ME 2015

Muži postúpili na ME 2015

Rentis 31. mája 2014 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti postúpili piatykrát v rade a ôsmy celkovo na majstrovstvá Európy. Priamu účasť si zabezpečili sobotňajším víťazstvom v treťom zápase na 2. kvalifikačnom turnaji v gréckom Rentise nad domácim výberom 3:0.

Čítať celý článok
   

Kvalifikácia na ME muži - 2.turnaj

Mužský reprezentačný výber Slovenska sa prebojoval na ME 2015.

Čítať celý článok
   

Po prvom turnaji v Poprade

Poprad 26. mája 2014 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti napriek nečakane hladkej prehre v poslednom treťom kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy 2015 stále živia nádej na postup. V C-skupine im so šiestimi bodmi priebežne patrí prvá pozícia, no rovnaký počet bodov majú Gréci i Estónci. Pred druhým turnajom v gréckom Rentise je teda všetko otvorené.

Čítať celý článok
   

Kvalifikácia na ME - 1.turnaj - Poprad

Poprad 25. mája 2014 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali vo svojom treťom a záverečnom zápase prvého turnaja 2. kola kvalifikácie ME v Poprade s Gréckom 0:3. So šiestimi bodmi im patrí v tabuľke C-skupiny priebežne prvá pozícia iba vďaka lepšiemu pomeru setov. Šesť bodov majú aj druhí Gréci a tretí Estónci, v ich prípade rozhodol o poradí pomer lôpt.

Čítať celý článok
   

Pred kvalifikáciou

Poprad 19. mája 2014 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sú od pondelka v dejisku prvého kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá Európy. Zverenci trénera Flavia Gulinelliho mali v Poprade zraz v pondelok podvečer potom, ako v závere minulého týždňa odohrali v Izmire v generálke na kvalifikáciu tri prípravné zápasy s Tureckom, z ktorých dva vyhrali a jeden prehrali.

Čítať celý článok
   

Nominácia mužov na 1.turnaj kvalifikácie

Poprad 22. mája 2014 (TASR) - Tréneri slovenskej mužskej volejbalovej reprezentácie Flavio Gulinelli a Marek Kardoš určili vo štvrtok večer konečnú 12-člennú nomináciu na prvý kvalifikačný turnaj o postup na ME 2015. Do kádra sa nezmestili nahrávač Martin Repák, libero Martin Vlk a blokár Michal Hruška. Po dvoch turnajoch postúpi priamo na ME do Bulharska a Talianska víťaz skupiny, družstvo na druhom mieste bude hrať na budúci rok baráž.

Nominácia slovenskej reprezentácie na turnaj KME v Poprade:

Čítať celý článok
   

Príprava mužov v Turecku: výhra, prehra, výhra

Izmir 17. mája (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v treťom prípravnomh zápase v tureckom Izmire nad domácim výberom 3:0.
      Slováci sa z Turecka presunú do Popradu, kde odohrajú 23. až 25. mája prvý turnaj kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy.

Turecko - Slovensko 0:3 (-22, -21, -21) - 3.stretnutie
Slovensko: Masný 4, Bencz 11, Kohút 9, Červeň 9, Paták 11, Ogurčák 13, libero Kubš (Kriško 0, Zaťko 0, Kostoláni 2)

Čítať celý článok
   

Príprava na kvalifikáciu: Slovensko - Chorvátsko 3:2 - piatok

Púchov 9. mája 2014 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali v piatkovom oficiálnom medzištátnom zápase v Púchove nad Chorvátskom 3:2. Zverenci trénera Flavia Gulinelliho prehrávali 1:2 na sety a 3:6 v tajbrejku, ale dokázali duel otočiť.
      Gulinelli postavil viacerých hráčov z lavičky, odpočívali Masný, Kohút, Ogurčák, Bencz, či Paták. V sobotu sa obaja súperi stretnú opäť o 18:00.

Slovensko - Chorvátsko 3:2 (-24, 16, -31, 23, 11)
128 minút, rozhodovali: P. Malík -  J. Mokrý, 100 divákov.
Slovensko: Repák, Kostoláni, Kriško, Červeň, Janušek, Krajčovič, libero Vlk (Jakubov, Zaťko, Hruška). Tréner: F. Gulinelli.
Chorvátsko: Žukouski, Raič, Galič, Čošič, Sestalj, Mihalj, libero Sarčevič (Isek, Vulin, Peterlin). Tréner: I. Šimunič.

Čítať celý článok
   

Stránka 3 z 4

<<ZačiatokDozadu1234DopreduKoniec>>