Reprezentácia Aktuality

Aktuality

Výhra Slovákov

Poprad 30. mája 2013 (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti vyhrali vo štvrtkovom oficiálnom prípravnom zápase v Poprade nad Českom po veľmi dobrom výkone 3:0. Slováci dominovali počas celého zápasu a nedali súperovi žiadnu šancu. Sety sa na základe dohody hrali do 21 bodov, pretože toto pravidlo sa bude testovať v Európskej lige 2013, kde štartujú Slováci aj Česi. Obaja súperi sa stretnú ešte raz, v piatok o 11.00 nastúpia proti sebe v tréningovom zápase v Liptovskom Jáne.

Slovensko - Česko 3:0 (21:17, 21:14, 21:17)
Zápas trval: 60 minút. Rozhodovali: Malík a Daruľa, 800 divákov.
Slovensko: Kohút, Michalovič, Paták, Chrtiansky ml., Zaťko, Kašper, libero Ondrušek. Tréner: Š. Chrtiansky.
Česká rep.: Hyský, Holubec, Bartoš, Široký, Ticháček, Finger, libero Kopáček (Janouch, Kriško, Fořt). Tréner: S. Bernard.

Čítať celý článok
   

Nový tréner Rusov Voronkov

Moskva 29. marca 2013 (TASR) - Ruskú volejbalovú reprezentáciu povedie nový tréner Andrej Voronkov, ktorý na poste vystriedal Vladimira Alekna.
      Štyridsaťpäťročný kouč pred dvoma týždňami priviedol Lokomotiv Novosibirsk aj so slovenským reprezentantom Lukášom Divišom k triumfu v Lige majstrov. Okrem toho má s rovnakým klubom na konte aj dve víťazstvá v Ruskom pohári.
      "Tréner Voronkov je absolútny profesionál, ktorý pracuje 24 hodín denne. Je to ambiciózny tréner a som presvedčený, že to bola dobrá voľba," prezidenta Lokomotivu Novosibirsk Romana Stanislavova citovala oficiálna stránka Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).
      Rusi zavítajú v druhej polovici roka aj na Slovensko. S tunajšou reprezentáciou zohrajú 17. septembra na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu generálku pred majstrovstvami Európy.

   

Nominácia žien na novú sezónu

Bratislava 22. marca 2013 (TASR) - Tréner ženskej volejbalovej reprezentácie Miroslav Čada oznámil širšiu 18-člennú nomináciu na 1. kolo kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta a 3. kolo kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy. Novou asistentkou reprezentačného trénera sa stala ešte stála aktívna nahrávačka, 39-ročná Monika Smáková.
      Slovenky sa v máji predstavia v Poprade na kvalifikácii MS proti Grécku, Rakúsku a Lichtenštajnsku a začiatkom júna ich čaká barážový súboj o postup na tohtoročné ME proti Bielorusku.

Čítať celý článok
   

Vyžrebovali MS juniorov

Bratislava 18. januára 2013 (TASR) - Svetová volejbalová federácia (FIVB) oznámila v piatok zloženie kvalifikačných skupín o postup na majstrovstvá sveta juniorov a junioriek. Slováci budú pod vedením trénera Miroslava Palguta o postup na MS bojovať v Srbsku. Slovenské juniorky sa pod vedením trénerky Evy Kosekovej predstavia v kvalifikačnej skupine v Taliansku, finálový turnaj MS organizuje Česko.

Čítať celý článok
   

Rusky a spol do Londýna

Tokio 27. mája 2012 (TASR) - Po volejbalistkách Ruska, ktoré si postup na olympijské hry do Londýna vybojovali už v sobotu, si účasť na turnaji pod piatimi kruhmi zabezpečili na kvalifikácii v Tokiu aj Južná Kórea, Srbsko a domáce Japonsko.
      Suverén kvalifikácie Rusko zdolalo vo svojom záverečnom zápase Taiwan 3:0 a na turnaji nepocítilo trpkosť prehry. Z druhého miesta sa do Londýna kvalifikovali volejbalistky Južnej Kórea, ktoré vo svojom poslednom vystúpení v Tokiu zvíťazili nad Peru 3:0. Tretie miesto obsadilo Srbsko, ktoré v dramatickom zápase vyhralo nad domácim Japonskom 3:2 (-18, 21, -19, 21, 9). Japonky napokon vďaka dvom získaným setom proti Srbsku skončili v kvalifikácii na 4., poslednom postupovom mieste.

   

Juniorky pred kvalifikáciou na ME

Bardejov 8. apríla 2012 (TASR) - Volejbalová reprezentácia junioriek Slovenska nenecháva nič na náhodu a počas sústredenia v Bardejove bola v plnom nasadení aj cez sviatky. Dôležitou previerkou pred kvalifikačným turnajom o postup na Majstrovstvá Európy boli dve stretnutia s Poľskom, v ktorých hráčky od našich severných susedov vyhrali zhodne 3:1.

Čítať celý článok
   

Chrtiansky nominoval

Bratislava 13. marca 2012 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie Štefan Chrtiansky oznámil širšiu nomináciu na novú sezónu. Slovákov čaká už v máji v Sofii kvalifikačný turnaj o postup na olympijské hry a potom budú obhajovať minuloročný triumf v Európskej lige. Kvalifikáciu o postup na majstrovstvá Európy hrať nemusia, na šampionát do Poľska a Dánska, ktorý sa uskutoční na budúci rok, sa totiž kvalifikovali vďaka skvelému piatemu miestu na minuloročných ME v Česku a Rakúsku.

Čítať celý článok
   

Čada nominoval na rok 2012

Bratislava 8. marca 2012 (TASR) - Tréner slovenskej volejbalovej reprezentácie žien Miroslav Čada oznámil širšiu 22-člennú nomináciu na blížiacu sa reprezentačnú sezónu. Figuruje v nej desať legionárok a dvanásť hráčok z domácej extraligy. Vrcholom tejto sezóny bude septembrová kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy. Prvý turnaj odohrajú Slovenky od 6. do 8. septembra v Poprade, druhý sa uskutoční od 12. do 16. septembra v Izraeli.

Čítať celý článok
   

Európska liga 2012 - žreb

Luxemburg 18. januára 2012 (TASR) - Slovenskí volejbalisti sa v novej edícii Európskej ligy v tomto roku stretnú v základnej A-skupine so Španielskom, Gréckom, Izraelom a Dánskom. V B-skupine budú hrať Česko, Turecko, Holandsko, Rumunsko a Rakúsko. Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) v Luxemburgu.

Čítať celý článok
   

Mládež na MEVZE 2011

Kecskemét 30. decembra 2011  (TASR) - Slovenskí volejbaloví juniori obsadili konečné tretie miesto na medzinárodnom turnaji Stredoeurópskej zóny Mevza Cup v maďarskom Kecskeméte. V súboji o túto priečku zdolali rovesníkov z Rakúska 3:1.
      Rovnaké umiestenie si vybojovali aj slovenské juniorky, ktoré v zápase o tretie miesto zdolali Rakúšanky po päťsetovom priebehu 3:2.
      o 3. miesto:
      juniori:
      Slovensko - Rakúsko 3:1 (23, 22, -20, 23)
      juniorky:
      Rakúsko - Slovensko 2:3 (19, -10, -17, 17, -7)

Maribor 30. decembra 2011 (TASR) - Slovenské volejbalové kadetky obsadili na medzinárodnom turnaji Stredoeurópskej zóny Mevza Cup v slovinskom Maribore konečné 7. miesto. Rozhodli o ňom víťazstvom nad Rakúšankami v pomere 2:1 (hralo sa na tri hrané sety).
      o 7. miesto:
      Slovensko - Rakúsko 2:1 (20, -23, 12)

   

Stránka 6 z 8

<<ZačiatokDozadu12345678DopreduKoniec>>