ME 2019

3:0 so Švajčiarskom

Bratislava 24. augusta 2019 (TASR) - Slovenské volejbalistky zvíťazili aj vo svojom druhom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave. V nedeľu zdolali tím Švajčiarska 3:0 a v priebežnej tabuľke im patrí prvé miesto bez straty setu.
Zverenky Marca Fenoglia čaká na ME voľný deň, v najbližšom zápase privítajú v pondelok 26. augusta o 20.00 h výber Bieloruska.

Slovensko - Švajčiarsko 3:0 (20, 15, 22)
zápas trval 66 minút, rozhodovali: Halász (Maď.) a Aro (Fín.), 4100 divákov.
Slovensko: Kostelanská 7, Pencová 5, Koseková 1, Radosová 16, Herelová 5, Palgutová 18, libero Španková (Ovečková 1). Tréner: M. Fenoglio.
Švajčiarsko: Pierretová 0, Künzlerová 9, Schottroffová 3, Storcková 15, Brunnerová 4, Matterová 7, liberá Depratiová a Engelová (Staffelbachová 0, Wassnerová 0, Zauggová 0). Tréner: T. Lippuner.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, od úvodu si udržiavali náskok a po smeči Palgutovej viedli 8:5. V ďalšom priebehu prvého setu hrali bez výkyvov, pred jeho záverom viedli 20:14. Napokon zvládli aj koncovku a triumfovali 25:20.
V druhom sete bol na začiatku stav vyrovnaný, ale potom si opäť Slovenky vypracovali náskok, po úspešnom bloku viedli 7:5. Náskok Fenogliho zverenkýň postupne rástol, neskôr viedli 19:10. Druhý set napokon získali v pomere 25:16.
Tretí set mal rovnaký scenár ako predchádzajúce dva. Slovenské volejbalistky podporované skvelými divákmi mali od úvodu hru v rukách a hoci sa Švajčiarky snažili o zvrat, nestačilo to. Slovensky napokon triumfovali 25:22.

Marco Fenoglio, tréner SR: "Hrali sme dobre, s dievčatami som spokojný. Pre nás je dobré, že Nemky zdolali Španielky, sme veľmi blízko k postupu zo skupiny."
Nikola Radosová, smečiarka SR: "Takto sme si to predstavovali. Vyhrali sme dva zápasy z dvoch a sme blízko nášho cieľa, ktorým je postup zo skupiny. Švajčiarky nám nedalo nič zadarmo, na víťazstvo sme sa nadreli."
Karin Palgutová, smečiarka SR: "Bola to dráma. Vedeli sme, že musíme ísť naplno od začiatku do konca. Súperky mali dobrý servis, ale mali sme dobrý útok."
Michaela Španková, libero SR: "Zápas bol ťažší ako včera. Vedeli sme, že sa môžeme niekam posunúť a vyšlo to. Je to ideálny scenár byť po dvoch dňoch na čele tabuľky bez straty setu. Uvidíme, aké budú ostatné zápasy."

3:0 so Španielkami

Bratislava 23. augusta 2019 (TASR) - Slovenské volejbalistky zvíťazili vo svojom otváracom zápase D-skupiny ME volejbalistiek v Bratislave nad Španielskom 3:0.
V dramatickom a vyrovnanom zápase bol kľúčový druhý set, v ktorom Slovenky od úvodu prehrávali, no po skvelom obrate a výborne zvládnutej koncovke triumfovali 29:27. V treťom sete si už v skvelej atmosfére nenechali ujsť prvé víťazstvo na šampionáte.
Zverenky Marca Fenoglia nastúpia vo svojom druhom zápase v skupine v sobotu o 20.00 h proti Švajčiarsku.

Slovensko - Španielsko 3:0 (24, 27, 18)
88 minút, rozhodovali: Simonovská (Č.Hora) a Marquesová-Ferreirová (Portug.), 4150 divákov.
Slovensko: Kijaková 9, Kostelanská 11, Pencová 6, Koseková 1, Radosová 10, Herelová 14, libero Španková (Hudecová 1, Hrončeková 0, Palgutová 1). Tréner: M. Fenoglio.
Španielsko: Riverová 5, Carová Garcíová 4, Segurová 10, Escamillová 18, Berbelová 11, Corralová Bouzová 1, liberá Sánchezová a Llabrésová (Prianteová Francesová 0, Elizagová 0, Gonzálezová 1). Tréner: P. Saurín.

Slovenky vstúpili do zápasu výborne, viedli 2:0 aj 3:1. No Španielky potom šnúrou troch bodov išli do vedenia. Oba tímy sa potom striedali vo vedení, za stavu 14:14 odskočili Slovenky súperovi o dva body zásluhou dvoch skvele zakončených útokov. Španielky však odpovedali rovnako a neskôr bol stav 20:20. V závere mali viac síl domáce, využili druhý setbal a triumfovali 26:24.
Druhý set začali lepšie Španielky, viedli v úvode 5:2 a náskok si potom udržovali. Za stavu 15:11 však Slovenky začali otáčať výsledok a po smeči Pencovej vyrovnali na 17:17. Potom sa po prvý raz v 2. sete dostali Fenogliho zverenky do vedenia 23:22. V dramatickej a vyrovnanej koncovke mali napokon pevnejšie nervy a dôležitý set získali v pomere 29:27.
Na začiatku tretieho setu viedli španielske reprezentantky 2:0, no Slovenky otočili stav na 4:2 a náskok si udržiavali. Neskôr po skvelom bloku Kijakovej viedli už 10:5. Hoci sa Španielky neskôr zlepšili, slovenské volejbalistky si už v skvelej atmosfére nenechali triumf vziať.
Nina Herelová, blokárka SR: "Bolo kľúčové, že sme zvládli koncovky setov. Som unesená z atmosféry, bolo to niečo neuveriteľné. Zápas nám ukázal, že na takomto fóre nemôžeme poľaviť ani na chvíľu."
Jaroslava Pencová, blokárka SR: "Zápas som si užívala, diváci sa bavili, bola som v šoku. V druhom sete to bolo vybojované, vyšiel nám challenge, tam sa to celé rozhodlo."
Marco Fenoglio, tréner SR: "Bolo to fantastické. Skvelá predzápasová šou, neuveriteľní fanúšikovia. Bolo niečo neuveriteľné hrať v takejto atmosfére, miešali sa vo mne emócie. Hrali sme ako tím, a to bolo kľúčové pri tomto triumfe. Som hrdý na moje dievčatá, pretože vedia, čo od nich vyžadujem a plnili to."