Fórum
Vitajte, návštevník
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

Diskusia k Listom Luborovi
(1 online) (1) návštevník

TÉMA: Diskusia k Listom Luborovi

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6389

  • Mastrangelo
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Príspevky: 49
  • Karma: 0
Ano spravne. Neberme si priklad od Talianov, berme si priklad od Cechov. Si zapni obcas legavolley.it a nestihnes zavret hubu.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6390

  • konono
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Príspevky: 154
  • Karma: 0
Predstav si, Masstrangelo, že sledujem nielen talianov (a určite je tu takých veľa), ale aj čo sa deje v Poľsku, Nemecku, či Francúzsku a napokon aj v Čechách. Nie si teda najsvetovejší. Ale tento tvoj odkaz smeruj na svf.sk. Nech sa učia ako majú vyzerať dobré stránky, ktoré pomáhajú dvíhať záujem o volejbal. A s tým SP: ak to má byť tak, že sa ho zúčastní nejakých pár celkov z extraligy, tak asi to potom fakt nemá význam, ale okrem iného aj to je celkový odraz spôsobu práce SVF. Bolo by mi však v každom prípade ľúto takých divákov ako má Humenné. Neviem ako prebiehajú jednania so Slovaksportom, ale asi tam svf. veľmi vážne neberú.Ďakujem huste.sk, že som mohol vidieť všetky zápasy
Nasledújcí užívateľ hovorí 'Ďakujem': hugi, Klara

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6391

  • Klara
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 165
  • Karma: 2
Každý mohol k tejto veci napísať svoj názor dávno, ale debata sa pohla až po Liste.Ako som napísala predtým, nestojím o osočovanie a kopec sarkazmu. Dá sa reagovať: nesúhlasím, súhlasím, čiastočne (ne)súhlasím, vlastné nápady.
SP by naozaj nemal byť opakovaním extraligy, veď potom by sa vzájomné zápasy mohli započítať ako v Mevze.A to či dá hráčom z EX zápas vo Vranove, Novoti niečo, to predsa neviete. Niektorí sa naučia hrať možno s radosťou, a hádam by postavili B alebo juniorov, ale ide o to čo to dá aj tým ostatným.Veď sami musíte uznať, že inak sa volejbal nedostane do niektorých miest vôbec,a pritom talenty a reprezentanti vyšli i z malých volejbalových miest - kde nie je EX ( napr.len z Hrádku sú teraz v repre žien 3, z Považskej 2) Veľa hráčov hrá po súťaži turnaje, kde sa stretnú naozaj s akýmikoľvek hráčmi a nevidím, že by sa za to hanbili alebo odmietli nastúpiť, tak nehovorte za nich.Zmizli turnaje v Hágoch, Hrádku, Dubovej, tak prečo by nemohol pohár aspoň čiastočne zaplniť takéto prázdne miesta. A tiež si myslím, že malé finále porazených semifinalistov mohlo byť.Ako sa asi zdvihne členská základňa, keď sa nebude volejbal propagovať. Veď pohár je hádam na dobrovoľnosti a nie povinnosti. A 1 zápas, ktorý nechcel nikto vyhrať? Tiež nie je prvý ani posledný na svete. Ak napr. nečakane odstúpi sponzor a nemajú na cestu peniaze, tak čo asi majú robiť ( asi strihnúť si cez skype). Tiež si nemyslím, že Poliaci prehrali s nami na predošlých ME mužov len tak. Podľa mňa si vybrali ľahšiu cestu za medailou( to vôbec ale neznevažujem výborné výsledky zo skupiny, aby som niekoho nenaštvala). Takže také niečo tu bolo, je aj bude. A ak by nebol záujem? Nemyslím si, ale sami vidíte, že nie je už snaha hrať ani Českoslov.pohár.Možno by nebolo 15 družstiev, ale verím, že 10 by sa našlo a naozaj by stačilo jednokolovo u slabšieho (silnejšie družstvo nepotrebuje výhodu domáceho prostredia). A ak niekoho rozčuľuje slovo podnetné, nájdite iné, ale nezabúdajte, že za nami ( dúfam) prídu terajší 20 -roční a z niečoho čerpať budú musieť a najlepšie je predsa zo skúseností, analýz,školení a pod. Určite im nič nedá ani sekcia Marketing z oficiálnej stránky.Kritici si to pozrite, stojí to zato dozvedieť sa , v ktorej dobe zaspali ( r.2005-2010).Kliknite si to všetko.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6392

  • kozlik
  • ( Administrátor )
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Príspevky: 158
  • Karma: 0
Podľa mňa nebudú hrať slabšie družstvá, kým bude systém SP rovnaký, ako je doteraz. Ale keby sa robili regionálne turnaje od začiatku sezóny, kde by sa určite toľko necestovalo a viac hralo...

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6393

  • Volejbal fans
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Príspevky: 47
  • Karma: 1
Tak ja neviem, či sa práve nachádzam v inej krajine, alebo na inej planéte . Kľudne, otvorte SP a uvidíte, čo sa stane... veľké hovno tak akurát Stačí sa pozrieť na I. ligu mužov, čisto amatérske družstvá až na pár výnimiek, za niektorých hrajú juniori, iní sú radi, že sa zídu aspoň v piatok na tréningu a narátajú sa 6 - hurááá, ide sa hrať
Nech si zahrá extraligista s prvoligistom v prvom kole, príde do krásne malej haly (v niektorých si ani nie je kde sadnúť) zahrá si 3 sety, a propagácia volejbalu ako vyšitá , milí moji, ale kto to zaplatí? Sú peniaze nazvyš? Môžeme nimi plytvať? Kto zaplatí rozhodcov, domáci?
Nebodaj príde samozvaný súťažný riaditeľ a drbne pokutu, lebo v hale niečo chýbalo?
Neviem, príde mi to také, ako keby väčšina z vás nevedela, nechcela vedieť, ako to funguje v slovenskom volejbale v nižších súťažiach ...
Určite by sa prihlásilo minimálne 10 družstiev mimo extraligy, veď prečo nie... prečo si nezahrať uprostred týždňa, keď príde amatér z práce s nejakým Humenným, dostať na 10,5,10 a pekný zápas za nami

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6394

  • Klara
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 165
  • Karma: 2
Keď sa chce irónia sa dá nájsť všade.Stále splietaš len HE, asi ti uniklo, že v iných aj v ex kluboch sú tiež čiastočne zamestnaní ľudia alebo študenti( nie klobáskoví ako za socializmu ak ti to niečo hovorí), iba v HE sú asi profesionáli.Aj v majstrovskej Ostrave je blokár Široký podlahárom, profi zmluvu má len od tohto roku. Prvoligové družstvá sú po väčšine skladané z volejbalistov. Ale tu ide o systém, aby tá súťaž mala vôbec nejaký efekt. Inak takú potom ani netreba, však stačí keď prvé štyri družstvá po prvej časti idú hrať rovno o pohár, a v tom prípade je to len duplicita, ibaže odohraná v januári.Zástupcovia klubov sa predsa k tomu môžu vyjadriť, ale je možné že aj tak ich nebude mať kto vypočuť, to právo im niekto vzal.My na fóre im predsa nebudeme diktovať či majú chuť sa prihlásiť alebo nie a aký systém by bol najlepší.A HE a iní sa nebudú sťažovať, aký majú náročný program, na koľkých frontoch musia bojovať.List predsa len poukázal na to,ako celá súťaž vlastne zmrňavela. V marketingových projektoch národných podujatí na oficiálnej stránke je jasne: účastníci:volejbalové kluby SR.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6395

  • robo393
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Príspevky: 30
  • Karma: 0
Tu nejde o to či by sa odhlásili nejaké tímy z ex či prvej ligy ved nemusia hrat prvoligisti ale urcite by sa prihlasili timy ako Nitra,Trenčín,Komárno,St.ľubovňa,Prievidza,Svidnik,Prešov,Humenne,Myjava + nejaký prvoligovy celok by sa našiel ktory by sa prihlásil či Žilina, Revúca, VKP,Košice čiže 12 tímov by tam bolo a že by to niektorí brali z donútenia to je už ich vec prehrali by no schválne prehrali no v póhari by sa možno aj slabšie celky ako St. lubovňa či Komarno alebo Nitra by sa vyhecovali na zapas proti Prešovu či Myjave a vedeli že system by bol 1 kolovy a tak mali aj motivaciu naviac ze sa mozu dostať do F4 na turnaj. + prečo sa vlastne nehralo o 3 miesto? vždy sa hralo ak sa pamätáme a to všade na svete ak je systém final four čiže taký pezinok aj paneuropa vlastne cestovala den predtým len na jeden zaapas hodinovy a domov??? aj to v dopoludnajsich hodinach hrali ako Juniori??? tak to uz mohli mat radsej zeny zvlast F4 aj muži ženy v Blave a muži v HE tak isto myjava prisla odišla a vsobotu opäť hraju v HE. a posledna vec ked uz sa nehra pohar systemom koovym ale iba F4 tak zapasy ako PO-SK sa hraju pomaly 10 krat za sezonu zakladna cast 2x doma vonku t.j. 4x nadstavba doma -vonku t.j. 6x pohar 7x nedajboze sa stretnu v playoff min 3x t.j. 10x ak sa bude hrat az 5 zapasov v playoff t.j. 12x ved to uz aj divaci budu pomaly nechodit na tie iste zapasy plus sa este stretnu v pripravnych predsezonou alebo pocas sviatkov. , ale zase chapem že uz v extralige je to poloamaterska liga kedze polka druzstiev ma pracujucich ludi kedze z vyplaty by nevizila kam to speje? Ba nema klub , TN ma nieco ako SR20 v hokeji , SPU nitra vysokoskolakov...

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6396

  • Volejbal fans
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Príspevky: 47
  • Karma: 1
Základné otázky:
Kto to zaplatí? Kto "vyhodí" peniaze za usporiadanie jedného zápasu, aby si niekto zahral?
Kto ten pohár vlastne chce hrať?
Viac tímom v SP, viac zápasov, viac potrebných financií... majú na to kluby? Sú na to peniaze?

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6397

  • volejbal7
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Príspevky: 73
  • Karma: 0
Pridavam este 1 otazku:
Nevybrali si system SP samotne kluby?

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6398

  • echo
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Príspevky: 83
  • Karma: -5
vážení dopisovatelia, na stránke svf do políčka vyhľadať si zadajte napr. SP a rok a dozviete sa z histórie slovenských pohárov kto túto súťaž hral a akým systémom sa súťaž aj hrala. snáď pochopíte, že to čo tu niektorí autori podnecujúcich článkov navrhujú je na slovensku už prežité a žiaľ je to už iba minulosťou. tie ich geniálne myšlienky tu už boli skôr než sa oni prebrali a boli realitou už aj za vlády LH. teda nič nové, podnecujúce. Klára v tých časoch hral každý slovenský klub ktorý sa do sp prihlásil, sp hral klub ktorý mal záujem a finacie, hoc aj iba na prvé kolo. bola tu propagácia ( tú propagáciu trefne uviedol volejbal fans) volejbalu aj na vidieku.... napr. vkp vypadlo so starou ľubovňou a pod. no kam to dospelo? do stavu kedy bol pre nezáujem o hru ukončený zápas extraligistu s prvoligistom teda do stavu, kedy hrať sp nebola česť malých, hrať proti veľkým. žeby za to mohol opäť univerzálny vinník? LH alebo TS alebo LS alebo MP - vyberte si vy. ak by ste mali problém s výberom vinníka - poradí vám Mr.Pod faktom ale je že KLUBY! nemali ZÁUJEM. takže došlo ku zmene. volejbal7 - zmenu odsúhlasili kluby? to neviem, ale predpokladám že sa k tomuto systému vyjadrili. faktom ale takisto je, že nebyť sp, tak slovenské tímy by mali o jednu miestenku menej v európskych pohárových súťažiach. ale v tejto biede je to asi jedno, lebo málokto si vybojované právo hrať pohár aj uplatní. návodnou otázkou pre hľadanú odpoveď by mohlo byť napr. ..."prečo vkp nehralo v poslednom období ich kraľovania európske poháre?"... Mr. Pod určite pozná vinníkov a snáď ich v niektorom dopise luborovi aj spomenie takže, už sa opakujem ale, nie svf ale manažéri klubov musia stavať vlastné kluby na nohy. no v bordeli slovenskej ekonomiky a legislatívy - je to cesta takmer neschodná.
echo

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6399

  • hugi
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 283
  • Karma: 0
"... Mr. Pod určite pozná vinníkov a snáď ich v niektorom dopise luborovi aj spomenie takže, už sa opakujem ale, nie svf ale manažéri klubov musia stavať vlastné kluby na nohy. no v bordeli slovenskej ekonomiky a legislatívy - je to cesta takmer neschodná...."

Tak potom prečo, pre koho a načo vôbec robiť volejbal resp. šport. Kto koho potrebuje? Kluby federáciu alebo federácia kluby? Žiaľ stále to vyzerá tak, že SVF potrebuje kluby. Ale tam to začína aj končí. Na to aby sa volejbal stal popularnejším a viac zaujímavým treba niečo ponúknuť. ...pred rokmi pamätám v najvyššej súťaži 16 klubov A1,A2, + 20 klubov 1. liga východ, západ...dnes je to len nostalgia...pred rokmi sme o Florbale len niečo počuli, dnes na každej škole sa tento šport hraje...prečo asi? Lebo veľmi chceli a neostalo to len pri deklarácii...a teraz späť k volejbalu...ak sa nebude pre tento šport vytvárať priestor najmä na nižších úrovniach, nečakajme výsledky v podobe zvýšeného záujmu...v tomto slávna SVF už roky ( nie 5 či 10 rokov ) nerobí absolútne nič. Potom to skutočne vyzerá tak že 6 sa stretnú v piatok na trénigu aby si zahrali to čo ich baví a v sobotu sa poskladajú na rozhodcu aby si zahrali svoju 1. ligu a po zápase išli na zaslúžené pivko...žiaľ toto nie je hodne organizácie s názvom SVF...Ja byť prezident takejto federácie, určite odstúpim...či?

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6401

  • echo
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Príspevky: 83
  • Karma: -5
no hugi predpokladám, že chápeš základný rozdiel medzi občianskym združením a súkromnou firmou. súkromná firma má svojou činnosťou snahu vytvárať zisk. občianske združenie môže, no nemusí. svf ako taká NIE JE súkromná firma. svf je občianske združenie, ktoré jeho činnosť vykonáva na základe stanov, ktoré boli schválené konferenciou, ktoré atď, atď. to taktiež znamená že svf môže existovať teoreticky aj len na základe dotácií zo štátu a členských príspevkov, ale takisto nemusí. to, že jednou z úloh svf je aj propagácia volejbalu, podpora a rozvoj volejbalu na slovensku je tak široký záber činnosti, že mnohí to vnímajú jednoducho len ako - dajte nám peniaze, ak nie tak stojíte za hovno. klub, to je však iná kapitola - ten by mal v prvom rade pracovať na tom aby finančne zabezpečil jeho činnosť. ak si myslíš iné, tak mi pvedz tvoju predstavu a percentuálne mi to prezentuj ( svf ?% a klub ? %)už tretí krát ale píšem - v tomto slovenskom ekonomickom bordeli šport a volejbal zaujíma málokoho. tieto základné rozdiely by nám tu ale mohol prezentovať Mr.Pod. jeho manažérske skúsenosti sú na nezaplatenie pozorne čítaj a vnímaj médiá - vkp a vkp nie je to isté. spýtaj sa ho ako sa to robí on vie ale nepovie. či oni vo vkp potrebovali svf pre vznik vkp biznis ? asi nie - čo asi, určite nie!!! to že vyschol či vysychá štátny zdroj financovania ich činnosti je nebodaj zásluha svf? smiešne. všetci sa tu odbavujú na všeobecných formulkách živených podnetnými článkami vševedkov o nepodporovaní klubov zo strany svf. prečo preboha už niekto konkrétne nepredloží taký projekt, pri realizácii ktorého nastane vo volejbale na slovensku blahobyt. POZOR!! ale nie tu na tomto fóre. ale na najvyššom orgáne svf - konferencia. a je jasné že halanda by určite skončil!!! žeby tu títo chytráci stratili guráž? to určite nie oni guráž majú - no nemajú vedomosti a SCHOPNOSTI niečo také vytvoriť a realizovať. hugi opýtam sa ťa : kde v prdeli bol slovenský volejbal v hierarchii slovenského športu v roku 1993 a kde je teraz? či máš pocit že volejbal na slovensku je čo sa týka úspechov a propagácie v čiernej diere?
tvoje úvahy o potrebe svf ako člena cev a fivb nejdem ani rozpisovať - predpokladám, že toto by ti malo byť jasné nie si predsa dieťa. hugi ani ja nie som presvedčený o tom že predstavitelia svf nerobia chyby a všetko čo urobia je super - veď ani ja ani ty ba dokoca ani Mr.Pod nie je superman. no podnetné články - často postavené na NEOVERITEĽNÝCH základoch - sú len bláboly ktoré ale tu na tomto fóre letia. je potrebné diskutovať, je potrebné aj kritizovať no aj chváliť. ale koho tieto podnetné listy luborovi a iné blbosti zaujímajú. v koľkých vyvolávajú pocit, že by mali niečo povedať či zmeniť. Uvediem ti príklad hugi:
Mr. Pod mi pred pár dňami podnetne odpovedal o údanej čítanosti nejakej dôležitej témy tohto fóra - asi si ako admnistrátor pozrel koľko kliknutí mal na nejakej diskusnej téme. to číslo je podľa neho 14.000. Mr. Pod SUPEEER! no neuviedol si relativitu tohto čísla. tieto témy sú tu zverejnené mesiace a aj roky. Takže Mr.Pod koľko kliknutí je to za deň? 30-50-100? Koľkokrát denne si klikneš ty Mr.Pod denne na témy aby si bol v obraze a koľkorát denné diskutujúci aby boli tiež v obraze. Takže po odfiltrovaní týchto denných niekoľko násobných klikačov nám ostane koľko duší zaujatých tvojou podnetno u činnosťou Mr.Pod? 20-30-100? a tam som už zarátal aj seba - toto tu je lepšia zábava ako sledovať búrlivé víno. ale nič nehovoriace číslo 14.000 je OHROMUJÚCE. takže hugi aj takto sa dá manipulovať s údajmi, zaručenými informáciami a pod.
echo

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6403

  • husar
  • ( Administrátor )
  • OFFLINE
  • Administrator
  • Príspevky: 281
  • Karma: 3
Echo ja by som si veľmi rád overil mnoho faktov, resp., aspoň rád tie skutočnosti videl, napr. zoznam delegátov konferencie. Ale kde?
Echo o trasferoch viem hmlisto a keďže tá hmla je zámerná, tak mám pohnútky podozrievať. Ale jeden prezident už účet v Hainburgu mal. Dávnejšie a tam tie doláče vtedy chodili. Echo sú bannery na repre, ktoré sú len akože. Echo ja som na tento web už dal jeden materiál o tuneli na Junáckej, to nie je z Marsu, to je kópia interného dokumentu. Echo o.z. je SÚKROMNÁ FIRMA !!! So stanovami na grcanie. Echo, ak sa Ti páčia, musel si ich tvoriť !!!!
Echo ja som tam s tou čvargou pol roka robil a v zmluve som mal o.i. zodpovednosť za ekonomiku v COP TN a COP NT, takže som pol roka - denne - preveroval bežné chujiny praxe oboch stredísk. Echo ja som videl prax, ako nikto nevie, kde sú kamery, statívy, datavolleyové kľúče. Dokonca ma zo straty jedného kolega z TN obvinil, hoci som dovtedy nikdy žiaden taký kľúč ani nevidel. Echo ja som hned na prvej akcii - mne dohľadovo zverenej - akcii mužov zistil, ako si realizačný tím vymýšľa pri účtovaní dni, hodiny, počty, ako tréneri, resp. vedúca ich tímu kradnú pod drobnohľadom vtedajšieho gen.sekretára. Echo ja som videl na vlastné oči, čo je to dovolenka, čo je to služobná cesta, ako sa vníma dochviľnosť. Echo. Echo. Echo ty si anonymne môj veľký nepriateľ, ale ja Tvoj nie. AK si z ich radov, tak Tvoje zúrenie je pochopiteľné, ak nie si z ich radov a nie si ani ich bývalý súputník, tak tomu jednoducho nerozumieš. Echo Tebe konkurečný klub hráča neukradol, Echo Ty si od disciplinárky nedostal vymyslený trest, v nesúlade so sadzobníkom trestov od Stražayovej kámošky. Echo Ty nebudeš zrejme Stražay, ktorý si sadne vo Svidníku na záchod a vyžrebuje M SR juniorov. Echo nebuď zlý, Klára sa bude na Teba hnevať. A Kláru mám rád, lebo netára. Maj ju aj Ty rád, Echo. Echo. Echo. Raz na turnaji v T.Polianke kričal tréner Humenného na nahrávača: Jany, trim lajnu a kľud. Echo trim še.
Posledná úprava: 10 rokov, 2 mesiacov Autor: husar.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6404

  • Mastrangelo
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Príspevky: 49
  • Karma: 0
Fuha. Dostal si od Echa pekne K.O. husar. Jedna rana za druhou a nevedel si sa branit. Tvoja reakcia bola uboha, bez argumentov, na pokraji zufalstva. Slabnes.

Re: Diskusia k Listom Luborovi 10 rokov, 2 mesiacov #6405

  • palanio
  • ( Užívateľ )
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Príspevky: 165
  • Karma: -1
Echo... kto ti povedal, že kluby pýtajú po SVF peniaze??? To kde si zobral takýto blud? Čítam to tu a nikde som nenašiel takú zmienku... Možno som niečo prehliadol tak skús prosím napovedať... Ako ale sám si uviedol, tak úlohou SVF je rozvoj a podpora volejbalu... Skús to prosím rozviesť, lebo to čo poznám ja z vlastnej skúsenosti za podporu, rozvoj a propagáciu nepovažujem... A to nemyslím otázku peňazí ako nejakú podporu... Mne osobne vadí, že urobili kluby nesvojprávne... SVF nerešpektuje názory klubov a tým pácha ten najťažší zločin! Echško.. nie o peniazoch.. je to o pachu moci!!! Upravovať zákony, retušovať chyby, neposkytovať informácie, zámerne klamať,... Bože Ešusko, veď na to máme názov už dávno... TOTALITA!!! Niekto sa rozhodol odstaviť kluby a ich názor sa dlhodobo nerešpektuje... Kluby sú ale fundament a ten sa dlhodobo osierať nedá... Je ich menej a ešte menej ich bude... Buď sa necháme vymazať, alebo sa vzoprieme... Kde je napísané, že to musíme hrať pre SVF??? Ja navrhujem nehrať!!! Možno už od ďalšieho kola... To nieje iba o peniazoch Ešo... Chce to iba niekoľko zapálených ľudí a pár eur... Tá nechuť to robiť... Robiť pre pánov!!! To ako volejbal na Slovensku upadá je vidieť... Za roky vlády LH kluby stratili moc, vplyv a silu... LH dlhodobo na tom pracuje a ja som presvedčený, že to je zámer... Nemyslím si, že niekto žobre peniaze od SVF... Kluby majú právo rozhodovať o tom čo kde a ako sa bude hrať... To sa volá demokracia... Ešus... Zober Mastrundžella a choďte na Junácku si urobiť pekné foto s vašimi idolmi...