Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI SL 2014 Po druhom turnaji v Košiciach

Po druhom turnaji v Košiciach

Košice 16. júna 2014 (TASR) - Volejbalisti Slovenska postupom na záverečný turnaj Final Four Svetovej ligy splnili základný cieľ. V tureckej Burse chcú 27.-29. júna v konkurencii domáceho tímu, Číny a Kuby prekvapiť. Smečiar Matej Paták tvrdí, že do krajiny polmesiaca nejdú na výlet.
      "Do Turecka pôjdeme s cieľom ukázať čo najlepší volejbal. Nedá sa povedať, že by sme tam išli s jednoznačným cieľom vyhrať všetky zápasy, ale skôr skromnejšie a uvidíme, čo sa udeje," uviedol Paták po poslednom zápase v G-skupine. V ňom síce zverenci talianskeho trénera Flavia Gulinelliho podľahli Španielom 2:3, no to už nič nezmenilo na ich postupe.

      Hoci na víkendovom turnaji v Košiciach vyhrali dva zápasy z troch, s výkonmi spokojní neboli. "Nemôžme byť spokojní najmä s tým, aký volejbal sme predvádzali. To si každý z nás uvedomuje. Najbližšie dva týždne musíme načerpať sily a doladiť niektoré veci tak, aby sme v Burse hrali lepšie," dodal Paták. O odhodlaní zlepšiť herný prejav hovorí aj nahrávač Juraj Zaťko. "Nepôjdeme tam na výlet. Nebudeme teraz dva týždne trénovať na to, aby sme potom skončili štvrtí. Pokúsime sa vyhrať aj proti silnej Kube, ak ju dostaneme. Kuba je síce suverénna, no stratila sety s tímami, na ktoré by sme si my verili. Uvidíme, aké to bude v Turecku," uviedol Zaťko.
      V zápasoch v Košiciach viedol slovenský tím v pozícii kapitána Emanuel Kohút. Podľa slovenského Volejbalistu roka 2013 je postup na záverečný turnaj do Bursy zároveň pozitívnym signálom do budúcnosti, keďže o úspech sa postaralo mužstvo zložené z viacerých mladíkov. "Postúpili sme s blokárom, ktorý má 17 rokov či so smečiarom, ktorý má 22. Je to úspech aj smerom do budúcnosti slovenského volejbalu. Bude to adrenalín a myslím si, že sa tam vybičujeme k dobrému výkonu. Ak prehráme, prehráme, ale musíme odovzdať všetko," poznamenal Kohút.
      Podobne ako v Košiciach, ani v Turecku sa nepredstaví skúsený nahrávač Michal Masný. Po dohode s reprezentačnými trénermi dostal priestor na doliečenie a regeneráciu po náročnej sezóne. "Michal sám povedal, že po ťažkej sezóne má toho už dosť a potrebuje sa dať zdravotne dokopy. Ja to poznám z vlastnej skúsenosti. Taká sezóna, akú on mal, stojí veľa síl. Nerátame s ním preto ani v Turecku," poznamenal asistent trénera Marek Kardoš.

Žreb nakoniec rozhodol, že v semifinále turnaja v sobotu 28.júna o 16:00 nastúpi proti Slovákom domáce Turecko. Druhú dvojicu tvorí Kuba a Čína