Pred odchodom na ME

Bratislava 21. augusta 2017 (TASR) - Tesne pred odchodom na majstrovstvá Európy v Poľsku musel tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Andrej Kravárik urobiť vynútenú zmenu v nominácii. Zraneného blokára Šimona Krajčoviča nahradil Marek Ludha, ktorý sa už v pondelok pripojil k tímu. Na šampionát tak napokon pocestuje päť nováčikov.

"Šimon sa nešťastne zranil na nedeľňajšom rannom tréningu ešte vo Fínsku, keď po podaní dopadol spoluhráčovi na nohu a podvrtol si členok. Je to veľká škoda, pretože sa v sobotňajšom zápase vo Fínsku predviedol vo veľmi dobrom svetle," povedal Kravárik na brífingu v bratislavskom Strength Institute. Namiesto Krajčoviča povolal realizačný tím Ludhu, ktorý absolvoval s tímom časť záverečnej prípravy v Nitre. "Zranenie Šimona nás mrzí, ale, na druhej strane, som veľmi rád, že sme v širšej nominácii mali veľkú konkurenciu a nebojím sa povedať, že Marek bude plnohodnotnou náhradou za Šimona," dodal Kravárik.  Dvadsaťtriročný blokár sa dozvedel, že pocestuje na svoje prvé majstrovstvá Európy, v nedeľu. "Po celom týždni tréningu so svojím novým klubom v Prievidzi som mal jediný voľný deň a do toho prišiel telefonát, že sa Šimon zranil a idem na ME. V prvom momente ma to zaskočilo, ale športový život prináša aj takéto veci. Tím poznám dobre, partia je výborná a dúfam, že pomôžem k úspechu," uviedol Ludha a dodal: "Chémia v tíme funguje a verím, že nám šampionát vyjde."
Krajčovič bol blízko, aby sa predstavil na svojich druhých majstrovstvách Európy. V uplynulých rokoch ho však prenasleduje smola. V roku 2014 vynechal domáci európsky šampionát v Nitre pre zranenie ramena, o rok neskôr si na seniorských majstrovstvách Európy v Taliansku vážne zranil koleno v druhom zápase s Ruskom a vynechal celú klubovú sezónu. "V prvom momente som bol veľmi sklamaný a nahnevaný, pretože som bol blízko k účasti na majstrovstvách Európy. Už som sa s tým však vyrovnal a snažím sa to zobrať z pozitívnejšej stránky. Našťastie, nie je to také vážne zranenie, ako keď som musel ísť na operáciu kolena, teraz budem s členkom pauzovať asi dva týždne. Zápasy našich budem sledovať v televízii a držím chalanom palce. Dúfam, že dosiahnu čo najlepší výsledok," vyhlásil Krajčovič.
Slováci sa na ME predstavia v B-skupine v Štetíne postupne v piatok proti Česku, v nedeľu proti Taliansku a v poslednom zápase skupiny ich čaká Nemecko. Víťaz skupiny postúpi do štvrťfinále, tímy na druhom a treťom mieste si zahrajú osemfinále, posledný na turnaji skončí. Do dejiska ME odletia slovenskí volejbalisti v utorok.
Nominácia Slovenska na ME:
Nahrávači: Juraj Zaťko (VKP Bystrina SPU Nitra), Daniel Končal (ČEZ Karlovarsko, ČR)
Smečiari: Matej Paták (Aluron Virtu Warta Zawiercie, Poľ.), Štefan Chrtiansky (Hypo Tirol Alpenvolleys, Rak./Nem.), Marcel Lux (VK MIRAD PU Prešov), Michal Petráš (SK Posojilnica Aich Dob, Rak.)
Blokári: Emanuel Kohút (GKS Katowice, Poľ.), Peter Ondrovič (VK Jihostroj České Budejovice, ČR), Radoslav Prešinský (ČEZ Karlovarsko, ČR), Marek Ludha (VK Prievidza)
Korektori: Milan Bencz (Impavida Ortona, Tal.), Peter Mlynarčík (Hypo Tirol Alpenvolleys, Rak./Nem.)
Liberovia: Matej Kubš (VK Prievidza), Martin Turis (AERO Odolena Voda, ČR)

V stredu uverejníme rozhovor s trénerom Kravárikom