Volejbal.sk - Forum Kunena Site Syndication https://www.volejbal.sk/ Tue, 11 May 2021 20:43:38 +0000 Kunena 1.6 http://www.volejbal.sk/components/com_kunena/template/volejbal_sk/images/icons/rss.png Volejbal.sk - Forum http://www.volejbal.sk/ en-gb Titulok: Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU - autor:: Klara http://www.volejbal.sk/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=16&id=5447&limit=15&limitstart=180&Itemid=221#8218 http://www.volejbal.sk/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=16&id=5447&limit=15&limitstart=180&Itemid=221#8218 aj keď listy Martinovi nik nepíše.
-SVF vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu: Koordinátor úseku plážového volejbalu... na osobný pohovor pozveme len kandidátov, ktorí spĺňajú požiadavky na uvedenú pozíciu / hlavný prac. pomer, plat od 900.-www.svf.sk/_img/Pictures/DOKUMENTY/RADA%...ica%2010.02.2020.pdf
Zo zápisu SR ...p.prezident ( ktorý dal zelenú) dopĺňa, že odbornosť p.Jányovej- koordinátorky beachvolejbalu, čo týka školy nie je dostatočná, preto je vhodné aby plážový volejbal prešiel pod športový úsek ( Rojko). Koordinátorke ostal snowvolejbal ako hlavná prac. náplň.
- www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy...onanie-na-pracovne-p
- prac.náplne zamestnancov sekretariátu sa poprekladali ale aj keď sa výrazným spôsobom znížila zamestnanosť jednotlivých pracovníkov nebol stav zamestnancov na sekretariáte znížený ( čo by zrejme mal: nevyťažený techn.riaditeľ, de facto obaja novinári, koordinátor snowvolejbalu a ešte by sa určite dalo skresať napr.koordinátori mládeže by mali byť podľa mňa vedúci centier Nitry a Trenčína; takto by mali výborný prehľad o hráčoch v kluboch. Vzhľadom k tomu,že ak sa aj navyšuje štátna dotácia, míňa sa na platy zväčšujúcemu počtu zamestnancov sekretariátu pri klesajúcom počte existujúcich klubov účastníkov súťaží.Pocítili ste nejakým výrazným spôsobom zo strany SVF zužitkovanie usporiadania ME žien k popularizácii volejbalu?
-aj v iných športoch majú športovci so svojimi zväzmi problémy, v hokeji si teraz dovolili zrušiť Lintnera, plavkyni sa po zverejnení dostalo zadosťučinenia a nápravy,lyžiarky bojujú so SLA aj úvahami vytvoriť nové združenie atď. Koho by riadilo SVF ak by sa kluby zjednotili a opustili federáciu? Vďaka klubom a športovcom majú prácu a aj tak svojou (ne)činnosťou proti nim bojujú, či už nevyplácaním peňazí,byrokraciou,neplnenými sľubmi,účelovými klamstvami,výškou transferových poplatkov,prístupom k reprezentantom...
- trapošina s barážovým zápasom žien o postup do extraligy -argument o pozývaní hosťa Halandu na SR, že bude informovať o dianí z CEV,FIVB. Mocipáni SVF (Singer, Kraščenič) neinformovali o emailovej komunikácii z týchto organizácií. Takže ??? Kto vôbec informuje? NIKTO! Aký majú vlastne záujem o volejbal a jeho rozvoj? Prečo taja, prečo škodia svojim?
- Volejbal – magazín SVF...marec 2020, apríl 2020, máj 2020, jún 2020 ???
- Dozorná rada – môže len odporúčať - ...pripomienky predkladá SR, ktorá ich neakceptuje,...v prípade zistení vážnych skutočností a nezrovnalostí bude DR podávať podnety rovno hlavnej kontrolórke športu, podpisovanie plat.dekrétu (sám sebe alebo vzájomne podriadený/nadriadený)
- SR schváli vypovedanie zmluvy Media Fresh, Singer, napriek odsúhlasenému vypovedaniu zmluvy, navrhuje splátkový kalendár aj keď vie, že v zmluve bola uvedená aj zmluvná pokuta pri neplnení podmienok, ktorá by bola podľa člena DR svojou výškou pre SVF veľmi zaujímavá ( čiže SVF sa samo „obralo“ o peniaze, resp. ich ponechalo MF alebo???)]]>
Volejbal na Slovensku Thu, 25 Jun 2020 19:28:15 +0000
Titulok: Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU - autor:: Klara http://www.volejbal.sk/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=16&id=5447&limit=15&limitstart=180&Itemid=221#8217 http://www.volejbal.sk/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=16&id=5447&limit=15&limitstart=180&Itemid=221#8217 dennikn.sk/blog/1849692/nova-nadej-pre-s...sky-volejbal-blog-8/ a už je tam aj ďalší:
dennikn.sk/blog/1870554/plan-pre-sport-v...izy-a-po-nej-blog-9/ Sú zaujímavé ako aj tie predošlé,lebo prinášajú širší pohľad na dianie o volejbale a ľuďoch na federácii od človeka,ktorý celý život okolo volejbalu funguje.Zo zápisu Správnej rady,ktorý sa po upozornení blogera s mesačným meškaním objavil,sme sa dozvedeli o lobovaní hosťa Halandu do štruktúr CEV-u; informácie boli potvrdené statusom na fb Slovenský volejbal 18.5. Halanda odmeňuje svojich verných a ťahá ich do CEV-u,však sa mu následne pri nejakých voľbách za to odmenia. Názory na navrho- vaných nie sú lichotivé (amnestovaný podvodník, zväzový cestovateľ s dvoma prac. zmluvami ,ktoré mal aj Halanda, či osoba siahajúca na transferové financie...) jednoznačne sú tam už zakotvení dlho a aj terajšia situácia ukázala,že žiadny progres nemožno od nich očakávať. Sľubované riešenia plánu pomoci, ktoré sa vraj vypracovali počas práce z domu sa idú riešiť zrejme len teraz súdiac podľa minuloťýždňovej videokonferencie. Myslím si, že po uvoľnení opatrení to už malo bežať a nie ešte len chystať, ale toto zrejme počká, nie však poslať návrhy mien CEV-u. Dodnes sa nezverejnila finančná správa z ME žien, známe je len to,že nepriniesli očakávané zisky,SVF je v mínuse cca pol milióna eur.Keď zamestnávatelia teraz bojujú o prežitie,tak štátny podnik SVF si dá za úlohu udržať odmeny v plnej výške. No prepáčte, nestačilo by udržať len platy? Ešte aj odmeny? Pri situácii keď SVF stále niekomu dlhuje?-klubom,trénerom,rozhodcom. Spätne si upravia čo zrovna pasuje : raz právomoci, raz poplatky, inokedy predpisy. Singer je od 1.5.2020 (datovaná listina z 11.5.2020) okrem iného zodpovedný za vysporiadanie s Media F.
( Zápis SR SVF z 5.2.19 – P.Kraščenič oznámil, že stratil dôveru p.Singera, a preto zbavuje p. Singera funkcie povereného generálneho sekretára SVF a s okamžitou platnosťou končí prac.pomer. Tento istý Singer má teraz dotiahnuť vysporiadanie zmluvy s Media Fresh, ktorú vytrvalo udržiaval prezident a sústavne neplnila finančné podmienky – Zápis SR 5.2.19 bod 3.,Zápis SR 18.7.19 v bode 2 .. Holienčík - uznesenie z 5.2.19 uplatniť si zmluvnú pokutu od MF a následne vypovedať zmluvu s Media Fresh - úloha trvá. Zápis SR 5.12.19 obrat... bod 8 a 9 – pri organizovaní ME žien...Singer...vynikajúca spolupráca s MF,..spolupráca fungovala veľmi dobre, ešte majú uhradiť splátky...Kraščenič prijal od MF stanovisko, že si neuplatnia opciu na ďalšie dva roky...SVF bude hľadať nového výhradného partnera. Hm,... asi bude pravda tvrdená v blogoch, že je cenzúra v zápisoch. Zasmiala som sa pri prečítaní ako poverujú Rojka rokovaniami so štát. tajomníkom pre šport Husárom, áno to je ono oficiálne dať na papier,že sa s p. Husárom Kraščenič ani Singer baviť nebudú. Čo bude robiť Hudec,keď náplň jeho práce médiá prevzal prezident a marketing Singer? Podľa tohto je to koniec Mediálneho úseku a ich novinárov. Sociálne siete sú už v réžii Singera, žeby preto naberali bulvárny formát? Niekedy len čakám formulku ...a padnete do kolien, toto nerozdýchate a pod. Jedným gratulujete k narodeninám či narodeniu dieťaťa (čo je pekné) druhým nie ( a to si myslím,že žene tehotenstvo inak zasiahne do šport.kariéry), teraz čítam ako sa hráčka dostala na draftový výber, vzápätí sa dozviem, že iná tam bola už dvakrát a ticho,členovi SR neumožníte žiadne vyjadrenie, Medii Fresh v tú chvíľu čo si zmyslí atď. Veľa protichodných krokov. Po novom Prokešovi ostal len výber transferov spoločne s admin.pracovníčkou a úloha skladníka (zabezpečenie akcií by mohlo byť na vedúcich RD, aspoň by bol zabezpečený presun na a z podujatí, istota v ubytovaní a nie prespávanie na recepcii vo foteloch,strava a pod., či fasovanie správnych veľkostí pre hráčov/čky,ktoré nemusia potom predávať nevhodné veľkosti obuvi),toto môže robiť sekretárka po novom administratívny pracovník; alebo žeby toto bola ukážka znižovania nadbytočného stavu zamestnancov?
Po dlhom čase som si prechádzala dokumenty a aj preto vám odporúčam pozrieť si Zápisnice z Dozornej rady, otvára sa pohľad na kvalitu práce i fungovanie dlhoročných zamestnancov sekretariátu SVF.]]>
Volejbal na Slovensku Thu, 28 May 2020 04:57:50 +0000