Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI MS 2018 Pred barážou kvalifikácie na MS 2018

Pred barážou kvalifikácie na MS 2018

Bratislava 17. júla 2017 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti odlietajú v utorok do belgického Kortrijku, kde budú od stredy do nedele bojovať v 3. kvalifikačnom kole o postup na majstrovstvá sveta. Na budúcoročný šampionát postúpi len jeden zo šiestich tímov a keďže Slováci majú výrazne omladený tím, neradia sa medzi favoritov na postup. V štrnásťčlennej nominácii na kvalifikáciu MS chýbajú viacerí skúsení hráči. "Keďže nás v závere augusta čakajú majstrovstvá Európy v Poľsku, museli sme si stanoviť priority. Väčšiu šancu dosiahnuť dobrý výsledok vidíme na majstrovstvách Európy a preto sme sa rozhodli dať v kvalifikácii šancu mladým hráčom, ktorí môžu zabojovať o pozvánku do prípravy pred ME," povedal tréner Andrej Kravárik po poslednom tréningu na slovenskej pôde pred odletom do Belgicka. Ten Slováci absolvovali v pondelok podvečer v bratislavskej HANT Aréne.
V Kotrijku sa v priebehu piatich dní predstavia tímy každý s každým. Slováci nastúpia postupne proti domácemu Belgicku, Nemecku, Bielorusko, Estónsku a Španielsku. "Jednoznačnými favoritmi sú Belgičania a Nemci. Z ďalších súperov môže vyhrať každý s každým. Náš cieľ je vyhrať nad tromi tímami, ktoré sú rovnocenné nášmu družstvu, to je Bielorusko, Estónsko a Španielsko. V zápasoch proti Belgicku a Nemecku sa tiež pokúsime o víťazstvá, ale sme realisti a vieme, že títo súperi budú veľmi silní," pokračoval kouč Slovákov.
V príprave pred kvalifikáciu odohrali Slováci v závere minulého týždňa v Púchove tri prípravné zápasy s Bieloruskom s výsledkami 3:1, 0:3 a 3:1. "So zápasmi som spokojný, aj keď v našej hre bolo dosť chýb. Dokázali sme však dva z troch zápasov vyhrať nad súperom, ktorý nás čaká v kvalifikácii a to je veľmi dôležité," dodal Kravárik. Do Belgicka cestuje 14 hráčov, z tímu, ktorý sa pripravoval v Púchove sa do nominácie nezmestil blokár Jakub Kováč. V pondelok začali v Bratislave fyzickú prípravu hráči, ktorí sa zapoja do prípravy pred majstrovstvami Európy. Tá sa začína 27. júla. Európsky šampionát sa od 24. augusta do 3. septembra uskutoční v Poľsku.
Nominácia SR na baráž MS:
Nahrávači: Filip Palgut (České Budějovice, ČR), Daniel Končal (Karlovarsko, ČR)
Smečiari: Tomáš Kriško (VKP Bratislava / Liberec, ČR), František Ogurčák (bez klubu), Július Firkaľ (COP Trenčín), Tomáš Halanda (Spartak UJS Komárno), Michal Petráš (Aich/Dob, Rak.)
Blokári: Peter Ondrovič (České Budějovice, ČR), Radoslav Prešinský (Karlovarsko, ČR), Marek Ludha (VKP Bystrina Nitra)
Korektori: Peter Mlynarčík (Aich/Dob, Rak.), Filip Gavenda (Netzhoppers, Nem.)
Liberovia: Marián Vitko (VK KDS Šport Košice), Tomáš Lampart (VK MIRAD PU Prešov)
Realizačný tím:
Tréner: Andrej Kravárik
Asistent: Martin Pipa
Manažér: Ján Uhlárik
Kondičný tréner: Boris Žbirka
Fyzioterapeut: Tomasz Rusin
Štatistik: Daniel Bruch
Program 3. kola KMS v Kortrijku, Belgicko (19.-23. júla):
streda 19. júla:
15.00 Belgicko - SLOVENSKO
štvrtok 20. júla:
15.00 SLOVENSKO - Nemecko
piatok 21. júla:
15.00 Bielorusko - SLOVENSKO
sobota 22. júla:
17.30 SLOVENSKO - Estónsko
nedeľa 23. júla:
15.30 Španielsko - SLOVENSKO