olymp. Brno ... Čudujem sa im. Nemajú zrejme gule. Vlastnia takmer všetky reprezentantky vo všetkých kategóriách. Oni nemusia písať listy, oni majú konať. V šíku. Zatočili by s názormi Tvojich kumpánov, len by tak hučalo.

     Extraliga
     Drahý Lubor snívalo sa Ti aspoň, že nastal čas, aby obe najvyššie súťaže boli open? Hlavne mužská?

    Pravidlá volejbalu
   
Drahý Lubor, vo svete z času na čas príde niekto iniciatívny a umný s ideou úpravy pravidiel. Váčšinou pozitívnymi. Hra nohou, libero, zmeny počítania. Ty si jeden z vplyvných ľudí, ktorý by sa nemusel nečinne pozerať na pravidlo o clone. Všetci kompetentní sa krútia ako hadi. Pred pár rokmi sa v špičkovom volejbale neclonilo. Clonu používali a hlavne učili iba kurvy. Dnes už clonia aj mladší žiaci v minivolejbale. Namiesto techniky sa učí stáť v clone a tváriť sa, že ja nič. Všetci sa tvária, že to nevidia. Volejbalu to reálne škodí. Pravidlo treba zrušiť, cloniť sa bude môcť a hru to oživí. Lubo hecni sa, vezmi google translator a napíš tým škrupulóznym kreatúram, nech niečo zmenia. Budeš slávny, bude to Tvoje pravidlo, nepovieme, že som Ti našepkal. K zmene určite dôjde a dôjde aj k zmene počítania.

      Mládež
     Tak tu je to totálne v riti. Vidieť v tejto téme za humná je obzvlášť zložité, netráp sa s tým aj naďalej. Ešte pár rokov to bude fungovať. Pár.

    Kadetská a juniorská súťaž v chlapčenskej zložke
     
Ak by súťaže riadili kluby, také chujiny by neuzreli svetlo sveta. Ani keby boli všetci prezidenti klubov zhulení. Nechce sa mi písať podrobnejšie, nedoplatil by si sa.

      Krach Volley teamu.
    
Dal si tam pred časom svojho syna. Málokto mal informácie priamo z kuchyne. Tvoje slabé futuristické videnie stojí Tvoju firmu SVF, zdôrazňujem Tvoju, na pokutách cez 25 000 Euro. Nezávidím. Ale ani neverím, že budeš cálovať. V najhoršom budeš škrtať v kapitolách. To čo si nevidel v hrôzostrašných  scénaroch si naopak videl v diplomacii. Verím, že to uhráš, volejbal to potrebuje, aj keď to nemáš odskúšané, lebo s rovnakou vehemenciu si v predchádzajúcej pokute od tej paragrafovej bandy nepostupoval.

      Singer
    
Drahý Lubor, si strašne zaslepený.

     Dom športu
     Už dávno malo vedenie SVF sedieť inde. Moja mama by povedala, Lubore bude hůř.

     Upevňovanie moci
   
V tejto téme si úctyhodne silný. Od raňajok po zaspávanie. Deň čo deň. Od splnu po spln. Úplne jasná vízia. Zabetónovať svoju stoličku, veľmi opatrne hľadať inú vhodnú. S lepším saténom, s lepším polstrovaním. Len by som poprosil, kolegu si vezmi so sebou.
      Drahý Lubor, čo dodať k aprílu. Rieky sú historicky suché, snáď v týchto dňoch nepríde povodeň.

Tvoj Ivan

Diskusia k listom