Vzdelávanie Zákon o športe

Zákon o športe

Sponzorská zmluva

marec 2017 - Webová stránka https://sport.iedu.sk/ zverejnila sponzorskú zmluvu.

 

Stiahnite si ju v sekcii DOKUMENTY a naštudujte si.

 

Podnikanie športového odborníka - ZMENY

DôLEŽITÉ UPOZORNENIE
Zmena legislatívy -
 podnikanie športového odborníka

Činnosť športového odborníka ako podnikanie

Prijatím zákona č. 440/2015 Z.z. o športe a o zmene a doplnení niektorých zákonov došlo k zmene výkonu činnosti športového odborníka. Do 31.12.2015 bola činnosť športového odborníka v zmysle zákona č. 455/1991 Z.z. o živnostenskom podnikaní viazanou živnosťou. Od 01.01.2016 je činnosť športového odborníka inou samostatnou zárobkovou činnosťou (§6 odsek 2 písm. e) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmu) a od 01.01.2017 je výkon činnosti športového odborníka vo vlastnom mene podnikaním.

Čítať celý článok
   

Zákon o športe

Zákon o športe 440/2015 - po novelizácii v novembri 2016

   

Úvaha Dr. Sepešiho po prijatí novely zákona

Dámy a páni, priatelia športu,
 
... niektorí pociťujeme potrebu trochu "odľahčiť" myšlienky a pocity, ktoré vzišli z ostatnej novely zákona o športe a najmä spôsobu jej prijatia vrátane zásadnej zmeny na poslednú chvíľu pozmeňovacím návrhom v parlamente.
Legislatívne, odborne, komunikačne, ale i politicky to mohlo prebehnúť oveľa korektnejšie pri dosiahnutí obdobných cieľov, napríklad aj čo sa týka zvýšenia podpory zdravotne znevýhodnených športovcov. Čítať celý článok
   

Čo zásadné priniesol nový zákon o športe.

Denník šport uverejnil 2.12.2016 rozhovor so šéfom pracovnej skupiny, ktorá pripravovala zákon o športe Dr. Petrom Sepešim  -  po desiatich mesiacoch od prijatia zákona.

Aká je najdôležitejšia zmena zákona o športe?

„Zákon o športe upravil financovanie športu najmä na centrálnej úrovni. Výmenou za transparentnosť riadenia športu  garantuje od roku 2019 dvojnásobok prostriedkov v porovnaní s rokom 2015 s nárastom o cca 8,5 milióna eur počas štyroch rokov, teda celkovo o približne 34 miliónov eur.”

Čítať celý článok
   

NR SR schválila novelu zákona o športe

Bratislava 29. novembra 2016 (TASR) - Futbal a ľadový hokej budú vyňaté zo spoločného finančného koláča pre národné športové zväzy a budú mať zákonom samostatne garantovaný minimálny podiel. Vyplýva to z novely zákona o športe, ktorú dnes 114 hlasmi schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

Čítať celý článok
   

Ako šport dopláca na štát

21.11.2016 - Čítajte postreh O. Világiho

   

Rozdelenie členského vo futbale

18.11.2016 - (TASR)

Poprad 18. novembra (TASR) - Prerozdelenie členských príspevkov medzi kluby, ktoré podporujú mládež, bolo podľa prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika najdôležitejším bodom konferencie SFZ v Poprade. Prvý muž slovenského futbalu zároveň vystúpil aj s príspevkom o odmeňovaní reprezentantov reprezentačného A-mužstva. Delegáti konferencie nezabudli ani na majstrov Európy z roku 1976, ktorých vymenovali za čestných členov SFZ.

Čítať celý článok
   

Hokejisti si založili hráčsku asociáciu

Bratislava 10. júna 2016 (TASR) - Turbulentné obdobie zmien v slovenskom hokeji prináša prvé výsledky.

Čítať celý článok
   

Hlavný kontrolór športu

18.5.2016 - Vláda SR vymenovala na svojom zasadnutí hlavného kontrolóra športu. Menovaná bola ing. Alica Fisterová

   

Stránka 1 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>