ME 2019

Výhra nad Španielmi 3:2

Brusel 13. septembra 2019 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvíťazili vo svojom prvom zápase na 31. ME v Bruseli nad Španielskom 3:2. Zverenci Andreja Kravárika viedli na sety už 2:0, o víťazovi napokon rozhodol tajbrejk. Slováci zdolali súpera za 134 minút a do tabuľky si pripísali prvé dva body.
Vo svojom ďalšom zápase sa Slovensko stretne v sobotu o 20.30 v bruselskej Aréne Palais 12 s Rakúskom.
Slovensko - Španielsko 3:2 (23, 23, -20, -16, 16)
134 minút, rozhodovali: Mezöffy (Maď.) a Twardowski (Poľ.).
Slovensko: Michalovič, Kriško, Ondrovič, Paták, Krajčovič, Zaťko, libero Vitko (libero Ihnát, Palgut, Firkaľ, Gavenda)
Španielsko: Trinidad, Rodriguez, Vigil, J. Fernandez, Villena, Gonzalez, libero Piris (libero Gamiz, Ferrera, Colito, Ramon, Fornes, De Amo)

Čítať celý článok
   

Pred ME 2019 - muži chcú postúpiť zo skupiny

Bratislava 10. septembra 2019 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa na majstrovstvách Európy v Belgicku predstavia so siedmimi nováčikmi. V poradí 31. mužský šampionát s 24 účastníkmi sa uskutoční v štyroch krajinách - Francúzsku, Slovinsku, Belgicku a Holandsku. Slováci budú na ME štartovať po siedmy raz v sérii a celkovo po desiaty raz. Tréner Andrej Kravárik priznal, že najkľúčovejšie budú hneď prvé dva zápasy na šampionáte.

Čítať celý článok
   

Kvalifikácia na ME 2019 - 0:3, 3:0 s Čiernohorcami

Nitra 5. januára 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti zvládli sobotňajší kľúčový zápas v kvalifikácii na ME 2019. V športovej hale v Nitre zdolali v C-skupine Čiernu Horu 3:0 a v tabuľke sa dostali na prvé miesto. Postupovú definitívu musia v stredu potvrdiť na Islande, v záverečnom dueli v skupine s posledným tímom tabuľky sú jednoznační favoriti.
Na majstrovstvách Európy 2019 vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku sa predstaví 24 krajín, teda rekordný počet. Z kvalifikácie postúpia na šampionát víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok. Keďže dve skupiny sú iba trojčlenné, v konečnom hodnotení "druhých" sa nebudú brať do úvahy výsledky proti tímom, ktoré skončia na posledných miestach v štvorčlenných skupinách. Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom kontinentálnom fóre.

5. kolo
Slovensko - Čierna Hora 3:0 (21, 22, 20)  
Rozhodovali: Vagniová (Tal.) a Grieder (Švaj.), 2800 divákov (vypredané !!!).
Slovensko: Michalovič, Kriško, Kohút, Krajčovič, Zaťko, libero Kubš (libero Vitko, Jančura, Mlynarčík, Lux, Paták, Ihnát, Mačuha, Ludha). Tréner: A. Kravárik
Čierna Hora: G. Čuk, Strugar, Čačič, Bojič, Suljagič, Čulafič, libero Lakčevič (Radonič, Radunovič, Milič, Vukašinovič, Delič). Tréner: V.Bašič

Čítať celý článok
   

Kvalifikácia na ME 2019 - 3:0,3:1 s Moldavskom

Kišiňov 26. augusta 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti dosiahli tretie víťazstvo v kvalifikácii ME 2019. V nedeľňajšom zápase C-skupiny vyhrali zverenci Andreja Kravárika v Kišiňove nad domácim Moldavskom.
Slováci uzavreli augustový štvorzápasový blok kvalifikácie, v úvode januára na nich čakajú dva záverečné duely: domáci zápas proti Čiernej Hore (5. alebo 6. januára) a súboj na Islande (9. januára).Na ME 2019 vo Francúzsku, Belgicku, Holandsku a Slovinsku sa predstaví rekordný počet 24 krajín. Z kvalifikácie postúpia na šampionát víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok. Keďže dve skupiny sú iba trojčlenné, v konečnom hodnotení "druhých" sa nebudú brať do úvahy výsledky proti tímom, ktoré skončia na posledných miestach v štvorčlenných skupinách.
Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom európskom fóre.

Moldavsko - Slovensko 1:3 (-14, 22, -20, -18)
98 minút, rozhodovali: Emirogluová (Tur.) a Popovič (Srb.), 1200 divákov
Moldavsko: Lescov 1, Didorciuc 3, Gherman 1, Predius 17, Bahov 13, Mocanu 8, libero Dudicov (Voleanschii 8, Talpa 2). Tréner: A. Romascan
Slovensko: Kohút 8, Zaťko 4, Paták 8, Krajčovič 12, Michalovič 15, Lux 4, libero Kubš (Gavenda 3, Jančura 0, Kriško 10, Firkaľ 0). Tréner: A. Kravárik

Čítať celý článok
   

Kvalifikácia na ME 2019 - Island doma 3:0, von 3:0

Kópavogur 9. januára 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti postúpili na majstrovstvá Európy 2019 z prvého miesta kvalifikačnej C-skupiny. V záverečnom zápase v islandskom Kópavogure triumfovali nad domácim výberom 3:0. V kvalifikácii tak dosiahli päť víťazstiev a jedinú prehru v Čiernej Hore.
Zverenci trénera Andreja Kravárika mali už pred zápasom istotu účasti na kontinentálnom šampionáte, vďaka triumfu naň postúpili z prvého miesta v skupine. Žreb základných skupín ME (Francúzsko, Holandsko, Belgicko, Slovinsko) ja na programe 16. januára v Bruseli. Slovensko na európskom šampionáte nechýbalo od roku 2007, predstaví sa na ňom siedmykrát v sérii a celkovo si pripíše už desiatu účasť. Ma ME bude po prvý raz v histórii účinkovať 24 krajín. Z kvalifikácie postúpili na šampionát víťazi siedmich skupín a kvinteto s najlepšou bilanciou z druhých priečok.
6. kolo:
Island - Slovensko 0:3 (-18, -18, -20)
Rozhodovali: Papadopolová (Tal.), Burheimová (Nór.), zápas trval 69 minút.
Island: Benediktsson, Matthiasson, Valdimarsson, Porvaldsson, Thórisson, Birgisson, Tryggvason, Davidsson, Helgason, Matthíasson, liberá Axelsson a Björnsson. Tréner: Ch. Achten.
Slovensko: Michalovič, Firkaľ, Kohút, Krajčovič, Zaťko, liberá Kubš a Vitko, Goč, Mlynarčík, Lux, Paták, Ihnát, Mačuha, Kyjanica. Tréner: A. Kravárik

Čítať celý článok
   

Pred kvalifikáciou na ME mužov 2019

Bratislava 14. augusta 2018 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vstúpia do kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v stredu v Nitre o 18.00 h v Mestskej športovej hale na Klokočine súbojom proti Islanďanom. Zverenci Andreja Kravárika sa v C-skupine stretnú aj s výbermi Čiernej Hory a Moldavska a sú favoritmi na celkový triumf a postup. Slováci na ME nechýbali od roku 2007, bojujú teda o siedmu účasť v sérii a celkovo jubilejný desiaty štart na najvyššom kontinentálnom fóre. Dosiaľ najlepším výsledkom SR je 5. miesto zo šampionátu v roku 2011 v Rakúsku a Česku. Čítať celý článok

   

Kvalifikácia na ME

Slovensko postúpilo na ME 2019, ktoré sa budú hrať v Holandsku, Belgicku, Slovinsku a Francúzsku

Čítať celý článok
   

Stránka 2 z 2

<<ZačiatokDozadu12DopreduKoniec>>