Reprezentácia REPREZENTÁCIA MUŽI ME 2009 Pred druhým kvalifikačnom turnajom

Pred druhým kvalifikačnom turnajom

Po prvom turnaji zostali slovenskí volejbalisti v Poprade. V pondelok ale najvyťaženejší hráči regenerovali, trénovala len druhá šestka.

Bratislava 29. mája (TASR)
"Bolo by pekné udržať si vedúce postavenie v skupine aj po Plzni. Uvedomujeme si však, že to bude mimoriadne ťažké a veľa nám ukáže hneď prvý zápas s Ukrajinou," povedal pre TASR jeden z asistentov trénera Miroslav Palgut. Práve Ukrajina ich v Poprade na prvom z dvoch turnajov najviac potrápila. "Jej hráči sa zlepšovali zápas od zápasu. S Rumunmi, aj keď ho vyhrali, hrali s chybami, s Čechmi v druhom bol ich už výkon lepší, ale urobili ešte pomerne veľa vlastných chýb. S nami sa však už ukázali v plnej sile. Máme ten zápas ešte stále v živej pamäti. S nimi sme v Poprade končili, teraz v Plzni začneme. Preto bude dôležité zvládnuť tento súboj a až potom môžeme uvažovať, čo ďalej. Je možné, že do Plzne prídu trocha unavení po ceste, na to sa však spoliehať nemôžeme. Česi si nás dali na samý koniec, asi predpokladali, že budeme najťažším súperom a rozhodnúť by sa mohlo práve v tomto zápase."
      Po prvom turnaji zostali slovenskí volejbalisti v Poprade. V pondelok ale najvyťaženejší hráči regenerovali, trénovala len druhá šestka. V utorok už bol na programe riadny tréning predpoludním i pololudní, rovnako tak aj v stredu. "V Poprade nám v zápase s Ukrajinou robilo problémy ich plachtiace podanie. Až štyria hráči sa takto prezentovali. Preto sme sa teraz v krátkej príprave v Poprade zamerali na túto činnosť, teda na jeho príjem a na útok po plachtiacom podaní."
      Pred cestou do Plzne museli tréneri v zostave urobiť zase jednu vynútenú zmenu. Andrej Patúc má problémy s ramenom a tak do Plzne cestoval Peter Janušek.