Reprezentácia KADETKY Záverečné slovo Zuzany Tlstovičovej

Záverečné slovo Zuzany Tlstovičovej

Dnes by sa mohlo zdať, že AK BY sme sa rozhodli pre iné vylosovanie poradia zápasov, mohlo byť všetko inak. Ale, AK BY neplatí....
Tiež by sa mohlo zdať, že AK BY hrala miesto tej tá a tá, možno by všetko tiež inak dopadlo. Ale, AK BY neplatí.....
Takže nie je návratu späť, nepostúpili sme. Vylosovanie dobré, 12 hráčok na ktoré sme vsadili - najlepšie, ktoré prešli našim sitom! 

Zápas s CYP a naše prvé víťazstvo, zatiaľ na najväčšom podujatí. Tréma, trošku obavy, zbytočné chyby, ale víťazstvo.
Zápas s BEL, ktoré v prvý deň porazili BLR. Ťažký súper, ale nie nezdolateľný. Prvý set sme prehrali, v druhom sme zvíťazili - až teraz sme začali plniť pokyny. Ale predsa! V treťom po vyrovnanom priebehu prehrávame koncovku - vlastnými chybami. šanca na zvrat vo 4.sete - dobrý vstup a vedenie 16:12 - time-out, brzda a znova chyby, chyby....neprihrali sme, neotočili po nahrávke z pola, útočíme do autu, do siete...a koniec - 25:19 pre BEL. Belgičanky mali skúsenejšie družstvo, ktoré už pár koncoviek na vrcholných podujatiach zažilo, my nie. Záver 4.setu a vlastne zápasu odohrali ako profesionálky....
Srbky, favorit skupiny, ktoré boli jasne lepšie - v technike, v razancii úderu... blbý vstup - 0:8! Neprihrali sme, neprehodili sieť, panika a strach v našich očiach! Obrovský rozdiel vo výkonnosti, robili sme, čo sa dalo, bojovali o každý bod, žiaľ, na Srbky sme nemali. Posledný set nehodnotím.
Pred nami dva najťažšie zápasy. Nová motivácia, chuť, to všetko odznova naštartovať a vyhrať!! Vyšlo to - aj GRE aj BLR po ťažkom boji. Konečné tretie miesto sklamaním, ale reálnym umiestnením. Belgičanky boli v rozhodujúcich momentoch lepšie, odolnejšie a vyhratejšie.

Takže na záver len jedno ďakujem hráčkam a môjmu realizačnému tímu za všetko!
Zuzana Tlstovičová

 


P.S: v Leviciach naozaj neuveriteľná atmosféra, za ktorú chcem tiež poďakovať tým, ktorí ju zabezpečili (organizátori, rodičia, Levičania...) a hlavne našej duši spriaznenej! Lacko Pecek - ďakujeme!