Holandsko - Rusko 0:3 -14,-20,-20

Slovensko sa na ME neprebojovalo

Marek Rojko k ME žien

rojko11.10.2015 - Môj pohľad na skončené ME

V prvom rade by som rozdelil môj pohľad na tri časti. V prvej krátko k organizácii a atmosfére a pohľade na domáce výbery. V druhej všeobecne k tomu ako to celé dopadlo a v tretej časti moje závery k finále a prípadným námetom na prácu.

Kvalifikácia na ME ženy - 2.turnaj

Ženy sa z druhého miesta prebojovali do tretej fázy kvalifikácie. V dvoch zápasoch doma, von sa stretnú v máji 2015 s Azerbajdžanom.

Český tréner k ME žien

Zdravím do Bratislavy a jenom doplnění k poznatkům kolegy Rojka!

Srbsko dokázalo na úkor Ruska a USA postoupit ze Světového poháru v Japonsku - spolu s Čínou! Ten se hrál před ME a byl pro Srbsko výraznějším úspěchem než bronz z ME!
Zvítězilo v 10/11 zápasů a získalo méně bodů než USA a Rusko 9/11 viz 4 vítězství Srbska 3 - 2, rozhodoval počet vítězství!

Družstvo je pekné

30.5.2015 - Tréner Rojko postavil pre rok 2015 družstvo pekné, pred zlatým setom veselé a opäť vzal Nosekovú.

www (hu)

Odveta v baráži 3:0, 6:15 v zlatom sete

Levice 30. mája 2015 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky budú na finálovom turnaji majstrovstiev Európy 2015 chýbať. Zverenky trénera Mareka Rojka síce zvíťazili v odvetnom dueli 3. kola kvalifikácie nad Azerbajdžanom 3:0, ale nezvládli tzv. zlatý set, ktorý prehrali 6:15.
      Záverečný turnaj ME je na programe v Belgicku a Holandsku (26. septembra - 4. októbra 2015), Azerbajdžan sa v B-skupine stretne s Tureckom, Maďarskom a domácim výberom Belgicka.
odvetný zápas 3. kola kvalifikácie ME 2015 - Levice:
Slovensko - Azerbajdžan 3:0 (24, 19, 18), zlatý set: 6:15, na ME postúpil Azerbajdžan
Rozhodovali: Petrovič (Srb.), Gril (Slovin.), 700 divákov
Slovensko: Hrončeková, Drobňáková, Crkoňová, Pencová, Radosová, Dudová, libero Valachová (Noseková, Koseková, Kijaková)
Azerbajdžan: Pozniaková, Kurtová, Bajramovová, Abdulazimovová, Židkovová, Rahimovová, libero Mammadovová (Aghajevová)

Tréner Rojko pred odvetou

Levice 29. mája 2015 (TASR) - Slovenské volejbalistky čaká v sobotňajšom odvetnom zápase 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 proti Azerbajdžanu náročná úloha. Zverenky trénera Mareka Rojka prehrali minulý týždeň v Baku 0:3 a ak chcú pomýšľať na účasť na záverečnom turnaji ME, musia v sobotu v Leviciach vyhrať 3:0, alebo 3:1 a potom zvládnuť zlatý set.

Prvé stretnutie v baráži o ME 0:3

Baku 23. mája 2015 (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky prehrali v sobotu v prvom zápase 3. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2015 v Baku s domácim Azerbajdžanom 0:3. V prvom a treťom sete nevyužili zverenkyne trénera Mareka Rojka sľubný náskok a oba sety prehrali v koncovkách.
Odveta je na programe 30. mája o 18.00 hod. v Leviciach, na postup musia slovenské volejbalistky vyhrať 3:0, alebo 3:1 a potom zvládnuť zlatý (set do 15). Azerbajdžanu stačí vyhrať dva sety. Záverečný turnaj ME sa uskutoční na prelome septembra a októbra v Belgicku a v Holandsku.
Azerbajdžan - Slovensko 3:0 (22, 18, 23)
81 minút, rozhodovali: Senyurt (Tur.) a Batjuk (Ukr.), 1 000 divákov.
Azerbajdžan: Kurtová 3, Bajramová 12, Abdulazimovová 3, Židkovová 10, Rahimovová 23, Pozniaková 7, libero V. Mammadovová (Kiselyová 0). Tréner: F. Garajev.
Slovensko: Radosová 4, Pencová 5, Crkoňová 11, Noseková 6, Koseková 2, Kóšová 5, libero Valachová (Kubová 3, Dudová 0, Herelová 0, Drobňáková 8, Hrončeková 2). Tréner: M. Rojko.