Reprezentácia Aktuality Príprava mužov - tri prehry s Čechmi

Príprava mužov - tri prehry s Čechmi

Púchov 11. mája 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali aj v treťom prípravnom zápase s Českou republikou 0:3. V piatkovom zápase v Púchove dali tréneri oboch tímov šancu hráčom z lavičky.
Slovensko - Česko 0:3 (-22, -18, -24) - dodatkový set 17:25
83 minút. Rozhodovali: Niklová a Kováč, 100 divákov.
Slovensko: Ihnát 9, Kováč 3, Lamanec 8, Kriško 8, Macko 2, Palgut 4, libero M. Vitko (M. Petráš 5, Jančura 1, Mlynarčík 9, Firkaľ 1. Tréner: A. Kravárik.
ČR: Michálek 9, Sobotka 4, Krešťan 8, Hyský 11, Patočka 8, P. Bartoš 2, liberá Moník a Pfeffer (Janouch 0, Indra 7, A. Bartoš 3, Beer 1). Tréner: M. Nekola.

Andrej Kravárik, tréner SR: "V dnešnom zápase dostali šancu hráči z lavičky a prvýkrát nastúpil aj Tomáš Kriško, ktorého trápilo zranenie. Teší ma, že odohral dva sety, na ihrisku sa cítil dobre a na Európsku ligu tak bude stopercentne pripravený s výnimkou prvého zápasu s Estónskom, v ktorom bude chýbať z osobných dôvodov. Aj napriek tomu, že nastúpili náhradníci, sme mali dva sety hru pod kontrolou, ale koncovky sme prehrali po našich chybách. Bola tam snaha a srdiečko, ale ukázalo sa, že nám chýbajú skúsenosti. Zápasy s Českom nás dobre pripravili, hrali sme proti kvalitnému súperovi a verím, že nás skúsenosti z týchto duelov posunuli vpred."

Púchov 10. mája 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti nestačili na Česko ani v druhom z trojice prípravných zápasov v Púchove. Po stredajšej hladkej prehre 0:3 podľahli vo štvrtok Čechom tesne 2:3. V príprave na Zlatú Európsku ligu sa s rovnakým súperom stretnú ešte v piatok (15.00 h).

SLOVENSKO - Česko 2:3 (-23, 23, -23, 15, -12)
131 minút, rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Kováč (obaja SR), 100 divákov
Slovensko: Kohút 13, Jančura 2, Paták 17, Prešinský 9, Mlynarčík 15, Firkaľ 8, liberá Turis a M. Vitko (J. Ihnát 3, M. Petráš 7, Lamanec, F. Palgut 3, Macko 1)

Andrej Kravárik, tréner SR: "Dnes to bol diametrálne odlišný zápas ako v stredu. Herný prejav nášho družstva bol veľmi dobrý a fungovali nám veci, ktoré sme si povedali ešte pred prvým zápasom. Česi majú skúsenejšie družstvo a preto zvládli lepšie koncovky. Mrzí ma najmä prvý set, ktorý bol jasne v našej réžii, ale prehrali sme si ho vlastnými chybami. Napriek prehre som spokojný, chalani podali taký výkon ako sme si predstavovali. V piatok dostanú šancu aj náhradníci. Po päťsetovom zápase to bude ťažké, ale verím, že sa s tým chalani popasujú."

Púchov 9. mája 2018 (TASR)- Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v prvom z trojice prípravných zápasov v Púchove s Českom 0:3, potom nad súperom vyhrali 27:25 v dodatkovom sete. Reprezentačný debut si odkrútilo trio Martin Jančura, Jakub Ihnát, Patrik Lamanec a v dodatkovom štvrtom sete aj Jakub Kováč. S tým istým súperom sa zverenci Andreja Kravárika v príprave na Zlatú Európsku ligu stretnú aj vo štvrtok (18.00 h) a v piatok (15.00 h).

SLOVENSKO - Česko 0:3 (-18, -38, -15) - dodatkový set 27:25
86 minút. Rozhodovali: Juráček a Královič, 100 divákov.
Slovensko: Prešinský 1, Mlynarčík 5, Firkaľ 7, Kohút 10, Palgut 1, Paták 16, liberovia Turis a M. Vitko (Jančura 1, M. Petráš 6, Lamanec 0, Ihnát 0, Macko 1). Tréner: A. Kravárik.
ČR: A. Bartoš 15, Sobotka 6, Krešťan 20, Hyský 13, Patočka 4, Janouch 1, liberá Moník a Pfeffer (P. Bartoš 0, Michálek 0, Indra 0). Tréner: M. Nekola.
V dodatkovom sete nastúpili za SR: Ihnát 4, Kováč 0, M. Petráš 2, Firkaľ 5, Macko 4, Palgut 0, libero R. Vitko (Lamanec 1).

Česi mali v prvom sete navrch. Od začiatku si vypracovali náskok, základom ich úspechu bol kvalitný servis. V druhom dejstve vyhrávali slovenskí volejbalisti 8:4, ale hostia potom opäť pritlačili na podaní a otočili skóre na 15:13 vo svoj prospech. Slováci potom pridali, zlepšili obranu na sieti a dostali sa do vedenia 16:15. V koncovke viedli Česi 24:21, ale Slováci pri podaní Firkaľa vyrovnali na 24:24. Slováci odvrátili niekoľko setbalov a potom sa po ese Jančuru dostali oni k prvému - 30:29. Dramatickú koncovku však napokon vyhrali Česi 40:38. Aj nástup do tretieho setu vyšiel lepšie Slovákom, ktorí vyhrávali 8:4 a 11:7. Česi však otočili na 15:12 a ovládli aj druhú časť setu, ktorý vyhrali hladko 25:15. Súperi sa dohodli na dodatkovom štvrtom sete, v ktorom Slováci otočili manko z 21:24 a vyhrali 27:25.

Andrej Kravárik, tréner SR: "Česi prišli v dobrom zložení a kvalitne nás preverili, čo ma teší. Je dobré, keď hráme proti súperovi, ktorý je lepší a ukazuje nám naše nedostatky. Chýbal nám v zostave Kriško, ktorý nenastúpi ani v úvodnom zápase Zlatej Európskej ligy proti Estónsku v Poprade. V druhom sete chalani predali to, čo majú doteraz natrénované, prvý a tretí set sme nezvládli v druhej polovici. Dostávame sme veľa bodov v sérii po našich chybách a to musíme eliminovať. Česi vyhrali zaslúžene, ale potešilo aj víťazstvo v dodatkovom sete. Šancu dostalo niekoľko debutantov, ktorí nesklamali, ale vidno, že ešte potrebujú čas. Je dôležité, aby zapadli do koncepcie a dokázali nahradiť hráčov zo základnej zostavy."
Emanuel Kohút, kapitán SR: "Mali sme ťažký blok v príprave, čo bolo cítiť najmä v treťom sete. Myslím, že sme podali celkom dobrý výkon aj napriek prehre. Mladí hráči ukázali, že môžeme s nimi počítať a hodnotím to pozitívne. Škoda, že sme nevyhrali druhý set, ešte musíme niektoré herné veci doladiť. Spravili sme viac chýb ako súper, ale inak to bolo vyrovnané."