Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 4 mesiacov, 1 týždeň #7408

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Expert Boarder
 • Príspevky: 155
 • Karma: 2
Varí sa, varí a aj buble...hádam vyplaví špiny a už bude len lepšie. Nech to číta čo najviac ľudí, tak to p.Rojko posúvam, lebo tu sa to ešte číta.
www.marekrojko.com/zaujimavosti/128/motivy-v-nasom-hnuti
www.marekrojko.com/zaujimavosti/130/motivy-k-sebareflexii

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 3 mesiacov, 2 týždne #7781

 • husar
 • ( Administrátor )
 • ONLINE
 • Administrator
 • Príspevky: 281
 • Karma: 3
áno v zime šelmy psovité spia

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 3 mesiacov, 2 týždne #7882

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Expert Boarder
 • Príspevky: 155
 • Karma: 2
Vďaka za možnosť vyjadrovania vlastných názorov aj keď nie sú vždy v zhode so správou webu a nie sú zmazané ale hm koľko ľudí toľko chutí.
1; Považujem za škodu, že došlo (podľa mňa ) k zbytočnému nedorozumeniu medzi ľuďmi, ktorí volejbalu chcú niečo zo svojich skúseností dať. Myslím si, že ten horúci zemiak je uprostred. Ak si to dajú do tejto roviny tak to také horúce nie je: p.Kmeť má pravdu v tom, že SVF má schválené uznesenie o výberových konaniach a p.Májek v tom, že jeho to nezaujíma,lebo tento post mal ponúknutý; preto je zodpovedný ten alebo tí, ktorý/í obišli toto uznesenie a tento postup schválili. V ďalšom texte som vnímala frustráciu člena SR na prácu v podmienkach aké na federácii vládnu a od p.Májeka osobnú obhajobu svojej práce, ktorú vykonáva.
2; Myslím, že guláš,ktorý navarili na odchode p.Halanda s nastupujúcim prezidentom p.Kraščeničom o konaní MEŽ na SVK,ktoré nemali byť financované z rozpočtu SVF ako deklaroval prezident MK (ale budú!) si zjedia tj. „vyžerú“ všetci členovia SVF, pretože zo štátneho príspevku pre volejbal (cca 2 mil. mínus 1 mil MEŽ mínus ostatné RD mínus platy mínus dlhy ostane...?)Z ekonomického hľadiska ak firma nemá na platy a musí si na ne požičiavať tak nerozširuje počet zamestnancov ale kompetencie zlučuje.
3; Oceňujem, že sa zápasy začali vysielať v TV avšak súhlasím s p.Popelášom : „Super, že sa to bude niekde vysielať v TV a propagovať, no kým to nebude na RTVS, tak to nebude mať ten správny "záber". Basket, hádzaná - to ide. Prečo nie aj volejbal? „
Pokračovanie článkov od p.Prieložného
dennikn.sk/blog/1393503/volby-prezidenta...porte-blog-3/?ref=in
dennikn.sk/blog/1429239/spravna-rada-ktora-nespravuje/

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 3 mesiacov, 1 týždeň #8020

 • Jakovlev
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Fresh Boarder
 • Príspevky: 16
 • Karma: 0
a spíš aj ty.... za 8 000.- od prezidenta z Grantu pre Nitru je to logické.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 mesiacov, 1 týždeň #8101

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Expert Boarder
 • Príspevky: 155
 • Karma: 2
Zase raz pár mojich postrehov.
1; Pri čítaní oficiálnej stránky slov.volejbalu mi chýba nejaká línia,osnova( napr. aj dôležité veci z CEV, FIVB a samozrejme SVF, mám dojem duplicitných článkov : napr. o EL radšej o 1 deň neskôr ale všetky informácie ucelene, to isté o ME...o Istanbule viackrát a odvtedy o ME ticho okrem vstupeniek,myslím, že aspoň raz za mesiac by ste mohli informovať ucelene aj o 1.lige (tiež členovia platiaci členské : pr. Hollý, Horník atď nezmizli celkom z volejbalu sú v 1.lige a pod.) nielen spomenúť ich existenciu vďaka baráži o postup do EX,rozbehli sa vo veľkom blahoželania – avšak ako sa majú cítiť tí,ktorých ste pol roka odkedy to robíte vynechali? Vytvárate dojem osobnej náklonnosti a preferencií.
2; Ženské finále, opakované zlyhanie a znova len na Slávii, je to opakovaná náhoda? Zámer ? Ak sú hráčky nervózne po každej hre a majú si strážiť bodový stav tak sa im určite na Slávii hrá parádne; ak sa divákom zdá,že 1 bod nič nerieši tak ide hlavne o psychiku aká sa od sporného momentu u hráčov rozvinie, ktorá už dokáže ovplyvniť veľa . Slávia mala síce herne navrch ale poznáte to, kým nespadne posledná lopta a nezaznie posledný hvizd nič nie je rozhodnuté ako príklad dám finále OH 2012 Brazília-Rusko 0:2 na sety nikto by vtedy nevsadil na Rusov a obrat ako hrom. Trefne sa k situácii vyjadril a rozobral p.Husár v čl. Bude sa finále opakovať? a jasné, že opakovanie nehrozilo – vyrobil by sa tým riadny precedens a to si nemôže SVF dovoliť . Ako sa asi budú cítiť hráčky(súperky) prichádzajúce na zápas do nedôveryhodného prostredia na Mladosti? Toto všetko sú veci,ktoré vydaním rozhodnutia a argumentácii SK a AK federácia nijako nezmazala a „neučesala“ a oprávnene ostáva sklamanie s takýmto prístupom riadiaceho orgánu. Požičiam si vyjadrenie gener .manažéra Tatrana Prešov (aj v hádzanárskom finále bolo zlyhanie) o rozhodnutí ŠTK: „Uvádzať administratívny aspekt o tom, že niečo nebolo podľa ich pravidiel, je neadekvátne, keďže v prvom rade pravidlá porušil samotný zväz. Vyčítať nám, že sme sa nedržali pravidiel, je v tomto ponímaní zvláštne. Hráči, funkcionári a tréneri nemajú byť na to, aby strážili dodržiavanie pravidiel delegovanými osobami. V prvom rade totiž pravidlá neovládali zástupcovia SZH, ktorý tieto pravidlá vydáva," povedal na margo rozhodnutia generálny manažér klubu Miroslav Benický.
Read more: sportky.zoznam.sk/c/201019/presov-stale-...idlach#ixzz5mq7ilpSj
Pri uznaní námietky by Strabag asi privítal verejné ospravedlnenie, že k takej chybe došlo a návrh kroku, ktorý by také niečo v budúcnosti zamedzil.
3; Pozitívne! Volejbal v RTVS. Dúfam, že to tak ostane aj na ligu do ďalších ročníkov.
4; Vyšli nominácie. Ženy. Podľa šp.r. vraj Fenoglio nebude experimentovať; no veru bude. Reálne nevidel tretinu družstva, ani nevie či sa hráčky po zranení dostali do predošlej formy,ktorú tiež nevidel .V zápasoch nevidel blokárku Szabóovú (v tejto sezóne lavičková hráčka) a Hrončekovú ani libero Špankovú či smečiarky Šepeľovú a Fričovú,v pláne bolo zavolať po zranení Kóšovú, ktorú tiež nevidel. Vyskúšaná osvedčená defenzívna istota zadných radov neoslovená Nikmonová sa zrejme vyparila, je fuč – asi stará, malá,neperspektívna …a la klasika . Potvrdzuje sa ,že kde sa dvaja bijú tretí vyhráva. Načo chodiť na zrazy...Šance nedostali opory svojich družstiev Stumpelová, Candráková, Mikšíková Ramajová či Mitrengová, tieto ich výkony si „on“nevšimol. Platený žoldnier do národných záležitostí srdce nevkladá; však pôjde „ o dům dál“ s doložkou tréner pri národnej reprezentácii...
Muži. Opakovane mi je ľúto, že naše najlepšie libero Ľ.Nemec dáva prednosť pláži, ale aj tam je úspešný tak mu prajem veľa šťastia a možno Ludha ešte prehodnotí alebo porieši osobné dôvody. 5; Nepodanie rúk. Pre mňa dojem neúcty,nerešpektovanie športového prostredia a jednoznačne aj súpera. Celkom by ma zaujímalo, čo si o takto vyslanom signále trénera Matušova myslí jeho družstvo hm,hm...už chýbajú len grimasy ako pri vstupe do ringu. Nespájala by som to s funkcionármi federácie, lebo tí majú pracovať pre slov. volejbal, takže ak si nepodajú ruky tréneri,dôvod nepodať si ruky funkcionári rozhodne nemajú. Ktovie aká odpoveď by bola, ak by sa žiačka či kadetka Dráčika Ba spýtala trénera, či to teraz už znamená, že ani ona si nemusí podávať ruky so súperkami, pretože tréneri mládeže či chcú alebo nie aj vychovávajú.
6; Páčil sa mi koment pri šport.článku z hádzanej a povedala som si, že ho sem dám:
„Myslím, že nastáva vhodný čas aby sa ministerstvo začalo seriózne zaoberať otázkou na čo máme a nemáme peniaze a ktoré športy budú naozaj plne podporované pre reprezentáciu Slovenska v zahraničí. Či sa to niekomu páči, alebo nie nemáme v dnešnej dobe dostatok finančných prostriedkov aby sa utiahli všetky pre dnešnú dobu nutné náklady potrebné pre bezproblémové financovanie štátnej reprezentácie - každého športu. Vidíme to napríklad tu hádzaná, lyžovanie, biatlon atď. Týmto krokom dosiahneme aj zoštíhlenie riadiacich zväzov, kde aj tak podla názoru ľudí sedia len "zlodeji, povaľači, špiny, podrazáci" a ostane tam jeden, dvaja možno traja ľudia čo budú sekretármi pre riadenie domácich súťaži a pre kontakt s medzinárodnými zväzmi. Týmto predídeme zbytočným útokom na každý zväz a ich pracovníkov, ušetria sa financie, ktoré sa môžu použiť pre mládež a reprezentácia pokiaľ pre daný šport bude prioritou od štátu bude dostávať plnú podporu vo forme - výstroja, poistenia, refundácie mzdy - tu to je trošku asi hádzanárska rarita, lebo napríklad neviem či sa refunduje mzda dajme tomu Hamšíkovi, Saganovi, Cibulkovej keď idú na zraz reprezentácie / je tam myslím štartovné a následná prémia za víťazstvo /, no a celkového zabezpečenia chodu reprezentácie bez akéhokoľvek príspevku domácich majiteľov klubov aby nemali šancu zasahovať do chodu činnosti reprezentácie nakoľko by to mohlo dopadnúť ako so sponzorujúcimi rodičmi čo si následne diktujú kto bude a nebude hrať, lebo ja som tu doniesol toľko a toľko. Potom myslím už bude záležať len od schopnosti hráčov, trénerov čo dokážu a samozrejme aj od prehodnotenia situácie či daný druh športu dosahuje výsledky aby si podporu udržal a nepridelila sa niekde na iný ktorý ju nemal. Áno ak to chceme robiť na 100% jednoducho nemáme rovnocenné prostriedky na každý druh športu - náklady sú tak obrovské, že pýtam sa z čoho a od koho ??? „
Ako to majú naši reprezentanti? Len štartovné ? Poistenie? A čo v prípade vážneho zranenia znemožňujúceho odohrať klubovú sezónu? Refundujú to kluby? Ušlý plat platí zväz? Majú od federácie finančne podchytené zranenie a liečbu keď v januári odohrajú dva zápasy za repre mimo klubu alebo v lete keď klub nemajú?
7; člen Správnej rady SVF sa nemôže vyjadriť na stránke SVF. Ako vám to znie?

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 týždne, 6 dni #8104

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Expert Boarder
 • Príspevky: 155
 • Karma: 2
Je reprezentácia krajiny pre volejbalistov/volejbalistky trestom? Zdá sa,že áno.
-nezabezpečené poistenie pre hráčov / hráčky v RD seniorov na zranenia a kontrakty
-nízke odmeny pri pôsobení v RD závislé od počtu štartov – myslím,že spomínaných bolo 10 eur v hrubom na deň
-nedostatky pri zabezpečovaní ubytovania
-nezmyselné fyzické tresty po prehre
-nútenie podpisovať zmluvy pod nátlakom nenominácie do RD
-výška transferov
-nemajú čas na regeneráciu a dovolenky oproti nereprezentantom
Možno ešte pridáte nejaké poznatky.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 2 týždne, 6 dni #8105

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Expert Boarder
 • Príspevky: 155
 • Karma: 2
Je reprezentácia krajiny pre volejbalistov/volejbalistky trestom? Zdá sa,že áno.
-nezabezpečené poistenie pre hráčov / hráčky v RD seniorov na zranenia a kontrakty
-nízke odmeny pri pôsobení v RD závislé od počtu štartov – myslím,že spomínaných bolo 10 eur v hrubom na deň
-nedostatky pri zabezpečovaní ubytovania
-nezmyselné fyzické tresty po prehre
-nútenie podpisovať zmluvy pod nátlakom nenominácie do RD
-výška transferov
-nemajú čas na regeneráciu a dovolenky oproti nereprezentantom
Možno ešte pridáte nejaké poznatky.