Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2015 Príprava na kvalifikáciu: Slovensko - Chorvátsko 3:2 - piatok

Príprava na kvalifikáciu: Slovensko - Chorvátsko 3:2 - piatok

Púchov 9. mája 2014 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom oficiálnom medzištátnom zápase v Púchove nad Chorvátskom 3:2. Zverenci trénera Flavia Gulinelliho prehrávali 1:2 na sety a 3:6 v tajbrejku, ale dokázali duel otočiť.
      Gulinelli postavil viacerých hráčov z lavičky, odpočívali Masný, Kohút, Ogurčák, Bencz, či Paták. V sobotu sa obaja súperi stretnú opäť o 18:00.

Slovensko - Chorvátsko 3:2 (-24, 16, -31, 23, 11)
128 minút, rozhodovali: P. Malík -  J. Mokrý, 100 divákov.
Slovensko: Repák, Kostoláni, Kriško, Červeň, Janušek, Krajčovič, libero Vlk (Jakubov, Zaťko, Hruška). Tréner: F. Gulinelli.
Chorvátsko: Žukouski, Raič, Galič, Čošič, Sestalj, Mihalj, libero Sarčevič (Isek, Vulin, Peterlin). Tréner: I. Šimunič.

Slováci nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy Masného, Kohúta, Bencza, Ogurčáka, či Patáka. Na nahrávke dostal šancu Repák, na poste univerzála Kostoláni. Na smeči Kriško a Janušek, ktorý bol kapitánom tímu, na bloku Červeň a Krajčovič a na libere Vlk. Domáci volejbalisti mali dobrý vstup do zápasu a viedli 8:6 a 9:6. Chorváti však náskok postupne zmazali a vyrovnali na 15:15. V koncovke viedli Chorváti 23:21, ale Kostáni esom o pásku vyrovnal. Prvý set nakoniec vyhrali Chorváti 26:24, blokom ho ukončil Mihalj.
      V druhom sete urobili Slováci bodovú šnúru pri servise Červeňa a dostali sa do vedenia 9:5. Chorváti však potom ukázali výbornú obranu na sieti a znížili na 8:9. Slováci však potom zatlačili servisom, dostali súpera pod tlak a opäť si vypracovali štvorbodový náskok 14:10. Po krásnom jednobloku Kostolániho vyhrávali domáci volejbalisti už 17:12 a potom sa slovenský univerzál presadil aj v útoku. Chorváti znížili na 15:19. Potom však Slováci vďaka výbornému servisu Janušek odskočili na 24:15 a druhý set vyhrali 25:16 - 1:1.
      V treťom sete nastúpil na nahrávke Zaťko a na bloku Hruška miesto Krajčoviča. Úvod setu bol vyrovnaný, na prvom technickom timeoute viedli hostia 8:7. Vyrovnaný duel pokračoval, oba tímy predviedli viacero pekných akcií a diváci sa bavili. Na druhom technickom timeoute viedli Chorváti 16:15. V závete setu získali Chorváti brejk po nepresnom útoku Janušeka - 17:19. Práve zásluhou parádneho servisu kapitána Slovákov však domáci otočili na 20:19. V koncovke mali Slováci pri setbale (24:23) dve šance na bod, ale nevyužili ich a Chorváti nielen, že vyrovnali, ale po výbornom bloku mali setbal oni. V dramatickom závere dal eso Kostoláni a Slováci viedli 30:29. Set však nakoniec patril Chorvátom, ktorí ho vyhrali 33:31.
      V štvrtom sete začal na smeči Jakubov miesto Janušeka. Ako prví si vypracovali brejk Slováci a viedli 10:8 a po Hruškovom útoku 13:10. Chorváti však rýchlo vyrovnali na 13:13. Po bloku Hrušku viedli potom domáci 17:15. Hostia vyrovnali, ale potom získal stredom dôležitý brejk Červeň - 21:19. V závere znížili Chorváti z 21:24 na 23:24, ale nakoniec Slováci vyhrali set 25:23 a o víťazovi musel rozhodnúť tajbrejk.
      V piatom sete sa Chorváti po ese Raiča dostali do vedenia 6:3. Strany sa točili za stavu 8:6 pre hostí. Slováci sa potom po bloku Hrušku a útoku Kostolániho dostali do vedenia  Duel nakoniec ukončil Hruška, Slováci vyhrali piaty set 15:11 a celý duel 3:2.