Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

Diskusia k Listom Luborovi
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: Diskusia k Listom Luborovi

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6456

• hugi
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
husar autor:
Echulo môj zlatý. Netráp ostatných s tým kto som. Ja Ti pomôžem. Som obyčajný predajca zrkadielok na hlavnej stanici.

...si zabil...

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6457

• konono
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Echo,
ešťe raz! Vraj nevieš kto je I. H. spamätaj sa a ešte raz si premeraj výšku tvojich členkov. JA TI HO Už NEBUDEM PREDSTAVOVAŤ. AK BY NEBOLO JEHO TAK by možno nebolo ani teba, ani stránky, na ktorej sa môžme k volejbalu vyjadrovať. a ty ho osočovať. Zatiaľ stále neviem, čo si pre slovenský volejbal urobil ty. Mne sa aspoň podarilo na kolene a zadarmo vychovať do repre troch chlapcov. Rozmýšľaj, mám asi podstatne horšie podmienky ako ty a nezhadzujem ľudí, ktorí dokázali ďaleko viac ako ty, sory.
A ostávam s pozdravom: Vpravó Hiad!

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6461

• echo
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
no konono, už si od témy obočil, položil som jasné otázky aj ku listu k luborovi 2 a aj ku Mr.Podovi a ty tu namiesto toho obhajuješ niekoho, kto obhajcu asi nepotrebuje. skús odpovedať. ... a ja čo som spravil pre slovenský volejbal? nič - preto moje otázky. no odpoveď žiadna.
echo

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6466

• konono
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Si známy kladením sugestívnych, manipulátorských otázok, ktoré pre rozvoj milovaného volejbalu nič nemusia doniesť. Ak sa tak vyznáš, tak by si mohol povedať niečo o kuchyni SVF, najmä, čo sa týka hospodárenia z financiami. To by fakt zaujímalo ľudí, ktorí na svojej úrovni boli schopní položiť nielen vlastné peniaze, čas a rodiny. Ty takéto niečo asi veľmi nechápeš. Takže nech sa ti tá tvoja studená metodika darí v dosahovaní svetových výsledkov. Aj keď veľké osobnostné predpoklady okrem prehnaného sebavedomia asi nemáš, lebo ti chýba srdce,kreativita a priateľský prístup takto môžeš viesť deti, ktoré ešte nemajú vlastný názor. Data volley + iné vynálezy nie sú všetko. V Prievidzi môžeš zatiaľ ďakovať Sládečkovi.ale možno sa mýlim.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6467

• echo
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
môj konono, až teraz som pochopil tvoj pozdrav . a ja som to najskôr čítal ako vpravo hlaď! až v tomto príspevku som spoznal na koho ty narážaš. fúha. no je možné, že prievidzi pomohol sládeček ako uvádzaš. ale ak si si nie istý, tak skús skontaktovať dotyčného - hiadlovského, alebo sládečka
ale k veci môj konono - z kuchyne svf by si chcel vedieť čo? buď konkrétny. na akú otázku by som ti ja mohol podľa teba vedieť odpovedať? ja sa nemôžem dočkať tvojich odpovedí na moje otázky. a ty namiesto odpovedí na mňa útočíš. zvláštna forma diskusie. ak tu vôbec o diskusiu ide. preto stále nedokážem ale pochopiť demokratov ako si napr. aj ty konono, ako ich dokážu rozhodiť priame otázky, ktoré majú v ich podstate jednoduchú odpoveď. hryzieš, prskáš, kopeš dookola, hľadáš triedneho nepriateľa, zvláštne, veľmi zvláštne. ale kľud konono, len kľud.
môj konono takže by si ma rád poučil o sugestívnosti, o manipulatívnosti? rozvíjaj teda tvoje teórie a môžeš v téme sugestívnosti a manipulatívnosti použiť mnoho podnetných článkov z tohto fóra.
Mr.Pod nechce sa mi prepínať medzi témami takže píšem tu.
No dospelo to do stavu kedy sa echom zaoberať nebudeš, o.k. nikdy som to tu ani nežiadal - teda aby si sa ty mnou zaoberal. ja som tu reagoval na témy, ktoré jednoducho nechcete rozoberať pokým tu niekto veci vidí inak - jedinou odpoveďou je však okamžitý protiútok. vieš ja len očakávam, že svoje tvrdenia aj podporíš niečim vierohodným. napr. je to tak, lebo toto mám od člena správnej rady svf a pod. vychrlil si tu ale na mňa niekoľko oporúčaní na členov sfv či pána ..(zabudol som meno) práve to je to na čo narážam a je tu okamžite obrovská neovozita. ( s fivb o.k , ale si si istý že zahraničnú jazdu nejakého činovníka by mala schvaľovať konferencia? - už nečakám odpoveď) ak by niekto tu napísal, svf spreneverila činnosťou xyz eur v období wyx a priložíš k tomuto tvrdeniu to čo si mám údajne ja zistiť - budem ti tlieskať. no to čo by si mal preukázať ty, riešiš spôsobom - ak neveríte zavolajte si, zistite si tam a tam. ale ak neveríte tak zvláštne.
echo

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6468

• palanio
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
nejako ti prestava ist Echo.. slabe bolo toto.. cakal som od teba viacej a priznavam, ze som sklamany...

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6470

• konono
  • ( Užívateľ )
  • Expert Boarder
Echo, vidím, že máš oveľa viac voľného času na písanie ako ja, pretože volejbal nie je moje zamestnanie, ale srdcovka a nie vždy mám čas a priznám sa aj chuť a vedomosť odpovedať na všetko, čo by si chcel vedieť. Otázky sú zisťovacie, doplňovacie, navádzajúce atď., ale to ty asi veľmi dobre vieš. Každý vyšetrovateľ je v tom umelec. A mal by si vedieť, že odpoveď na zdanlivo jednoduchú otázku môže byť oveľa zložitejšia Keďže z teba vyžaruje neomylnosľ a karierizmus, dokážeš lepšie prskať, osočovať, urážať seba aj iných atď ako ja.(zabudol som na tvoje ďalšie arogantné prívlastky). Neboj sa, tvojich argumentov sa nebojím, lebo viac ich chceš počuť od iných ako sám dávaš. Ešte raz, neboj sa neodbieham od problému,(a navyše dobrý argument viem aj uznať)len moje pracovné povinnosti sú niekde inde ako vo volejbale. Pri troche voľného času, rád sa k nim vrátim, píšem to narýchlo.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6471

• ekrazitko
  • ( Užívateľ )
  • Senior Boarder
pre ECHA:

echo, ja nie som ani napravo ani naľavo, ide mi o jedno, aby sa o volejbale diskutovalo, kritizovalo, chválilo a aby sa volejbal rozoberal, čo najviac. Volejbal, o to tu ide na tomto našom malom slovensku, kde nás je nás dokopy 5 a pol. Vypisuješ tu siahodlhé litánie, ktoré sa veľmi ťažko čítajú a garantujem ti, že polovica ľudí tvoje príspevky ani nedočíta. Je tu vytvorený priestor na diskusiu. I.H. dostal nápad písať listy. Veď nech píše, ty píš sem, ale uvedom si jedno, že vo väčšine svojich príspevkov nie si vôbec vecní. Pripomínaš mi, prepáč, ukrajinské titušky. Mne osobne sa z celkového pohľadu druhý list nepáčil. Bolo tam viacero názorov, s ktorými nesúhlasím. Aj som to napísal. Ale dokážem to zhodnotiť v jednom strednom príspevku. Echo, ak máš rád volejbal, tak svoj štýl konverzácie ukonči a buďme všetci vecní, bavme sa o tom, ale osočovať sa, nemá zmysel. Pozri sa na toho Šatana s Chárom. Teba to nemrzí, že máme na Slovensku 5 a pol kvalitných hokejistov a z toho sa dvaja pohádajú. Veď to je totálne hlúposť. My nie sme Kanada, USA, Rusko. My sme malá krajina, v ktorej nie je volejbal šport číslo jeden. Je tu pár ľudí, ktorý ak by si povedali, že s tým končia, končí aj volejbal na takej úrovni, kde je dnes. Bavme sa vecne, nehádajme sa tu, neosočujme, diskutujme, slušne kritizujme, ale hlavne vecne. Nie je nás veľa, tak držme spolu!

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6472

• hugi
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
otázka pre predavača zrkadielok zo stanice: Bude tohto roku kemp I.H.?

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 5 mesiacov #6473

• kozlik
  • ( Administrátor )
  • Administrator
predavač má veľa práce, tak mu trochu pomôžem:
www.facebook.com/SportovyKempIvanaHusara
Nasledújcí užívateľ hovorí 'Ďakujem': hugi

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 4 mesiacov #6526

• palanio
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
Ivan prosim vysvetlis mi toto?

Samozrejme, že som si nikdy neosvojil ideu, že prvotriedny tréner, kauč už tobôž nie, musí mať vysokoškolské, športovo zamerané vzdelanie. Ale prisám bohu, že za panel v Jaslovských Bohuniciach, resp. so skalpelom pred oko by som sa nepostavil. Všeobecne som presvedčený, že odborná kvalita prevažnej váčšiny trénerov je veľmi, veľmi nízka. Nielen vo volejbale.

rad by som vedel podla akeho merania si na nieco taketo prisiel... a osobne by ma zaujimalo ci to funguje naopak... poznam vela vzdelanych ludi a mozu mat aj 100 roznych papierov, ale ja by som za nich nedal ani euro... volej-vzdelanie by malo byt povinne pre ludi u ktorych to bude klub vyzadovat... pripadne federacia v projekte, repre... jedine vzdelanie ktore mame povinne je to "zakladne"...

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 4 mesiacov #6530

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
To je asi na kávu. Ale v princípe si myslím, že naučiť kvalitne techniku, pedagogicky viesť, neustále hráča zlepšovať, vycítiť tipy, nie je jednoduché a ak to robia nevzdelanci, tak páchajú škodu. Obzvlášť nebezpečný je zlý a nevzdelaný kondičný tréner. Ten dokáže narobiť paseku. Ale rovnako je problém aj diplomový Singer vo vedení športu. Chcem povedať, že sa musí tlačiť na vzdelávanie, na obohacovanie ideí, na zväčšovanie obzoru. Nejde o papier. Papier je aká taká ochrana cechu, to že sa k nemu dostane aj kardinálny vôl je vážny problém. V medicíne, alebo mostnej statike sa to hocikomu nepodarí. Volejbal je amatérske a mimoriadne diletantské prostredie, trénerov a žiaľ aj hráčov. Proti futbalu sme však famózni. A to tu ešte je poslanecká banda

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 4 mesiacov #6531

• samso
  • ( Užívateľ )
  • Fresh Boarder
Keby som bol ja v pozícii L.H. tak by sa mi veľmi ťažko zaspávalo. Ale chyba je asi vo mne, mám chrbtovú kosť.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 2 mesiacov #6638

• palanio
  • ( Užívateľ )
  • Gold Boarder
No neviem Ivan, ale tak nejako som čakal, že prídeš sám s analýzou fungovania COP. To čo si napísal ako rozhovor s p. Kalným je každému zainteresovanému známa vec. Môj postreh je k tomu takýto. Trénoval som niekoľko chlapcov čo sa rozhodli odísť do Trenčína. Podľa môjho pohľadu by tam „patrili“ 2-3 chlapci. Ostatní tam nemali čo hľadať! Ostatných zobrali, lebo museli tam niekoho zobrať a nikto druhý ich tam pustiť nemienil! A TOTO JE TEN PROBLÉM!!! Načo tu máme zariadenie, do ktorého sa dávajú peniaze, keď sa tam dostane takmer každý krivák? Dôvod je iba jeden. Musia tam byť, aby bol počet a tak sa udržala skupina čo platí trénera! Takto mi to bolo aj zdôvodnené, nevymyslel som si to. Čert to ale ber, keď chcú kriváka tak nech ho majú. Človek si povie, že keď tam skončí, niečo sa naučí a vráti sa naspäť. Prišli tam, niečo sa naučili a nevrátili sa. Vlastne ani už s volejbalom mnohý nemajú nič spoločné. Chýba tam totiž to základné a to sú, ako už spomenul p. Kalný, vzory a klubové prostredie. Ja by som ešte k tomu pridal vzťah k ľuďom, pocit spolupatričnosti, pocit dôležitosti pre ľudí čo sú zúčastnení,... Trenčín či Nitra sú iba prázdne bubliny s nulovým výchovným potenciálom. Nikdy to nebudú kluby! Mať ako svoj klub SVF? Brrrrrr... Takéto centrum musí spájať a motivovať kluby k práci. Je podľa mňa chybou niekde hovoriť o tom, že v jednom klube majú podmienky a ten hráč tam nemusí ísť a v druhom klube keď tam také podmienky niesú tak by tam zase mal ísť. Ak tu má vôbec byť nejaké centrum tak rovnakým spôsobom pre všetkých. Inak viete koľko majú Česi hokejistov? Cez 100 000! Na Slovensku ich máme menej ako 10 000. Koľko má Nemecko volejbalistov? Ja neviem, ale brať si za príklad takú krajinu v ktorej je všetkého 10x viacej ako u nás je nevhodné brať ako príklad. Potrebujeme vlastný systém! Nie toto trapné divadlo!

Re: Diskusia k Listom Luborovi 6 rokov, 2 mesiacov #6640

• husar
  • ( Administrátor )
  • Administrator
S témou web teraz začal. Ja sa na to dlho chystám, ale COP-ky sú najveternejšie mlyny nášho mladého Slovenska.
Peter sa výborne pripravil a zhruba zosumarizoval dejiny a fakty. Vravíš, že všetci tomu rozumejú, ale to si skutočne nemyslím. Sú stovky ľudí, medzi ktorých určite patrí aj minister (tri) školstva, ktorí nemajú páru. Môj dojem je, že Lubor, ktorému píšem listy nemá o svojich stokách ani páru. Teraz treba pomaly rozkrývať ten nefektívny bordel a nastaviť to tam lepšie. Ale ilúzie si nerobím žiadne, sú to ich výkladné skrine, možno by sa viac hodilo napísať výkalné. V auguste pokračujeme. Júl dám v liste priestor Singerovej hračke - plážovému volejbalu.