Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Pokrytectvo vo výchove

27.5.2018 - Po ceste z Pienín.

Minulý rok na M SR juniorov v Košiciach prebehla búrlivá diskusia medzi trénermi pri ďalšej trápnej, dobabranej edícii vyhlasovania najlepších hráčov turnaja. Už dlhé roky to bolo to isté, každý (okrem mnou vedených trénerov vo VKP) z trénerov si lobuje za svojho koníka.
Po turnaji v Košiciach odznela neoficiálne dohoda, navrhneme systém komisie. Pred mesiacom som sa pýtal mailom Stražaya, či tak bude. Áno. Riadiaca zložka za SVF ustanoví pred turnajom komisiu z ľudí, nielen odborníkov, ktorí to bez iných vplyvov skúsia vyhodnotiť "inak".
Na t.r. M SR juniorov v N.Meste bol prvý pokus, na M SR st.žiakov to už boli staré koľaje, keď hlavný rozhodca Hank žiadnu komisiu nevytvoril. M SR kadetov nás opäť vracajú späť. Do stavu, ktorý v diskusii trénerom vadí, ale potom v reále konajú inak. Sráči.

Najlepší nahrávač Oleárnik (Svidník). Bez diskusie.
Najlepší smečiar Markovič (Svidník). Povedzme. Vec vkusu.
Najlepší blokár Jendrejčák (S.Ľubovňa). Nehral dobre ani na junioroch, ani na kadetoch. Na kvalifikácii o ME juniorov v Humennom hral výborne, v zápase s Turkami vynikajúco, bol rozdielový hráč Slovenska. Povedzme. Povedzme dostal cenu aj za vznikajúcu gloriolu. Ok.
MVP turnaja Suchanič (Svidník). Áno je iný. Zaujme. Upúta. Podobne "iný" je junior Pokopec z N.Mesta. Alebo Slávistka Fričová. Sú výrazne lepší od iných. Sú spoľahliví. Sú komplexní. Hlúposť až bizarná kravina je to, že oni nemôžu dostať na turnaji ceny dve - najlepší smečiar a zároveň najlepší hráč turnaja. Prečo? Lebo. Iracionálne riešenie.

Najlepší libero: Runčák (S.Ľubovňa). Omyl roka 2018. Hlavný vinník - pozostatok komunizmu a metód SZM Stražay. Runčáka som si podrobne všímal. Odvážne prihrával prstami. Bojoval. Celkovo si určite rolu libera na turnaji zastal. Zaiste patril medzi dvoch najlepších liberov. (Znie to hrozne, ale libero je naozaj mužský rod a nie stredný).
Bezkonkurenčne najlepší na tomto poste je však Paňko (Svidník). Suverénne najlepší.
Ak poviem, že Jendrejčák určite nehral svoju top hru, tak ani Paňko nie. Iste sa mu dá veľa vecí vytknúť. Samozrejme, že má rezervy. Ale ak by hral dnes Paňko medzi kadetmi Slovenska zhulený, zranený, ťažko zasnene zamilovaný, nemal by na tejto pozícii konkurenciu. Dostal v sezóne v extralige určite poza uši, napríklad na Myjave, zvládol konkurenčný domáci boj o post prvého libera, hrá už veľmi dlho za dospelých a to ho tak podkúva, že medzi kadetmi jasne dominuje.
Prečo by si mal akurát Paňko a jeho tréneri odniesť plody diletantského rozhodnutia. Stražay ho síce na najlepšieho navrhol, ale zároveň v procese presadzuje (presadil) v mene SVF kreténovinu, že ceny musia dostať viaceré kluby, aj dva je málo, ako to bolo teraz, on by najradšej ocenil kluby tri. Komunistický pohrobok. Vsjo rovno.
Na mládežníckom volejbalovom nebi dominuje práca Svidníka. Zbierajú jedno zlato za druhým v kategórii žiakov a kadetov. V junioroch sa to už vyrovnáva a tam až tak dominovať ani v budúcnosti nebudú. Ak majú v súčasnosti na jednotlivých postoch hráčov najlepších, tak majú dostať ocenenia všetky. Stražay so Singerom a Halandom tu zaniesli aj v tomto smere odporný zhnitý plesnivý bordel. Bordel rovnostárstva, farizejstva a pokrytectva. Pokrivenia vo výchovnom procese.
Ak by sa povedalo, najlepší hráči jednotlivých družstiev, ak by to bolo hlasovanie sms, ak by sa vyjadrovali oficiálne členovia akokoľvek zostrojenej komisie - aj laickej - prezident klubu, primátor, bývalý hráč klubu, športový riaditeľ SVF, reprezentační tréneri, upratovačky, saunéri, potom ok. Ale ak toto ocenene takto presadzujú tréneri, tak kolegovia sorry - stojíte všetci za prd. Hráte so Stražayom sprosté konšpiračné hry, ktoré v zákulisí často ovplyvňujú rôzni démoni.
Ak musím konšatovať, že sme na ihrisku v konfrontácii s Európou uplakané deti, tak musím povedať, že ten proces vytvárame my. Nehráme s hráčmi čestne. Nepovieme im do očí pravidlá oceňovania. Zavrieme sa v hodine dvanástej, pár minút pred dekoráciou, jebneme si vodku a šplecheme hráčom, ich rodičom, trénerom a ostatným do ksichtu paškvil.
Ja Ivana Runčáka (libero S.Ľubovne) poznám veľmi okrajovo, verím, že mi rôzne východoslovenské matky zase na FB naložia, hral dobre, ale ak by bol sošku hodil Paňkovi, tak by mu tlieskali ešte aj pltníci z Kláštora. On samozrejme toto gesto neurobí, lebo sa prirodzene poteší. Dobré je, že Paňko ani brvou nemihol, lebo pokora a skromnosť ho vyvezú na Olymp a tých dvoch ekvivalentov charakteru nikdy nie je dosť, aj jeho otec to berie normálne, aj jeho tréneri sú ok, ale nie je ok, že jedna fosília starého vedenia SVF z nás robí hlupákov a my sa dáme. To je zlé.
Keby Stražay rozhodoval o Zlatom Slávikovi, tak si Gott po treťom už neškrtne. Lebo má dosť.

Husár Ivan

   

Deťúrence naše milované

apríl 2018 - ME kadetov v Púchove.

Naše družstvo kadetov hralo v skupine v Púchove. Rusi, Belgičania, Francúzi. 0:9. Bez šance. Ešte nás čakajú Taliani. Tí sú už v semifinále, môžu nastúpiť s druhou šestkou, vyhráme a budeme v nebi. Ale inak sme bez šance. To sa len tak zdalo, že ju máme. NEMÁME. S Ukrajinou vyrovnaná partia.
Družstvo Slovenska má väčšinu hráčov sústredených v stredisku v Trenčíne. Toto družstvo sa pripravuje centralizovane druhý rok. To, že meškáme za Čechmi pravidelne o dva až tri roky prípravy je problém bývalého neschopného športového riaditeľa Mareka Prokeša. Ale to, že nemáme šancu, tkvie aj v tom, že my sme mentálne deťúrence s podbradníčkami na krku.
Videl som úvodný duel s Rusmi. Putinove somatotypy, (dobre si zapamätajte meno Fedorov Michail), výškový priemer, výšky výskokov - to porovnávať netreba. To je zbytočné. Plná tajga mladých Rusov, odkiaľ môžu nosiť hráčov do klubov vo vedrách je skrátka nedostihnuteľné. Tajgu tu nemáme. Úroveň herných činností jednotlivcov na našej a ruskej strane by mohla byť pozitívne naklonená kľudne v prospech našej strany. V ruskej komande športovala riadna kinder garden, sople im tiekli potokom. Lenže správajú sa dospelo. Sú adekvátne razantní, tvrdí a nebojácni. Naše bábätká prichádzaju do time outu ako veselé chasy. Ak pochybia, tak majú v očiach stud ako po prvej polúcii medzi paplón a plachtu. Ak sa im voľačo vydarí, prídu k trénerovi rozjarení, ako keby vyhrali svetovú ligu. Ak zahrajú na podaní eso, tak hľadajú na tribúne očami tlieskajúcu mamičku. V mentálnom nastavení prehrávame o konskú dĺžku. A tá to v koncovke setu rozhodne.
Šéftréner COP Kalný prišiel do Trenčína tuším pred tromi rokmi a po dlhých pätnástich rokoch sa hráči COP konečne v chodbách haly pozdravia. Sú prívetiví. Ten istý Kozák, ktorý bol pred časom úplne odporný vo vystupovaní, pôsobí fajn. A aj sa primerane zlepšil. Konečne tí starší hráči z COP kráčajú oproti hrdo a sú sebavedomí. Hovno síce ešte vedia, ale Kalný z nich urobil chlapov. Extraligu nikdy nevyhrajú, ale družstvo kde tu pohrýzlo. Kalného hráči pôsobia ďaleko skromejšie, (zároveň hrdo) ako predchádzajúce tlupy nagelovaných knísajúcich sa čurákov.
Kadeti, ktorých Kalný pod palcom nemá, sú zase opakom. Dojem je zlý. Vyjašené deťúrence. Neznášam pohľad, keď sa chalani pri hymne držia kolektívne za plecia, ale nedokážu spievať hymnu, lebo majú v puse cumlíky. Nikdy nehádžem všetkých do jedného vreca. Dospelo pôsobia a zrelo hrajú Suchanič, Štepánek, Porubský. Čiastočne ok je aj Vitko so Zemanom. A to sú všetko hráči z klubov. Oni nebývajú od pondelka do nedele v inkubátore pod hradom v Trenčíne. Mama im síce navarí, ale vliezať jej pod sukňu je im už trápne. Mentálne sme bez skrátka šance. Koncovka setu, zápasu je bitka. My v kúte staviame lego.
Od septembra sa presunú k doktorovi Kalnému, aby ich preliečil. Stratené dva roky. Za naše dane. Bonus - klub v Poprade je odchodmi do Trenčína rozbitý na padrť.
Mentálne huncúcstva na každom kroku. Aspoň že ten Halanda tu už nie je. Či je?

Husár Ivan so suchým ružovým. Mňam.

   

Hlásateľ so zrakom sokola

 

5.3.2018 - Bol som si s kolegom Fredom v sobotu pozrieť odvetu štvrťfinálového boja o titul na Myjavu. V prvom stretnutí 1/4 finále v Prešove hrala Myjava vraj dobre, síce hladko prehrala, ale duel sľuboval mastenicu. Na Myjave skapal prvoligový futbal, tak ma zaujímala aj skutočnosť, koľko ľudí si to namieri do haly na volejbal. 30 minút pred začiatkom ani kus, ale nakoniec bola návšteva celkom slušná. Volejbal vezmem tentoraz len okrajovo, iba skonštatujem, že mladé družstvo Myjavy hralo veľmi dobre, rukopis tvrdej práce tréenra Šalatu je zrejmý. Myjava viedla 2:0 a 23:20, mohla vyhrať a vrátiť sériu do Prešova.
Prešov dobre nehral, starci Feňo, Červeň a Sopko ale zápas nakoniec otočili.
Čo ma však zaujalo, bol hlásateľ domácich. To že komentuje ruku smečiara, montuje sa do taktiky nahrávača domácich, to je vec domáceho trénera. To že mu šesť rokov (odkedy ho vnímam) vadí každé pokazené podanie domácich a nabáda starého Zemana, aby to naučil mladého Zemana, to už je parketa aj pre domáceho manažéra Petruchu.
Ako oficiálny člen zápasu má hlásateľ (v tomto prípade Zdenko Šimo) svoje INFORMAČNÉ práva a povinnosti, tie si plnil počas celého zápasu vzorne. Má pekný zvonivý hlas, veciam, ktoré spadajú do jeho kompetencie ovláda vzorne. Vo funkcii oficiálneho spíkra stretnutia ale nemá absolútne žiadne právo od stolíka nahlas na mikrofón kecať do rozhodnutí rozhodcov. Počas zápasu tak spravil viackrát, samozrejme vždy, ak sa mu nepáčilo rozhodnutie pískačov, ktoré bolo v neprospech domácich. Vrchol však dosiahol v piatom sete. Pri stave 4:5 útočil Hudák proti trojbloku, kam spadla lopta si z tribúny netrúfam jednoznačne povedať, povedzme že bol tesný aut. Z mojej "výhodnej" pozície nemôžem v žiadnom prípade povedať, či útok tečoval blok. Druhý rozhodca Sarka teč signalizoval, prvý rozhodca signalizáciu akceptoval. 4:6. Tréner Šalata, ktorý stojí v oveľa výhodnejšej pozícii, ako druhý rozhodca, vášnivo protestoval. Všetci traja hráči z bloku Ihnát, Tarabus, Valo zúrili. Jeden menej, dvaja viac. Normálne. Olej do tajbrejkového ohňa ale prilieval hlásateľ a to normálne nie je. Trepal niečo o práve rozhodcov dať novú loptu, klincoval spornú situáciu vetou, že všetci prítomní diváci v hale videli, že teč určite nebol. Spôsobil, že tréner Šalata si vzal "splašený oddychový čas", ktorý mu neskôr veľmi chýbal a kým sa domáci skľudnili, Prešov tento brejk využil. Hlásateľ pomohol Prešovu vyhrať a ukončiť sériu. 4:6, 5:8, 7:10, 8:15, finito.

Pozn.: karty žiadne nepadli, takže asi aj modrí majú za ušami. To je všetko súčasť hry, ale spíker má byť každopádne v týchto chvíľach ticho a mimo hru. To sa na rozdiel od futbalu smie.

Ivan Husár z Kopaníc

   

Dr.Hančík k výberu reprezentačného trénera žien

Poznámka  k výberu reprezentačného družstva žien SR.

Ako doterajší člen reprezentačnej rady žien SVF a súčasný člen návrhovej komisie pre výber reprezentačného trénera žien SR chcem vyjadriť stanovisko k výberu reprezentačného trénera žien SR.
Najskôr musím povedať, že v zmysle Stanov SVF, je práve Reprezentačná rada SVF ten orgán, ktorý navrhuje trénera reprezentačného družstva. Predkladá ho na schválenie Správnej rade SVF. Súčasná situácia v SVF je žiaľ taká, že doteraz zo strany SVF neboli kreované nové Reprezentačné rady mužov a žien. Keďže doteraz nebola Správnou radou SVF schválená nová organizačná štruktúra SVF (!), mal teda platiť doterajší stav, že reprezentačného trénera má navrhnúť doterajšia, stále nezrušená reprezentačná rada žien.

Čítať celý článok
   

Čaro Svidníka

5.2.2018 - Slovenský pohár. Ženské semifinále ani finále Slovenského pohára som nevidel, lebo odvtedy, čo hrá Mikšíková v Liberci, ma to zaujíma okrajovo. To, že sa Kuca vrátila na Slovensko som si všimol, ale zatiaľ mi to žily netrhá. Papierovo skončil pohár žien tak, ako mal. O dva mesiace to bude v boji o titul u žien podľa mňa riadne štipľavé. Bodka.

Mužské finále tiež vyhral favorit a má našliapnuté na double, čo nie je jednoduché. Prekvapením však bolo vyradenie obhajcu titulu z Nitry Svidníkom.
Prečo.
Dlhodobo si myslím, že Svidník je v dobrých rukách. Či už bývalí majitelia Hirčkovci, alebo predminulý a súčasný zároveň, Miro Blanár, robia volejbal od srdca. Riadne od srdca. Milujú ozajstne. Poctivo. Nie je to pre nich žiadna rozmarná hračka. To po prvé.Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt tholt
Po druhé Tholt. Tréner Svidníka Peter Tholt bol v minulosti na pozícii korektora priemerným hráčom. Nevyvolával žiaden strach 30 bodov, ale na druhej strane vzbudzoval u mňa vždy rešpekt. Vyhrávajúci, srdnatý, bojovný tip.
Svidník mu dal ako trénerovi šancu, zverili mu vo Svidníku široký priestor na pôsobenie. Ja samozrejme nevidím do vnútra, nikdy som nevidel jednu jedinú tréningovú jednotku kolegu Tholta, ako človeka ho poznám zbežne, takže znalci rusnáckych pomerov spod Dukly si môžu mlčky myslieť diametrále iné, ako píšem. Ale Tholt má rukopis. Tholt má na ihrisku disciplínu. Tholt posadil na lavičku mládežnícku modlu mesta Ščerbu. Tholt už nehrá na bloku s legendou Dukly Skaskom.
Tholt dostal dajaké peňeži a veľmi dobre nakúpil za kopcom. Tholt urobil z nič neznamenajúceho Hriňáka - momentálne najlepšieho nahrávača ligy.
Tholt aktuálne napochytre vyriešil súčasnú slabinu Svidníka - pozíciu libera. V semifinále sa zdalo, že práve nový libero Kalužný bude rozhodujúcim prvkom pri prehre Svidníka, ale chalan to solídne ustál a neprehral.
Tholt v pohode rozprášil v piatok Myjavu vo švrťfinále pohára určite aj preto, lebo v batožine boli na rozkaz aj zubné kefky a pyžamo. Kilo rešpektu, ale ani miligram obáv.
Tholt sa veľmi úspešne dokázal vysporiadať (nevidím dovnútra) s pre trénera nie ľahkou situáciou, keď sa mu na lavičku posadí sponzor. To si ja ani v najtemnejšom sne nedokážem predstaviť. Zvládnuť to určite nie je jednoduché, no na lavičke Svidníka, aj počas oddychových časov, to vyzerá ako vyladená selanka.
Tholt nielenže dobre nakúpil suroviny, ale ešte aj cesto dobre vymiešal.
Tholt svoje družstvo na semifinále proti papierovému favoritovi výborne vyladil. Opakujem sa, ak poviem, že vyladiť sa dá maximálne na prvý set, tak toto sa mu parádne podarilo. Pohol lavínou a už nedala sa zastaviť.
Vynikajúci výkon podal Cziupa, (vďaka Hriňákovi). Poľský korektor Pietrzak dal povinných 50% v útoku, (vďaka Hriňákovi), nižšie číslo v útoku je vždy hanebnosť. Všetci excelentne podávali, hlavne Lux. Lux opäť žiaril. Už dlho nie, ale zas.
Všetko im vyšlo. Nedá sa zabudnúť, že Svidník je jedno z mála družstiev, za ktorým sobotu čo sobotu vycestujú chlopi. Bez žien.
Po zápase som videl víťazov na parkovisku. Boli takí šťastní a veselí, že bolo nad slnko jasné, že majú splnené a že pohárová estráda sa v Prievidzi skončila.

Ivan Husár pre www.

   

Dr.Hančík ku konferencii II.

11.12.2017 - Dva posledné články Ivana Husára k nedávnej Konferencii „žabomyšie vojny“ ma ešte inšpirovali k napísaniu mojich, už teraz súhrnných myšlienok a faktov po konferencii SVF.
Viacerí sa ohradzujú proti článkom Ivana, jeho textu a výrazom. Musím však povedať, že napriek niektorým ostrým slovám, Ivanove články vyplývajú z doterajších faktov, nedostatkov riadenia SVF a aj preto, že majú svoje rácio a sú pravdivé! Čítať celý článok

   

Král je mŕtvy, nech žije král - alebo žabomyšie vojny..

6.12.2017 - Na svätého Mikiho zo Žitného ostrova.

Král je mŕtvy, nech žije král.

Toto sa v histórii kričievalo pod hradom a dlhodobo sa hovorí, že o mŕtvych len v dobrom. V Poprade som mal počas konferencie veľký deň. Bol som konečne raz zase doma, snežilo a v podvečer adventnej nedele končil neobmedzený vládca vo funkcii prezidenta SVF, autokrat Halanda a spolu s ním takmer celá, ním menovaná, Správna rada SVF. Poprial som im v diskusnom príspevku šťastnú cestu do zabudnutia a veril som, že o kombináciu písmen H A L A N D A už na klávesnici nikdy nezavadím.

Čítať celý článok
   

Žabomyšie vojny..

Žabomyšie vojny. (O mŕtvych len v dobrom - to bol prvý diel)

V slovníku nášho materinského jazyka sa tento výtaz popisuje ako spor, spory o maličkosti, malichernosti. Bratia za riekou majú na wikipedii takýto popis: žabomyší válka je výraz pro malicherný bezvýznamný spor, nesmyslnou hádku nebo nepřátelství kvůli sebemenší neshodě. Významově blízký je obrat „bouře ve sklenici vody“.
Takto charakterizovať spory v slovenskom volejbale môže iba duševný maloroľník. Ja tu žiadne malichernosti, nesmyslné hádky nebo sebemenší neshody nevidím. To je len úbohá obrana kadejakých podržtašiek.

Nielen bývalý prezident SVF, ale aj všetci traja kandidáti hovorili na konferencii SVF vo svojich príhovoroch o rozglejovaní volejbalového hnutia. Hovoril o tom (nie prvý raz) aj kandidát Richard Nemec. Ten istý Nemec, súčasný tréner Prievidze, ktorý nemal tú hanbu v závere vlaňajšej sezóny posielať mi (svojmu bývalému trénerovi) na tribúnu v Prievidzi po prehratom finále s VKP Nitra vztýčený prostredník. Jeho nadriadení funkcionári odmietli odo mňa prijať po poslednom zápase úprimnú gratuláciu k dosiahnutému striebru a dobre odvedenej práci, plnej tribúne s argumentom, že som ich o titul pripravil ja. Paranoidne chceli hodiť vinu za ich funkcionárske - administratívne chyby na mňa, (pozn. www.: neoprávnené štarty troch hráčov), ktorý som s tým nemal nič, ale vôbec nič spoločné.

Ovládať fakty, poznať súvislosti, povedať po čase sorry, nie sú podľa mňa malichernosti.

Doc. Přidal ma pred časom požiadal, aby som šiel do Humenného prednášať na seminár trénerov. S úsmevom som ho varoval, že cár Halanda to nepovolí. Búchal sa do pŕs, že vzdelávaniu šéfuje on a nie Halanda. Už popoludní bol zákaz na svete. Nielen, že sa ma kolega Přidal pri inkvizícii nezastal, ale ani neabdikoval. A ten istý Nemec ešte podvečer ponuku na lektorskú činnosť prijal, namiesto toho, aby hájil náš trénersky cech, lebo raz aj jeho zakážu. Ten istý Nemec sa potom opakovane nechal nahovoriť na funkciu lektora na dvoch vzdelávacích licenčných Áčkových seminároch a my (viacerí tréneri) sme jeho slabučký výkon v tejto roli oprávnene a tvrdo kritizovali. Nikto učený z neba nespadol, to dokážeme všetci akceptovať, ale porušili sa normy o vzdelávaní a nechce sa mi za kredit strácať čas nekompetentnou prednáškou. Samozrejme, že sme tvrdo bublali aj na autora výberu lektora, ktorý je zodpovedný za vzdelávanie trénerov.

Návrat kadejakých komunistických manierov, resp. úbohá úroveň vzdelávania volejbalových trénerov na Slovensku, nie sú pre mňa malichernosti.

Igor Prieložný, druhý kandidát na prezidenta SVF, spomínal, že v súboji o kreslo prezidenta došlo aj k hrôzostrašným sms správam medzi dlhodobo vzájomne sa rešpektovanými kolegami, ktoré sú plné nenávisti. Tie správy som osobne nečítal, neverím však až takej hrôze v nich, ale viem, že chlapi sú vždy nasratí, keď sa nedrží dohoda, resp. keď sa veci prekrúcajú.

Nedržanie slova, zmlúv podaním rúk, kadejaké nedorozumenia, vyplývajúce z povrchnosti, nie sú pre mňa maličkosti. Živíme sa vyhrávaním a tieto veci bývajú rozhodujúce.

Víťaz o kreslo prezidenta Martin Kraščenič tiež mieni spájať a nie rozdeľovať. Musí však čo najskôr pochopiť, že ak sa príde niekedy niekam v nedeľu rokovať, keď delegáta voliči poveria niečo vybaviť, keď sa chcú s nadhľadom, konštruktívne prebrať nové návrhy, nápady, idey, tak aj keby boli akokoľvek blbé, dementné, nekompetentné, zištné, tak budúci prezident musí svojou charizmou, silou osobnosti, intelektu zabezpečiť, aby nemohol nejaký kazič povedať - bez argumentov - neriešme to tu teraz, bo treba ísť včas domov.
V Poprade rozglejil chvíľkovo volejbal delegát z Prešova, pán Blicha, ktorému sa nechcelo pracovať, resp. bol na tú nečinnosť nahuckaný kámošmi. Vzal cestovné, perečko, vínko, dal ši obed a pol deci a domov. Paradoxne zároveň navrhol presunúť bod programu na máj, ako keby nevedel, že aj májová nedeľa má 24 hodín. Len aby nebola májová konferencia v Skalici, lebo to bude pre neho neriešiteľná časopriestorová vec. Rešpektujem, že návrh nezaradiť zmenu stanov do programu nebol schválený, to je demokracia, ale nikto mi nemôže zakázať povedať tej skupine "poslancov" , ktorí bod nepodporili, že sú pijavice systému.
Nie som schopný pochopiť argument šéfa oblasti východ Kundľu: "tak sme sa rozhodli". Ak by bol zatelefonoval svojej kolegyni z oblasti Bratislava (oblasť BA návrh predkladala) a opytal še p.Nemcovej, Katko o co tu idze, tak by neboli stresy.

Intrigy, kaprice, ojeby, lenivosť, neschopnosť, nepracovitosť, špekulantsvo, príživníctvo, darmožráctvo, diletanstvo nie sú pre mňa v sektore volejbalový tréner nikdy malichernosti.
Halanda zruší funkčné, bezproblémové, aktívne Združenie volejbalových oddielov a klubov. Malichernosť? Ak áno, tak teda nehorázna.
Členovia Správnej rady za kluby (Mikula, Hirčko) dvanásť rokov so žiadnym klubom o ničom nikdy nerokovali. Malichernosť?
Disciplinárna komisia si slovíčko BEZODKLADNE vysvetlí ako obdobie štyroch mesiacov. Malichernosť?
Arbitrážna komisia má troch členov. Výrok komisie urobí svojvoľne člen jeden. Klame a podvádza. Malichernosť?
Singer bežne nedodržiava ním napísanú marketingovú vyhlášku smerom k extraligovým klubom. Malichernosť?
Na finálových turnajoch o majstra Slovenska mládeže BEŽNE, PRAVIDELNE nie je prítomný celé tri dni nikto z odborného vedenia federácie. To je nehorázna drzosť a neúcta. Nie malichernosť.
Účtovná správa na konferencii za rok 2016 má pár riadkov jedného roka. Druhý rok, resp. polroky 2015 a 2017 sa stratili. Malichernosť?
Hlavný kontrolór SVF Holec neodpovie na dotaz. Malichernosť? Haladna dtto. Norma? Nepodstatné? Nesmylsné hádky?
Dozorná rada volleymanagment  s.r.o. sto rokov nezasadala, tak ju rašej zrušili. Malichernosť?
Singer nie je schopný štyri roky sfunkčniť systém digitalizácie volejbalu. Malichernosť?
Licenčné veci klubov rieši v auguste, septembri, októbri - mimoriadne pracovným výkonom a nasadením jeden jediný človek - pán Skála - SÁM A JEDINÝ - za 150.- €. Malicherných. Hrabe im tam? 
V Rade mládeže nemá zastúpenie klub Slávia EU Bratislava, VKP Bratislava a pred časom Chemes Humenné. Malichernosť?
Väčšina zmien v predpisoch, poriadkoch, (najnovšie zákaz libera u žiakov), ktoré riešia náš dennodenný volejbalový režim, urobia bez diskusie. Je to normálne?

Slovenský volejbal je celkom fajn rodina, ktorá konečne bude zase spolu sedieť pri jednom stole. Ako dlho, je len a len na nej. Ak sa bude pod tým stolom kradnúť, ojebávať, zavádzať, vytvárať dymové clony, tak tu máme svojich volených dozorcov v Správnej rade, ktorí najprv zodvihnú varovne prst a potom povedia dosť. Plakať po nedeli, to je cudzí hrob. Porazení kandidáti urobili strategické chyby a nech sa z nich poučia. Len prehry posúvajú. 
Ak nebudeme porovnávať, hádať sa, komunikovať, obhajovať názory, naprávať pokazené, tak budeme veľmi rýchlo degenerovaní. Budeme naďalej len budovať siete priateľov na FB, ale výhradne takých, ktorí s nami súhlasia, ktorí nás milujú, ktorí nás neohrozia. ... a dostávajú nás do bubliny.

Pán Kraščenič, tam je taký bordel, že ak pôjdeš doposiaľ vytýčenou cestou, skončíš na dne priepasti. Ja osobne tu nevidím naozaj žiadne žabomyšie vojny, ja som dokonca opakovane ponúkol jediné riešenie stavu - defenestráciu, ale tej chlapci predišli. Keď im začalo tiecť do topánok, presťahovali sa na prízemie a my sme všetci v riti.

Ivan Husár

   

Stránka 1 z 37

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>