Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI SL 2017 Deväť bodov pre Slovensko

Deväť bodov pre Slovensko

Poprad 4. júna 2017 (TASR) - Slovenskí reprezentanti vo volejbale zvíťazili aj v treťom zápase B-skupiny II. divízie Svetovej ligy, keď si s Portugalskom poradili výsledkom 3:0 na sety. Zápas sledoval priamo v Poprad aréne aj prezident SR Andrej Kiska. Slováci dosiahli na domácom turnaji plný bodový zisk a priebežne sú na čele celej II. divízie. Vo Svetovej lige budú pokračovať turnajom v Helsinkách (8.-10.júna), na ktorom sa stretnú s domácim Fínskom, Čínou a Austráliou.

Slovensko - Portugalsko 3:0 (20, 23, 19)
68 minút, rozhodovali: McLean (Kan.), Isajlovič (Rak.), 1700 divákov.
Slovensko: Kohút, Mlynarčík, Lux, Paták, Zaťko, Prešinský, libero Kubš (Bencz, Ondrovič, Palgut, Ogurčák)
Portugalsko: Cveticanin, M. Ferreira, A. Ferreira, Simoes Rodrigues, libero Casas (Violas, Martins, Sequeira)

      Slovenskí reprezentanti chceli domáci turnaj zakončiť víťazstvom a za týmto cieľom išli od prvých minút. V prvom sete si udržiavali tesný náskok, pričom Portugalci mali problémy najmä na príjme. V závere prvého dejstva Portugalci pokazili niekoľko jednoduchých lôpt a domáci tím sa ujal vedenia 1:0.
      Kvalitný servis bol silnou zbraňou slovenského tímu aj v druhom dejstve, no jeho úvod vyšiel lepšie Portugalcom. Tí zlepšili príjem i zakončenie a náskok si udržiavali až do stavu 8:8. V ďalšom priebehu sa tímy striedali v náskoku a divákov bavili viacerými podarenými akciami. Slováci postupne prevzali taktovku, viackrát sa dostali do dvojbodového náskoku, ale Portugalci sa doťahovali najmä vďaka viacerým úspešným smečom. Záver druhého setu vyšiel lepšie Slovákom, ktorý po úspešnom bloku Luxa získali náskok 2:0.
      Aj úvod tretieho dejstva bol vyrovnaný, no domáci sa opäť postupne dostali do vedenia. Portugalcom viackrát nevyšiel servis, naopak slovenský tím bez väčších problémov kontroloval náskok. Portugalci sa nevzdávali, ale dopúšťali sa aj viacerých chýb. Zápas napokon ukončil úspešný slovenský dvojblok.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Podľa výsledku sa môže zdať, že to bol jednoduchý zápas, ale nie je to tak. Dal nám riadne zabrať, najmä čo sa týka fyzických síl. Chlapci to však zvládli na jednotku. Som presvedčený, že takéto zápasy nás posunú ďalej. Dali sme si cieľ získať plný počet bodov na tomto turnaji a vďaka tomu, že sme tento nesmelý cieľ splnili, ide mužstvo psychicky hore. Aj pre mňa ako trénera-začiatočníka je to ideálna štart."

Matej Kubš, libero SR: "Bolo to náročné. Portugalci mali parametrovo podobný tím ako Austrália. Hru mali založenú na dvoch razantných smečiaroch, no tých sa nám podarilo ubrániť a to bol základ nášho úspechu. Tréner už pred turnajom avizoval, že chce 9 bodov, čo sa nám zdalo trochu aj trúfalé. Napokon sme to však splnili a sme veľmi šťastní."