EL 2013

Nominácia na prvé kolo EL

Bratislava 11. júna 2013 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Štefan Chrtiansky vyradil z nominácie na prvý turnaj 10. ročníka Európskej ligy v Rakúsku, ktorý sa uskutoční vo viedenskej hale Budocenter od štvrtka do soboty, libera Mateja Kubša a blokára Michala Hrušku. Naopak, do tímu sa po zranení chrbta vrátil libero Roman Ondrušek, ktorý nedohral v závere týždňa prípravné zápasy v Maďarsku.
      Na základe rozhodnutia FIVB sa v tomto ročníku Európskej ligy budú hrať pokusne sety len do 21 bodov. Podľa FIVB je cieľom experimentu harmonizácia "šestkového" volejbalu s plážovým volejbalom. V každom sete bude technický oddychový čas pri 12. získanom bode, okrem toho budú mať tréneri oboch tímov v každom dejstve po dva time-outy. V tajbrejku technický oddychový čas nebude. Nový bodovací systém má zatiaľ iba testovací charakter.

Nominácia SR na prvý turnaj EL v Rakúsku (13.-15. júna):
nahrávači: Michal Masný (Jastrzebie Wegiel/Poľ.), Juraj Zaťko (VfB Friedrichshafen/Nem.)
smečiari: Štefan Chrtiansky ml. (Nantes-Rezé/Fr.), Matej Paták (Beauvais), Milan Hriňák, VT  Bratislava), Milan Javorčík (Humenné)
blokári: Emanuel Kohút (Cuneo/Tal.), Peter Kašper (VT Bratislava), Jozef Piovarči (Asse-Lennik/Belg.)
univerzáli: Peter Michalovič (Latina/Tal.), Milan Bencz (Atripalda/Tal.)
libero: Roman Ondrušek (Cambrai/Fr.)
Realizačný tím:
Hlavný tréner: Štefan Chrtiansky
Asistent trénera: Andrej Kravárik
Team manager: Slavomír Huba
Fyzioterapeut: Stanislav Šereda
Kondičný tréner: Massimiliano Giaccardi

 

Muži pred štartom EL

Bratislava 11. júna 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti majú za sebou prípravu v Liptovskom Jáne, zápasy s Českom a Maďarskom a už vo štvrtok 13. júna vo Viedni vhupnú do 10. ročníka Európskej ligy, ktorá je pre nich pred septembrovými ME prvým vrcholom tohto roka. Na prvom turnaji A-skupiny sa postupne stretnú s Dánskom (13. júna, 16.30), Rakúskom (14. júna, 18.00) a Belgickom (20.30).

Čítať celý článok
 

EL 2013 vyžrebovaná

Luxemburg 10. januára 2013 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa v novom ročníku Európskej ligy stretnú v základnej A-skupine s Belgickom, Rakúskom a Dánskom. Rozhodlo sa o tom na štvrtkovom žrebovaní v sídle Európskej volejbalovej konfederácie CEV v Luxembursku.

Čítať celý článok
   

4.miesto na Final four

Ankara 1. júla 2012 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v nedeľňajšom zápase Final Four Európskej ligy v tureckej Ankare so Španielskom 1:3 a obsadili konečné štvrté miesto.
      Bronz si vybojovali Španieli, ktorí pred rokom prehrali vo finále v Košiciach práve so Slovenskom 2:3. Slováci tak nepridajú do medailovej zbierky dvoch zlatých a jednej bronzovej ďalší cenný kov.
      Vo finále proti sebe nastúpili premožitelia zverencov trénera Štefana Chrtianskeho zo semifinále Holanďania proti domácemu Turecku.

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>