Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2007 Memoriál Wagnera - muži pred ME 2007

Memoriál Wagnera - muži pred ME 2007

Program Slovenska na medzinárodnom turnaji v Poĺsku.

Poľsko

-

Slovensko

3 : 2

(20, -21, 21, -18, 14)
Slovensko

-

Holandsko

3 : 2

(24,-19,-22,17,12)
Slovensko

-

Nemecko

1 : 3

(-15, 20, -21, -22)

Slovensko

-

Srbsko

2 : 3

-22, 23, 23, -21, -13
Slovensko

-

Veľká Británia

3 : 0

--, --, --

 

Pre televíznu stanicu Polsat komentoval zápas bývalý výborný poľský nahrávač Vojciech Drzyzga: "Malo to byť jednoduché, my sme 2. v rebríčku FIVB, Slováci 54. Ale boli to oni, kto diktovali tempo a hru. Naši sa na ihrisku modlili, aby ten zápas skončil v ich prospech. Slováci body robili a aj kazili. V piatom ste sa Slováci porazili sami. Lukáš Diviš, ktorý celé štyri sety kraľoval, prestal v poslednom sete produkovať body. To je aj príčina našej výhry". "Vďaka tomu zaknihovali zverenci trénera Lozana prvé víťazstvo na turnaji, " - dodáva Drzyzga.

"Pre naše družstvo, ktoré v úvode podľahlo domácemu Poľsku 2:3, to bol proti favorizovanému súperovi cenný úspech," povedal pre TASR tréner Vladimír Přidal.

Ocenil gradáciu výkonu oproti stredajšiemu duelu s Poľskom a vyzdvihol

predovšetkým oduševnenosť a vyrovnanosť vo všetkých činnostiach. "Zápas bol vyrovnaný, Holanďania vyhrali svoje sety vďaka podaniam, ale v tajbrejku si jednoznačne viac verili moji zverenci," uzavrel tréner SR Vladimír Přidal.

Po treťom stretnutí pre TASR tréner SR, Vladimír Přidal: "Nemci proti nám portvdili, že na turnaji hrajú najlepší volejbal a sú najlepšie rozohratí. Iniciatíva bola po všetkých stránkach na ich strane a naša doterajšia najsilnejšia zbraň - kvalitný servis nám nefungovala. Po radikálnom prestriedaní, keď sa na hraciu plochu dostali Hupka, Diviš a po prvý raz aj Šabo, sa náš prejav zlepšil, ale bez servisu sme na tohto súpera naozaj nemohli mať. Čaká nás zápas pravdy so Srbskom a naozaj netreba podceniť ani Britov, ktorých bojovné výkony sú zatiaľ veľkým prekvapením."

Vladimír Přidal pre TASR k predposlednému stretnutiu na turnaji: "So Srbmi, patriacimi medzi absolútnu európsku špičku, sme odohrali vyrovnaný zápas, doplatili sme však na zbytočné chyby v útoku. V porovnaní s inými tímami máme stále vysoký počet pokazených podaní, z našej strany je to neraz hop alebo trop. Škoda, že nám absolútne nevyšiel začiatok tajbrejku. Prehrávali sme 0:6 a hoci po prestriedani sme neustále doťahovali, Srbi už zápas dotiahli do úspešného konca."