ME 2013

Štart Ogurčáka je otázny

Gdansk 19. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa v stredu večer letecky presunuli do dejiska ME v poľskom Gdansku, kde v B-skupine zvedú súboje s Francúzskom, Tureckom a domácim Poľskom. Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky, Andrej Kravárik už vo štvrtok absolvovali úvodný tréning.

Čítať celý článok
   

Pár dní pred ME mužov

Bratislava 16. septembra 2013 (TASR) - V stredu spolu so svojím posledným sparringpartnerom v príprave odletia zo Schwechatu cez Berlín do Gdanska, kde ich čaká prvá fáza ME. A tam, v prípade, že sa im bude dariť, môžu zostať až po štvrťfinále, nakoľko čisto dánskou záležitosťou (Kodaň) bude až semifinále a finále.

Čítať celý článok
   

Muži desať dní dní pred ME

Bratislava 10. septembra 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti absolvovali cez víkend predposledný test pred štartom majstrovstiev Európy, ktoré sa v Poľsku a Dánsku začínajú už o 10 dní. Zverenci trénerskej dvojice Štefan Chrtiansky - Andrej Kravárik odohrali v sobotu a v nedeľu dva zápasy na pôde bronzových medailistov z OH 2012 a obhajcov striebra z ME 2011 Talianov. V Cavalese prehrali 0:3 a v Schiu 1:3.

Čítať celý článok
   

Chrtiansky nominoval trinásť legionárov

Bratislava 13. mája 2013 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Štefan Chrtiansky oznámil širšiu 24-člennú nomináciu na Európsku ligu 2013, v ktorej figuruje 13 legionárov a jedenásť hráčov zo slovenskej extraligy. Zo stabilných opôr chýbajú v kádri pre zranenia Lukáš Diviš a Branislav Skladaný, Martin Nemec, či František Ogurčák. V širšom výbere sú aj dvaja juniorskí reprezentanti Filip Gavenda a Peter Ondrovič.

Čítať celý článok
   

Muži začali prípravu na ME

Bratislava 31. júla 2013 (TASR) - Slovenská mužská volejbalová reprezentácia štartuje vo štvrtok 1. augusta v Liptovskom Jáne prípravu na septembrové majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v Poľsku a v Dánsku. Tréner Štefan Chrtiansky nominoval 16 hráčov, medzi nimi sú aj nahrávač Michal Masný, blokári Emanuel Kohút s Tomášom Kmeťom, smečiar František Ogurčák či univerzál Martin Nemec.

Čítať celý článok
   

Muži so zmenami

Nitra 24. júna 2013 (TASR) - Po dni voľna pokračovali slovenskí volejbalisti pondelňajším večerným zrazom v Nitre v ďalšej príprave na prebiehajúcu Európsku ligu. Tréner Štefan Chrtiansky spravil po druhom turnaji v nominácii niekoľko zmien. Družstvo opustili skúsení hráči Michal Masný, Emanuel Kohút a Roman Ondrušek, do prípravy sa zapojili Róbert Hupka, Matej Kubš, Filip Gavenda a Filip Palgut.

Čítať celý článok
   

Víťazi baráže o ME

9.6.2013 - V barážových play off dueloch postúpili na ME mužov 2013 Slovinci cez Chorvátov, Belgičania porazili v zlatom sete Grékov, Turci v zlatom sete vyhrali v Lotyšsku.
Nezaváhali Češky s Rumunkami a Francúzky v zlatom sete porazili Ukrajinu. Na ME neudú hrať ani naše ženy, ktoré prehrali v Poprade zlatý set s Bieloruskami.

   

Žreb ME mužov 2013

Kodaň 15. októbra 2012 (TASR) - Poľsko, Francúzsko a víťaz májovej baráže Turecko/Lotyšsko budú súpermi slovenských volejbalových reprezentantov v základnej B-skupine na 28. ME 2013, ktoré v dňoch 20.-29. septembra spoločne organizujú Poľsko a Dánsko. Rozhodlo o tom pondelňajšie žrebovanie na futbalovom štadióne Parken v Kodani.
      Zverenci trénera Štefana Chrtianskeho odohrajú svoje zápasy v poľskom Gdansku, ďalšími dejiskami šampionátu základných skupín budú Odense (A), Herning (C) a Gdyňa (D). Osemfinálové a štvrťfinálové zápasy odohrajú v Aarhuse a Gdansku, semifinále a finále na futbalovom štadióne Parken v Kodani.

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>