Matchpoint Postrehy - píšete nám

Postrehy

Počty legionárov (Dr.Hančík) II.

15.6.2017

Keďže môj článok o počte legionárov v Extralige vyvolal reakciu zo strany 1.BVK, dovolím si naň pár vetami zaujať stanovisko.

- neobmedziť počet zahraničných hráčok, ako presadzuje 1.BVK, ešte raz tvrdím, zaberie miesto na výchovu vlastných hráčok. Aj tvrdenie, že žijeme v inej dobe, si veľmi dobre uvedomujem. Som človek, ktorý rešpektuje súčasnosť a trendy. Aj moje viacročné skúsenosti z oblasti ženského volejbalu na Slovensku a v zahraničí sú dôvodom pre môj názor z pohľadu slovenského volejbalu a množstvo vychovaných reprezentantiek v našom klube.

Čítať celý článok
   

Množstvo legionárov v lige

13.6.201

Dobou rezonujú spory o počte legionárov v extralige. Skláňam sa pred výkonnosťou Nastenky Kuzminovej, ale celosvetovo sa mi umelo získané občianstvo v prospech nejakej priblblej medaily príliš nepozdáva. Ak bude Bystričan, Nastin syn, behať o olympijské zlato v slovenských farbách, ok. Ale aby čierna slovenská reprezentantka v basketbale nevedela ani ceknúť v našom jazyku. Budeme zdravší? Bude lacnejší chlieb? Čo k tomu dodajú stovky dievčat v Košiciach, naháňajúce loptu medzi košmi pod heslom Zober loptu. Vzory? ideály? Kocúrkovo?

Čítať celý článok
   

Počty legionárov v lige (1.BVK)

5.6.2017 - reakcia na názory o počte legionárov klubu 1.BVK

Legionári v našej Extralige

Nakoľko sme ženský klub, budeme sa venovať iba tejto zložke, ale myslim, že chlapi si nájdu paralely (prosím, zapamätajme si termín Extraliga, pridal by som ešte Ženská, čiže pre úplné zapamätanie Ženská Extraliga).

... na zasadnutí v Liptovskom Jáne som ocenil prístup vedenia SVF (28/3/2017), že od ročníka 2017/2018 budú mocť v zápase hrať len traja zahraniční hráči …”

Čítať celý článok
   

Počty legionárov v lige (Dr.Hančík)

Legionári v  našej extralige.

V Denníku Šport, dňa 24.5.2017, ma zaujal (dosť negatívne) článok s názvom „Črtá sa kompromis“, „Majú pocit, že zavadzajú“ z pera novinára Pavla Kubiša. Obsahom článku je jeho rozhovor s prezidentom klubu VK Prievidza pánom Štepánkom, týkajúci sa počtu legionárov v extralige a jeho tvrdeniu, že týmto im SVF hádže polená pod nohy.
Nechcem polemizovať k viacerým  otázkam, ktoré prezident klubu v článku uviedol a kritizoval, v niektorých mu môžem dať za pravdu,  ale zásadne s ním nesúhlasím o možnosti mať  ľubovoľný počet legionárov v extraligových družstvách pre ich mimoriadny význam pre divákov a slovenský volejbal.

Čítať celý článok
   

Stražay zdeformoval finálovú sériu extraligy mužov

1.5.2017 - Je pár dní po finále, zainteresovaní vedia, náhodne okoloidúci kukajú ...

Fakty kauzičky, ktorá "jemne" tečovala finále extraligy.

1.)    VK Prievidza napísala pred začiatkom ligy na súpisku svojho B družstva (1.liga mužov) trojicu hráčov, ktorých funkcionári klubu napísali ale aj na súpisku prvého družstva mužov (extraliga). Takéto prípady sú bežné, ale jeden zo súťažných dokumentov obmedzuje vek hráčov s právom striedavého štartu (dve súťaže) na 23 rokov. Ani Hraňo, ani Javorčík, ani Šimko nemajú vek do 23 rokov.

  1. Zodpovednosť za zloženie súpisiek je na strane klubu. Toto je jasná, neodškriepiteľná chyba klubu z Hornej Nitry. Čítať celý článok
   

Body pre pískačov v ankete 2016

6.3.2017 - Žitný ostrov.

Ankety tu sú oddávna. Hodnotíme spevákov, hercov, moderátorov. Hráči, šestky, špecializácie, tréneri, rozhodcovia. Ankety sú vždy vo vývoji. Z hlúpych ankiet sa pomaly vo vývoji stávajú "reálne spravodlivé".
Mení sa metodika zberu hlasov, sú teda logicky neporovnateľné, menia sa zadania, mení sa počet hlasov (voličov). Voľakedy boli napríklad volejbaloví hodnotitelia mnohí novinári, aj takí, ktorí písali o volejbale raz za sto rokov. Bežne sa stávalo, že deň pred limitom mi zazvonil telefón, určite nielen mne a novinári (cca desiati) si pýtali radu, komu by mali dať hlas, veď o mnohých menách na lístkoch ani netušia, že sú to volejbalisti. Túto hrôzu už vednie SVF dávnejšie korigovalo. Múdro, múdro chalani.

Čítať celý článok
   

Prečo Slávistky prehrali

21.2.2017 - Bratislava

Slávia EU Bratislava prehrala po veľmi dlhom čase. Minulý rok zdolala ligu aj pohár bez prehry. Teraz to dotiahli bez porážky až do polovice februára. Prečo podľa mňa prehrali:
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt misky váh

Čítať celý článok
   

Danica V.L. je hodná Oscara za réžiu

18.2.2017 - PKO

Slávistky boli zrelé na prehru. Po veľmi dlhom čase to už viselo vo vzduchu. Vlani ich nikto nezdolal po celú sezónu. Teraz im to vydržalo celú základnú časť plus pohárové finále. Slávistky sa momentálne nachádzajú v pre ne nepríjemnom období.
Vianoce, tuhé mrazy, pár dní bez hlavného trénera (Matušov s kadetkami SR na kvalifikácii na ME), cesta do Turecka, odtiaľ rovno do Ľubovne na Pohár. Po "oslavách" ihneď v strede týždňa do Olomouca na dva duely MEVZA. Dve hladké prehry s Olomoucom a Budapešťou a "slovenské vytriezvenie".

Čítať celý článok
   

Stránka 7 z 40

<<ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec>>