Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 2 mesiacov #8214

 • konono
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Expert Boarder
 • Príspevky: 154
 • Karma: 0
Škody, ktoré narobila tá krásavica Vaľová v Humennom postihli celé volejbalové Slovensko. Ja nechápem, že zase vysedáva v parlamente, kde doteraz nič, ale nič v prospech Slovenska neurobila. Doteraz to neviem prežrieť

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 1 mesiac #8215

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Ahojte, ja sa dnes pozriem za hráčkami (o hráčoch neviem), ktoré sa dostali s volejbalom na štúdiá do USA. Neviem či je niekde podrobná databáza,tak ak o niekom viete, prosím dopĺňajte. Inšpirovala ma k tomuto skutočnosť, keď sa písalo na SVF o návrate Petra Michaloviča z Francúzska. Niektorí vedia, že má dve sestry, ktoré sa tiež venujú volejbalu. Lucia je v Austrálii, kde sa venuje beachu,najprv ako hráčka teraz už aj ako trénerka a sestra Monika Šimková si to namierila za veľkú mláku, najprv 2 roky na univerzite Long Beach State (2017/18- 2018/19) a teraz pokračuje na Buffalo University (2019/20...) Malé sezónne video ,kde v poslednej akcii biely dres č.14 je ( ľavoruká univerzálka) Monika : www.facebook.com/NCAAvolleyball/videos/555446881662896/

Momentálne hrá na univerzite ďalšia Slovenka, smečiarka Stephanie Andrušková (od r. 2018) konkrétne na Binghamton University, zo školskej stránky : sezóna 2018 na jeseň je členom Honor Roll of America,člen Binghamton AD Honor Roll

Viktória Veliká , smečiarka strávila r.2016/17, 2017/18 na Navarro Junior College a od r.2018 je študentkou Barry University Classic.

Dominika (univerzál) a Veronika (smečiar) Nemcové strávili dve sezóny 2016/17 a 2017/18 na Polk State College, z archívu som nezistila konkrétne ocenenia.

Karin Palgutová,smečiarka a univerzálka, strávila 4 roky na St. John´s University a to od sezóny 2012/2013 – 2015/16.
Ako nováčik menovaná do First-Team All-BIG EAST ( konferencia), v r.2013 získal čestné uznanie spoločnosti AVCA All-America po vymenovaní do prvého tímu AVCA All-Region First Team a All-BIG EAST First Team ,v r. 2014 získal čestné uznanie regiónu AVA divízie I All-East Coast Region ,r. 2015 .

Romana Krišková, univerzálka a smečiarka, začala na Virginia Commonwealth University od.r 2012/13 – 2013/2014 a pokračovala na University of Wisconsin 2014/15 – 2016/2017, školský archív „Vyznamenania: 2016 Čestné uznanie spoločnosti AVCA v regióne Severovýchod ... 2013 Čestné uznanie spoločnosti AVCA All-American ... 2013 Všetky regióny AVCA na celom východe ... 2013 Atlantik 10 Hráč roku ... 2013 Tím všetkých turnajov A-10 .. päťnásobný ofenzívny hráč A-10 v týždni ... 2013 tím A-10 All-Rookie ... päťnásobný turnaj“ V univerzitných štatistikách VCU si drží dva rekordy – počet útočných bodov za sezónu a počet úspešných útokov za set, keď prelomila 7 rokov platný rekord.

Dominika Kristiníková, nahrávačka, pôsobila na Portland State University od sezóny 2009/10 – 2011/12.
V r.2010 Pomenovaný na konferencii Big Sky Conference Fall All-Academic team ,Big Sky Conference Fall All-Academic 2011 .

Lucia Najšelová,University of Arkansas, roky 2007 – 2010, tu som sa dostala len k tomuto:
Jana Matiašovská, smečiarka, University of Lousville, r. 2006 – 2008., v školskom archíve r. 2007 druhý tím All-BIG EAST – šampionát konferencie

Martina Veiglová, smečiarka, Georgia Southern University r. 2011-2013,členka školskej Siene slávy, športovec roka pre SoCon konferenciu 2003/4 : „ Martina Veiglova-Mamuti bola trojnásobným výberom All-Southern Conference a bola vymenovaná za športovec roka SoCon pre rok 2003-04. Bola výberom dvojnásobného víťaza SoCon Player v roku a víťazmi najvýznamnejších hráčov na turnaji SoCon Tour 2003 v roku 2003, priamymi víťazmi Eagles k skóre. Získanie čestné uznanie All-America poďakovanie od American Volleyball Coaches Association ako senior. Veiglova-Mamuti stále vlastnia tri z 5 hostí v sezóne jednorazových vrážd spoločnosti Georgia Southern, vrátane ostatných pobytov. V kariére zabila druhé miesto v Georgii Southern, v percentách úderov, tretí v esách a piaty v početných pokusoch. Bola menovaná do tímu žien SoCon, aby oslávila 25. výročie Majstrovstiev žien v roku 2008.“

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 1 rok, 1 mesiac #8216

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Dodatok k Lucii Najšelovej: foto výtlačku novín zo stránky ŠG Nitra images.app.goo.gl/YTHKVXjgkcPs8CsC8

Informácie zo školských archívov som prekopírovala cez prekladač, preto je text trochu kostrbatý, dúfam, že ale zrozumiteľný.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 11 mesiacov, 2 týždne #8217

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Občas pozriem na web šport. riaditeľa, či už uverejnil dlho avizované články, ktoré mali byť uverejnené po novom roku až kým som si neuvedomila,že čakám zbytočne však neuviedol, v ktorom mesiaci alebo roku to bude. Teraz je tam iné upozornenie na novú tému, ale už neverím na dodržanie nejakých neplnených sľubov, lebo to nie je prvý raz,čo svoje sľuby či už profesné alebo iné nesplnil a už to sledovať nebudem. Aká je asi váha slov človeka,ktorý si za nimi nestojí? Pri tom poslednom prezretí webu som našla príspevok o osobnom názore na odbornosť a tak som hľadala v googli blog, na ktorý sa odvoláva. Toto je teda on: blog I.Prieložného č.8 z 15.4 a tento príspevok bola jeho rýchla odveta tiež 15.4 dennikn.sk/blog/1849692/nova-nadej-pre-s...sky-volejbal-blog-8/ a už je tam aj ďalší:
dennikn.sk/blog/1870554/plan-pre-sport-v...izy-a-po-nej-blog-9/ Sú zaujímavé ako aj tie predošlé,lebo prinášajú širší pohľad na dianie o volejbale a ľuďoch na federácii od človeka,ktorý celý život okolo volejbalu funguje.Zo zápisu Správnej rady,ktorý sa po upozornení blogera s mesačným meškaním objavil,sme sa dozvedeli o lobovaní hosťa Halandu do štruktúr CEV-u; informácie boli potvrdené statusom na fb Slovenský volejbal 18.5. Halanda odmeňuje svojich verných a ťahá ich do CEV-u,však sa mu následne pri nejakých voľbách za to odmenia. Názory na navrho- vaných nie sú lichotivé (amnestovaný podvodník, zväzový cestovateľ s dvoma prac. zmluvami ,ktoré mal aj Halanda, či osoba siahajúca na transferové financie...) jednoznačne sú tam už zakotvení dlho a aj terajšia situácia ukázala,že žiadny progres nemožno od nich očakávať. Sľubované riešenia plánu pomoci, ktoré sa vraj vypracovali počas práce z domu sa idú riešiť zrejme len teraz súdiac podľa minuloťýždňovej videokonferencie. Myslím si, že po uvoľnení opatrení to už malo bežať a nie ešte len chystať, ale toto zrejme počká, nie však poslať návrhy mien CEV-u. Dodnes sa nezverejnila finančná správa z ME žien, známe je len to,že nepriniesli očakávané zisky,SVF je v mínuse cca pol milióna eur.Keď zamestnávatelia teraz bojujú o prežitie,tak štátny podnik SVF si dá za úlohu udržať odmeny v plnej výške. No prepáčte, nestačilo by udržať len platy? Ešte aj odmeny? Pri situácii keď SVF stále niekomu dlhuje?-klubom,trénerom,rozhodcom. Spätne si upravia čo zrovna pasuje : raz právomoci, raz poplatky, inokedy predpisy. Singer je od 1.5.2020 (datovaná listina z 11.5.2020) okrem iného zodpovedný za vysporiadanie s Media F.
( Zápis SR SVF z 5.2.19 – P.Kraščenič oznámil, že stratil dôveru p.Singera, a preto zbavuje p. Singera funkcie povereného generálneho sekretára SVF a s okamžitou platnosťou končí prac.pomer. Tento istý Singer má teraz dotiahnuť vysporiadanie zmluvy s Media Fresh, ktorú vytrvalo udržiaval prezident a sústavne neplnila finančné podmienky – Zápis SR 5.2.19 bod 3.,Zápis SR 18.7.19 v bode 2 .. Holienčík - uznesenie z 5.2.19 uplatniť si zmluvnú pokutu od MF a následne vypovedať zmluvu s Media Fresh - úloha trvá. Zápis SR 5.12.19 obrat... bod 8 a 9 – pri organizovaní ME žien...Singer...vynikajúca spolupráca s MF,..spolupráca fungovala veľmi dobre, ešte majú uhradiť splátky...Kraščenič prijal od MF stanovisko, že si neuplatnia opciu na ďalšie dva roky...SVF bude hľadať nového výhradného partnera. Hm,... asi bude pravda tvrdená v blogoch, že je cenzúra v zápisoch. Zasmiala som sa pri prečítaní ako poverujú Rojka rokovaniami so štát. tajomníkom pre šport Husárom, áno to je ono oficiálne dať na papier,že sa s p. Husárom Kraščenič ani Singer baviť nebudú. Čo bude robiť Hudec,keď náplň jeho práce médiá prevzal prezident a marketing Singer? Podľa tohto je to koniec Mediálneho úseku a ich novinárov. Sociálne siete sú už v réžii Singera, žeby preto naberali bulvárny formát? Niekedy len čakám formulku ...a padnete do kolien, toto nerozdýchate a pod. Jedným gratulujete k narodeninám či narodeniu dieťaťa (čo je pekné) druhým nie ( a to si myslím,že žene tehotenstvo inak zasiahne do šport.kariéry), teraz čítam ako sa hráčka dostala na draftový výber, vzápätí sa dozviem, že iná tam bola už dvakrát a ticho,členovi SR neumožníte žiadne vyjadrenie, Medii Fresh v tú chvíľu čo si zmyslí atď. Veľa protichodných krokov. Po novom Prokešovi ostal len výber transferov spoločne s admin.pracovníčkou a úloha skladníka (zabezpečenie akcií by mohlo byť na vedúcich RD, aspoň by bol zabezpečený presun na a z podujatí, istota v ubytovaní a nie prespávanie na recepcii vo foteloch,strava a pod., či fasovanie správnych veľkostí pre hráčov/čky,ktoré nemusia potom predávať nevhodné veľkosti obuvi),toto môže robiť sekretárka po novom administratívny pracovník; alebo žeby toto bola ukážka znižovania nadbytočného stavu zamestnancov?
Po dlhom čase som si prechádzala dokumenty a aj preto vám odporúčam pozrieť si Zápisnice z Dozornej rady, otvára sa pohľad na kvalitu práce i fungovanie dlhoročných zamestnancov sekretariátu SVF.

Re: BUDÚCNOSŤ VOLEJBALU NA SLOVENSKU 10 mesiacov, 2 týždne #8218

 • Klara
 • ( Užívateľ )
 • OFFLINE
 • Gold Boarder
 • Príspevky: 165
 • Karma: 2
Odbornosť,kompetencie, náplň práce či pracovné nedostatky...atď,čoraz viac vnímame ako to na SVF (ne)chodí ,
aj keď listy Martinovi nik nepíše.
-SVF vyhlasuje výberové konanie na pracovnú pozíciu: Koordinátor úseku plážového volejbalu... na osobný pohovor pozveme len kandidátov, ktorí spĺňajú požiadavky na uvedenú pozíciu / hlavný prac. pomer, plat od 900.-www.svf.sk/_img/Pictures/DOKUMENTY/RADA%...ica%2010.02.2020.pdf
Zo zápisu SR ...p.prezident ( ktorý dal zelenú) dopĺňa, že odbornosť p.Jányovej- koordinátorky beachvolejbalu, čo týka školy nie je dostatočná, preto je vhodné aby plážový volejbal prešiel pod športový úsek ( Rojko). Koordinátorke ostal snowvolejbal ako hlavná prac. náplň.
- www.svf.sk/sk/archiv-sprav/detail-spravy...onanie-na-pracovne-p
- prac.náplne zamestnancov sekretariátu sa poprekladali ale aj keď sa výrazným spôsobom znížila zamestnanosť jednotlivých pracovníkov nebol stav zamestnancov na sekretariáte znížený ( čo by zrejme mal: nevyťažený techn.riaditeľ, de facto obaja novinári, koordinátor snowvolejbalu a ešte by sa určite dalo skresať napr.koordinátori mládeže by mali byť podľa mňa vedúci centier Nitry a Trenčína; takto by mali výborný prehľad o hráčoch v kluboch. Vzhľadom k tomu,že ak sa aj navyšuje štátna dotácia, míňa sa na platy zväčšujúcemu počtu zamestnancov sekretariátu pri klesajúcom počte existujúcich klubov účastníkov súťaží.Pocítili ste nejakým výrazným spôsobom zo strany SVF zužitkovanie usporiadania ME žien k popularizácii volejbalu?
-aj v iných športoch majú športovci so svojimi zväzmi problémy, v hokeji si teraz dovolili zrušiť Lintnera, plavkyni sa po zverejnení dostalo zadosťučinenia a nápravy,lyžiarky bojujú so SLA aj úvahami vytvoriť nové združenie atď. Koho by riadilo SVF ak by sa kluby zjednotili a opustili federáciu? Vďaka klubom a športovcom majú prácu a aj tak svojou (ne)činnosťou proti nim bojujú, či už nevyplácaním peňazí,byrokraciou,neplnenými sľubmi,účelovými klamstvami,výškou transferových poplatkov,prístupom k reprezentantom...
- trapošina s barážovým zápasom žien o postup do extraligy -argument o pozývaní hosťa Halandu na SR, že bude informovať o dianí z CEV,FIVB. Mocipáni SVF (Singer, Kraščenič) neinformovali o emailovej komunikácii z týchto organizácií. Takže ??? Kto vôbec informuje? NIKTO! Aký majú vlastne záujem o volejbal a jeho rozvoj? Prečo taja, prečo škodia svojim?
- Volejbal – magazín SVF...marec 2020, apríl 2020, máj 2020, jún 2020 ???
- Dozorná rada – môže len odporúčať - ...pripomienky predkladá SR, ktorá ich neakceptuje,...v prípade zistení vážnych skutočností a nezrovnalostí bude DR podávať podnety rovno hlavnej kontrolórke športu, podpisovanie plat.dekrétu (sám sebe alebo vzájomne podriadený/nadriadený)
- SR schváli vypovedanie zmluvy Media Fresh, Singer, napriek odsúhlasenému vypovedaniu zmluvy, navrhuje splátkový kalendár aj keď vie, že v zmluve bola uvedená aj zmluvná pokuta pri neplnení podmienok, ktorá by bola podľa člena DR svojou výškou pre SVF veľmi zaujímavá ( čiže SVF sa samo „obralo“ o peniaze, resp. ich ponechalo MF alebo???)