Matchpoint AKTUALITY Výroky trénerov v mužskom finále

Výroky trénerov v mužskom finále

Marec - apríl 2018 (TASR, Denník Šport): Finále Prievidza - VKP SPU Nitra - stav 4:3

Po siedmom rozhodujúcom dueli v Prievidzi 3:1
Richard Nemec:
Po dvoch ľahkých prehrách s Nitrou bolo ťažké udržať chalanov v koncentrácii. Chceli to rýchlo vybaviť, no Nitra na konci tiež ukázala svoju silu. Začali sa hecovať hráči, ktorí boli celý ročník ticho. Prebudili sa, volejbal stál za to a zvíťaziť pred takýmto publikom je niečo nádherné. Bola to lotéria ako v piatom sete, hralo sa na jeden zápas, chalanov som len upozorňoval, aby sa vrátili k svojej hre.
Marek Kardoš: V stredu rozhodli individuálne zručnosti jednotlivých hráčov. Celý čas sme išli do plných, akcie sme chceli ukončiť veľmi rýchlo. To sa v Prievidzi nevypláca, tu treba hrať veľmi trpezlivo, čo nám teraz chýbalo. Tentoraz boli trpezlivejší Prievidžania, to rozhodlo.

Po šiestom stretnutí v Nitre 0:3
Marek Kardoš:
Škoda, že sme nehrali skôr takto, ale to je psychika. Boli sme zviazaní tými víťazstvami a nešlo to. Zmenili sme základnú zostavu, rotovanie hráčov a nakoniec sa chytili títo a potvrdzujú, že majú krátkodobú formu a ostatní im pomáhajú. To je dobré, pretože Prievidza má osmičku hráčov, ktorú nemôže až tak variovať a v tom sme lepší. Je to finále, ktoré spĺňa všetky parametre, ktoré si môže človek želať. Je to 3:3 a rozhodne posledný zápas, to je ideálne.
Richard Nemec: Dnes tomu chýbal objektívny výkon rozhodcov. Bojovali sme proti šiestim Nitranom na ihrisku a dvom na kolíkoch. Rozhodlo sa to v koncovkách a teraz je to vyrovnané 3:3. Ja len dúfam, že v poslednom zápase budú takí rozhodcovia, ktorí si dajú ruku na srdce a budú pískať fér. Veď hráme to pre ľudí, na to, aby sa zabávali športom.

Po piatom zápase v Prievidzi 2:3
Richard Nemec
: Škoda prvého setu, ak by sme ho vyhrali, vyvíjalo by sa to asi inak. Chceli sme to príliš rýchlo rozhodnúť, nezvládli sme prihrávku a napokon sme prehrali. Taký je šport a chlapci sa snáď z toho poučia. Séria je dlhá a všetko je ešte stále otvorené.
Marek Kardoš: Tlak na domácich bol asi príliš veľký a kopili chyby. My sme tých chýb urobili menej a to bol kľúč k víťazstvu. Dúfam, že toto víťazstvo potvrdíme aj v ďalšom zápase na domácej palubovke a že si sezónu ešte predĺžime.

Po štvrtom stretnutí v Nitre 3:2
Marek Kardoš:
Vo štvrtom sete sme viedli 12:7 a v piatom 8:5. Opäť sa ukázali naše boľačky, keď sa dostaneme pod tlak vymyslenými hlúpymi údermi. Zbabrali sme si to sami, teraz máme nôž na krku. V piatom zápase v Prievidzi musíme hrať na plné riziko, aby sme sériu ešte zdramatizovali.
Richard Nemec: Bol to kvalitný a vybičovaný zápas. Vo štvrtom sete som musel dvíhať hlas, čo nezvyknem a toto mužstvo si to za sezónu ani nezalúžilo. Hráčov som skôr burcoval, bojovali do poslednej chvíle. Doma to nebude jednoduché, za tých pár dní sa už nič nenatrénuje, hráčov treba pripraviť v hlavách, aby to zvládli.  

Po treťom stretnutí v Nitre 1:3
Marek Kardoš:
Po dvoch prehrách sme urobili zmeny v zostave a tie nám pomohli. Až na výpadok v treťom sete sme si držali odstup celý zápas.Bol to vabank, ale treba pochváliť smečiarov, lebo zobrali na seba zodpovednosť.
Richard Nemec: Škoda koncovky prvého setu. Domáci nás odtlačili podaním od siete a dobre blokovali, v tom pramenil ich úspech. Po vyhratom treťom sete nám ušiel úvod štvrtého. Je to pre nás poučenie, že Nitra bude bojovať a pre volejbal je to výborné.    

Po druhom stretnutí v Prievidzi 3:0
Richard Nemec, tréner Prievidze:
"Upozorňoval som našich na začiatok, aby sme vytvorili tlak a nedali im žiadnu nádej. To vyšlo a v druhom sete to bola exhibícia. Chalani sa nedali vyprovokovať Nitranmi a nepomohli im ani 'tanečky' po vydarenej výmene. Gratulujem našim za začiatok série, bola náročná a zvládli tlak."
Marek Kardoš, tréner Nitry: "V sobotu sme si lepšie prihrávali a veľmi dobre podávali. Dnes sme si nedokázali prihrať, hrali sme netrpezlivo a to sa proti Prievidzi nevypláca. Majú veľmi dobrých útočníkov z krajov a naše útoky si dokázali ubrániť. V prvom zápase sme mali väčšiu šancu, dnes hrala Prievidza oveľa lepšie, v koncovkách rozhodol výborný Marcilio. My takého hráča nemáme."

Po prvom dueli v Prievidzi 3:0
Richard Nemec, tréner Prievidze: "Prvý zápas, trochu nervozity, chalani sa nevedeli trafiť do podania. Nechcel som, aby sme len prehadzovali a nakoniec sa to aj vyplatilo, keď Marek Ludha v prvom sete potiahol šnúru na servise. Vďaka patrí hráčom, že prvý krok zvládli. Na druhý zápas sa s pokorou pripravíme, aby sme aj ten doma vyhrali."
Marek Kardoš, tréner Nitry: "Veľmi zle sme hrali na útoku, veľmi dobre sme bránili, ale bohužiaľ sme sa dnes absolútne nepresadili v útoku. Šance sme mali, ale nevyužili ich a hrali sme fakt katastrofálne. V nedeľu je ďalší zápas, dúfam, že sa to zlepší."