Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2017 Na záver ME prehra s Nemeckom 0:3

Na záver ME prehra s Nemeckom 0:3

Štetín 28. augusta 2017 (TASR) - Slovenskí volejbalisti skončili svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy v Poľsku už v základnej skupine. V pondelňajšom zápase "o všetko" nezískali proti Nemcom ani set a za 90 minút im podľahli 0:3. Ich definitívne umiestnenie určí až výsledok zápasu Rusko - Španielsko, je však isté, že zaknihujú najhoršie umiestnenie v rámci kontinentálnych šampionátov.

Slovensko - Nemecko 0:3 (-18, -24, -23)
90 minút, rozhodovali: Murulo (Est.), Akinci (Tur.)
Slovensko: Ondrovič, Mlynarčík, Paták, Chrtiansky, Zaťko, libero Kubš (Kohút, libero Turis, Bencz, Končál, Lux, Ludha, Petráš, Prešinský)
Nemecko: Fromm, Kaliberda, Andrei, Böhme, Kampa, libero Zenger (libero Weber, Schott, Grozer, Hirsch, Karlitzek, Zimmermann, Baxpöhler, Krick)  
Slováci vstúpili do stretnutia horšie ako ich súper, prvý bod získali za stavu 0:3. Nemci si potom udržiavali pohodlný náskok, po Böhmeho smeči neskôr viedli už 11:7. Zverencom Andreja Kravárika sa v závere setu nedarilo najmä na podaní, pokazili ich až sedem. Nemci triumfovali 25:18.
V druhom dejstve sa opäť od úvodu pustili do Slovákov a šnúrou štyroch lôpt sa ujali vedenia 6:2. Zlepšená hra na blokoch však priniesla nerozhodné skóre 8:8 a vzápätí sa ziskom dvoch bodov dostalo Slovensko po prvý raz do vedenia. To si udržiavalo do stavu 15:14, potom sa karta opäť obrátila. V dramatickom závere sa mužstvá naťahovali o každý bod. Set napokon získali Nemci v pomere 26:24.
Na začiatku tretieho setu zradilo Slovákov opäť dva razy za sebou podanie. Po vyrovnanej pasáži sa neskôr dostali Nemci do vedenia 7:6, ale slovenskí reprezentanti aj s podporou hľadiska tuho bojovali o každú loptu, aby sa so šampionátom dôstojne rozlúčili. Uhrať set sa im ale napokon nepodarilo.
Emanuel Kohút, kapitán SR: "Celý problém je v jednej veci. Máme málo skúseností so servisom. Kazili sme veľa lôpt, čo ma mrzí. Nemrzia ma pokazené lopty z rizika, ale my sme ich kazili zo strachu. Nerozumiem prečo. Mali sme sa v tomto zápase už len zabávať."
Daniel Končál, hráč SR: "Na záver ME sme podali celkom dobrý výkon, ale škoda, že sme ho neokorenili setom alebo dvoma. S Nemeckom sme už tento rok hrali a dobre, takže sme si verili. Dnes boli zdolateľní."
Andrej Kravárik, tréner SR: "Mali sme obrovskú šancu vyhrať tento zápas. Nemci nastúpili bez Grozera, čo je hráč, ktorý sám dokáže rozhodnúť s akýmkoľvek súperom. Mohli sme ukázať, na čom sme tak veľa pracovali. Netvrdím, že sme to neurobili, ale chýbala nám dôslednosť. Zle sme vykrývali lopty, chýbalo nám viac v kritických chvíľach. Chýbal nám človek, ktorý by chalanom pohol s hlavami. Budem apelovať aj na zväz, aby takéhoto človeka angažoval."