Matchpoint AKTUALITY Challenge cup 2018

Challenge cup 2018

Luxemburg 29. júna 2018 (TASR) - Bratislavskí finalisti tohtosezónnej slovenskej extraligy volejbalistiek Strabag Volleyball Club FTVŠ UK a Slávia EU v piatok počas žrebu v Luxemburgu spoznali svojich súperov v európskej pohárovej súťaži Challenge Cup 2018/2019. Slovensko v budúcosezónnych kontinentálnych pohárových súťažiach pod hlavičkou Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) budú zastupovať iba tieto dva ženské kluby. V piatok sa v Luxemburgu uskutočnil aj žreb úvodných fáz Ligy majstrov, resp. majsteriek a CEV Cupu, ktoré sú v hierarchii pred Challenge Cupom.
Národný šampión Strabag Volleyball Club aj vicemajster Slávia EU do Challenge Cupu vstúpia v novembrovom 2. kole, začnú v domácom prostredí. Strabag nastúpi proti slovinskému GEN-I Volley Nova Gorica, Slávia EU proti maďarskému Jászberény Volleyball Team. Prvé zápasy odohrajú 6. - 8. novembra, odvety 13. - 15. novembra. V prípade postupu do šestnásťfinále (prvé zápasy 27. - 29. novembra, odvety 4. - 6. decembra) bude Strabag čeliť fínskemu LP Kangasala, Slávia EU slovinskému zástupcovi Calcit Volley Kamnik. Slovenské kluby by opäť začali na domácej palubovke.
Strabag a Slávia EU v Challenge Cupe štartovali aj v tejto sezóne. Slávia EU vypadla v 2. kole, Strabag FTVŠ UK dokráčal do osemfinálového 4. kola, v ktorom nestačil na favorizovaný Dinamo Krasnodar. O štart v novom ročníku mal záujem aj bronzový z extraligy Volley project UKF Nitra, napokon sa však do súťaže neprihlásil.
Strabag a Slávia EU sa opäť predstavia aj v MEVZA Cupe, čo je súťaž pre kluby z krajín Stredoeurópskej volejbalovej oblastnej asociácie (MEVZA). Štart v európskom pohári je podmienkou účasti v MEVZA Cupe.
CHALLENGE CUP ŽIEN 2018/2019:
2. kolo (prvé zápasy 6. - 8. novembra, odvety 13. - 15. novembra):
Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava (SR) - GEN-I Volley Nova Gorica (Slov.)
Slávia EU Bratislava (SR) - Jászberény Volleyball Team (Maď.) 
Šestnásťfinále (prvé zápasy 27. - 29. novembra, odvety 4. - 6. decembra):
Strabag Volleyball Club FTVŠ UK Bratislava (SR)/GEN-I Volley Nova Gorica (Slov.) - LP Kangasala (Fín.)
Slávia EU Bratislava (SR)/Jászberény Volleyball Team (Maď.) - Calcit Volley Kamnik (Slov.)