Reprezentácia Aktuality Kadetom začal záver prípravy na ME

Kadetom začal záver prípravy na ME

Púchov 3. apríla 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 19 rokov začali v pondelok v Púchove prípravu na blížiace sa majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa od 22. do 30. apríla uskutočnia v Púchove a v Györi. Tréner Peter Kalný mal na úvodnom zraze 17 volejbalistov.
Mladí Slováci sa v 2. skupine ME v Púchove stretnú s Českom, Rumunskom, Tureckom, Fínskom a Francúzskom. V 1. skupine v Györi, kde turnaj vyvrcholí finálovým víkendom, sa predstaví ďalších šesť tímov Maďarsko, Poľsko, Taliansko, Rusko, Bulharsko a Belgicko.
V skupine na ME sa stretnú každý s každým.

Prví dvaja postúpia do semifinále, družstvá na treťom a štvrtom mieste budú hrať o konečné 5.-8. miesto a tímy umiestnené po skupinách na piatom a šiestom mieste na turnaji končia. Najlepších šesť tímov konečného poradia ME sa kvalifikuje aj na majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie, ktoré sa uskutočnia 18. - 27. augusta 2017 v Bahrajne. Hrá sa aj o účasť na júlových Európskych hrách mládeže (EYOF), ktoré sa uskutočnia takisto v Györi a kam sa prebojuje okrem domáceho Maďarska sedem najlepších tímov.
V rámci prípravy na záverečný turnaj ME sa Slováci stretnú už tento týždeň s Maďarskom. Oficiálne zápasy sa uskutočnia v Púchove v stredu 5. apríla a vo štvrtok 6. apríla (oba o 17.30) a v piatok dopoludnia sa obaja súperi stretnú ešte v tréningovom zápase. Na budúci týždeň preveria silu zverencov Petra Kalného tri slovenské kluby. V stredu 12. apríla nastúpia Slováci proti COP Trenčín (16.30), vo štvrtok 13. apríla sa stretnú s VKP Bratislava (16.30) a o deň neskôr v rovnakom čase proti Zvolenu.

Širšia nominácia na ME do 19 rokov v Púchove a v Györi (22.-30. apríla 2017)
Nahrávači: Samuel Goč (COP Trenčín), Viliam Čizmazia (VKP Bratislava)
Smečiari: Samuel Bjelko (COP Trenčín), Milan Marinič (COP Trenčín), Sebastián Markovič (TJ Slávia Svidník), Nicolas Ondruš (COP Trenčín/Poprad), Erik Watzka (Spartak Myjava/VK Nové Mesto nad Váhom), Matúš Šíma (VKP Bratislava)
Blokári: Ján Jendrejčák (COP Trenčín/VKM Stará Ľubovňa), Filip Mačuha (VKP Bratislava), Andrej Pollák (COP Trenčín/VK Nové Mesto nad Váhom), Michal Zeman (VK Nové Mesto nad Váhom)
Korektori: Tomáš Hrtús (VKP Bratislava), Samuel Jurík (COP Trenčín/SPU Nitra), Martin Kudra (VK Prievidza)
Liberovia: Pavol Kurej (COP Trenčín), Samuel Paňko (TJ Slávia Svidník)
Realizačný tím:
Tréner: Peter Kalný
Asistenti: Erik Gábor a Martin Vaško
Manažér: Mikuláš Ortutay
Štatistik: Daniel Bruch

Program majstrovstviev Európy hráčov do 19 rokov - Győr (Maď.) a Púchov (SR)
Program v Púchove
II. skupina
sobota 22. apríla: Česko - Turecko (15.00), SLOVENSKO - Francúzsko (17.30), Fínsko - Rumunsko (20.00)
nedeľa 23. apríla: Turecko - Francúzsko (15.00), Rumunsko - SLOVENSKO (17.30), Česko - Fínsko (20.00)
pondelok 24. apríla: Francúzsko - Rumunsko (15.00), SLOVENSKO - Česko (17.30), Fínsko - Turecko (20.00)
streda 26. apríla: Česko - Francúzsko (15.00), Fínsko - SLOVENSKO (17.30), Turecko - Rumunsko (20.00)
štvrtok 27. apríla: Francúzsko - Fínsko (15.00), Rumunsko - Česko (17.30), SLOVENSKO - Turecko (20.00)

Finálová časť bude v Györi od 29.apríla