Matchpoint AKTUALITY Zomrel Majo Mosorjak

Zomrel Majo Mosorjak

14.7.2019 - Veselejšej kopy nebolo. Imúnny na sarkastický humor -  odpovedal vždy ešte tvrdším. Vynikajúci chalan. Vynikajúci. Neviem, či mal chyby. Možno niekto vie. Ja nie. mosorjakObojstranne výborný vzťah. Ako hráč a tréner skutočne nadštandard. On rešpektoval mňa ako trénera a neriešil hlupiny, ja som obdivoval jeho pracovitosť, zanietenosť a oddanosť veci. Hral na Východe, vo VKP, dostal sa ako libero do špičkového českého družstva Aero Odolena Voda. Po volejbale predával farby a musel byť dobrý. Predával ako hobby taliansku "zdravú" obuv a neverím, že si niekto nekúpil, keď mu to Majo ponúkol.
Pre tento web písal ojedinelé reporty, jeho týždenné vízie, čo sa stane v extralige boli nesmierne populárne a mali obrovskú čítanosť. Maja (1.9.1973) - otca dvoch detí skolila choroba. Nemal som poňatia. Veľmi smutná nedeľa.Boris Demeter:
Ahojte volejbaloví priatelia,
Opustil nás náš milovaný kamarát, skvelý človek, vzorný manžel a otec dvoch detí Majko Mosorjak.
Dva roky bojoval so zákernou chorobou, nedal na sebe znať že ho zvnútra niečo zožiera a preto ste boli mnohí šokovaní, že odišiel tak nečakane a veľmi skoro.  Majko bol veľmi statočný, avšak choroba bola natoľko silná, že ho nakoniec prekonala. Nechtiac tak navždy opustil milovanú rodinu, ktorá bola u neho vždy na prvom mieste a množstvo naozajstných priateľov medzi ktorých patríme aj my. Majka som poznal 18 rokov ako človeka s obrovským srdcom, neuveriteľným a jedinečným zmyslom pre humor a  záujmom o ostatných. Zorganizoval množstvo zbierok pre ľudí, ktorí trpeli či finančnými alebo zdravotnými ťažkosťami.
Majko zanechal za sebou dve úžasné deti Boriska a Naďku  a manželku Janku, s ktorou sa oženil po 17 rokoch len 4 dni pred smrťou. S Majkovým odchodom odišla aj podstatná časť finančného príjmu tejto nádhernej rodiny. Hovorí sa „priateľa spoznáš v núdzi“ a teraz je tu presne ten čas núdze, kedy by sme my naozajstní priatelia mali pomôcť Janke a deťom. Ako jednu z foriem pomoci na ktorú máme momentálne všetci dosah, navrhujem tú finančnú. Poo konzultácii s Majkovými priateľmi prišli návrhy veľmi vhod a súhlasí s nimi aj Majova Janka:
1. Kto chcete, môžete poslať jednorazový finančný príspevok na účet, ktorý bol zriadený na pomoc Majkovej rodine.
2. Kto chcete, môžete si zriadiť trvalý príkaz na ľubovoľnú sumu, ktorá by chodila rodine pravidelne. Ak by ste sa tak rozhodli, znamenalo by to, že by sa Janka mohla spoľahnúť na pravidelný vedľajší príjem, ktorý by mohol pokryť napr. školské obedy, krúžky pre deti, resp. iné výdavky súvisiace s výchovou dvoch malých detí.
Číslo účtu je vedené na Majkovho bývalého kolegu Marcela Ondruša, ktorý účet zriadil, ale disponentom je Janka Mosorjaková-Jankovičová. Do poznámky prosím uveďte svoje meno, aby Vám Majkova rodina mohla poďakovať.
IBAN: SK15 1100 0000 0029 3134 1689, BIC(SWIFT) TATRSKBX
Ak by niekoho napadla aj iná pomoc, je samozrejme vítaná.
Česť Majkovej pamiatke.

Boris