Reprezentácia KADETKY Slovensko na kvalifikácii na ME 2007

Slovensko na kvalifikácii na ME 2007

Slovensko - Cyprus 3:0 (9, 12, 10)

Zuzana Tlstovičová: "Zápas mal od začiatku jednoznačný priebeh. Súpera sme predčili vo všetkých činnostiach, od servisu až po útok a až na malé chybičky sme boli jednoznačne lepším teamom."
Zostava: Kristiníková, Dubovcová, Salanciová, Ňurcíková, Pencová, Hrončeková, libero Mezešová
 

 

Slovensko - Belgicko  1:3 (-17, 17, -21, -19)

Zuzana Tlstovičová: "Od začiatku zápasu sme mali problémy s prihrávkou. Súper bol na nás veľmi dobre takticky pripravený, čo aj výborne zúročil v zápase, odstavil nám jednu hráčku. Celkovo boli súperky vo všetkých činnostiach dôraznejšie a zaslúžene vyhrali."
Slovensko: Kristiníkova, Dubovcová, Salanciová, Ňurciková, Hrončeková, Pencová, striedali: Mitrengová, Crkoňová
 

 

Slovensko - Srbsko 0:3 (-20, -21 ,-9)

Marek Prokeš, vedúci družstva SR: "Hrali sme proti jasne lepšiemu súperovi. Od začiatku dominoval tvrdým servisom. My sme si nevedeli poriadne prihrať, zlepšili sme sa až po prestriedaní. Srbky boli lepšie vo všetkých ukazovateľoch, ale Grékyne by sme v ďalšom zápase mali zdolať."
Slovensko: Kristiníkova, Dubovcová, Salanciová, Pencová, Ňurciková, Hrončeková, libero Mézešová, striedali: Jacková, Janovcová, Mitrengová
(tasr)

 

Slovensko - Grécko 3:0 (17, 28, 24)

Zuzana Tlstovičová:"Celý prvý set bol viacmenej jasne v našej réžii, keď  sa hráčky chytili hneď v úvode a vytvorili sme si jasný náskok. V druhom sete bol rohodujúci až boj v koncovke, ktorý sme zvládli lepšie a vyhrali 30:28. V závere tretieho setu nastalo u nás trochu poľavenie v koncentrácii, za stavu 23:19 sme sa dopustili 2-3 chýb, ale nakoniec sme to ustáli a celý zápas vyhrali. Za pozitívnu určite považujem zmenu našej nahrávačky."
Slovensko: Hrončeková, Čierna, Salanciová, Pencová, Dubovcová, Ňurcíkova, striedali: Mitrengová, Kristiníková, Jacková, Janovcová.

 

Slovensko - Bielorusko 3:2 (-17, 15, 26, -25, 6) 

Marek Prokeš, vedúci družstva SR: "Podali sme určite najlepší výkon na turnaji - poctivý, sústredený. Bol to veľmi dramatický zápas, o čom svedčia aj tesné výsledky setov, najmä tretieho a štvrtého. Naše dievčatá vynikajúco zvládli nástup do tajbrejku, vypracovali si šesťbodový náskok a potom už len kontrolovali hru. Tretie miesto v skupine sme mali síce isté už po prvom víťaznom sete, no naše hráčky napriek tomu zabojovali aj potom."
Slovensko: Čierna, Salanciová, Pencová, Dubovcová, Ňurcíková, Hrončeková, striedali: Kristíniková, Mitrengová.
(tasr)